Šta je novo?

Kako da povezem aktivni subwoofer na stereo pojacalo

paun11

Poštovan
Učlanjen(a)
18.11.2015
Poruke
20
Poena
54
Zdravo svima. Imam Harman Kardon PM645 Vxi stereo pojacalo i par stereo zvucnika JBL Control 1X.
Zanima me kako bih mogao da povezem neki aktivan (ili pasivan ako je moguce uopste na ovom pojacalu) subwoofer, posto nedostaje bass-a sa ovim JBL zvucnicima koje imam.

Bilo bi pozeljno i da mi predlozite neki woofer koji bi najbolje "legao" u ovu pricu.......... ili makar da mi nagovestite koje tacno prikljucke treba da ima woofer da bih povezao na ovaj sistem, pa cu na osnovu toga da trazim po oglasima.

Evo prilazem i sliku pojacala da sve prikljucke vidite jasno i predlozite mi neko resenje.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    324 KB · Pregleda: 262
Ovo pojacalo nema izlaz za subwoofer, a koliko vidim nema ni izlaz iz predpojacala.
Ne vidim kako mozes da spojis ta dva, treba ti neko bolje pojacalo.
 
Ne mora biti 5.1 ali mora imati ili izlaz za sub ili izlaz iz predpojacala.
Znaci ne mozes vec obradjen zvuk slati u aktivni subwoofer.
 
Ne mora pojacalo da ima izlaz za woofer tj ima woofera koji se kace izmedju pojacala i zvucnika i rade odlicno
 
On ima aktivni subwoofer, bar sam ja tako shvatio.
 
Čovek nema nikakav subwoofer, već traži odgovarajući.
Ima aktivnih sub-ova koji imaju priključak sa zvučničkih terminala sa pojačala i takav bi mogao da priključi na izlaz 2 na pojačalu.
 
Bas tako. Citao sam nesto o tome da moze da se poveze na izlaz 2.
Ali me zanima da li je to toliko prosto.... samo nakacim subwoofer na izlaz 2 (levo ili desno), a ova dva JBL zvucnika da prikacim normalno na izlaz 1? Ili sam pogresno shvatio?
 
Ako ti fali basa, (a JBL control one je mali zvučnik, sa ne baš sjajnim basom), možda je bolja opcija da kompletne zvučnike zameniš nekim boljim. Neka podnostojeća varijanta će svakako dati više basa, a i nećeš imati problem sa uparivanjem "nekog" sub-a sa JBL-ovima.

Upariti nativno stereo pojačalo, sa stereo zvučnicima, i nekim sub-om iz treće priče, uopšte nije lako, a da se dobije uravnotežena zvučna slika, gde ništa ne štrči.

A to što baš hoćeš, nikako ne može sa bilo kojim sub-om. Treba ti sub na koji povežeš dva zvučna kanala, a onda on u sebi ima skretnicu, te sebi "zadržava" samo bas, na njega dalje zakačiš tvoje zvučnike koji su tada sateliti, te im on "prepušta" ostatak zvučne slike.

Varijanta II je da aktivni sub zakačiš na tape-out tvog pojačala, tada on dobija linijski signal, izdvaja iz njega bas i šalje ga na svoje pojačalo.

U obe varijante, treba ti sub namenski, baš za tvoju kombinaciju.

Bolja preskoči tu priču, te idi na bolje zvučnike.
 
Poslednja izmena:
Ako ti fali basa, (a JBL control one je mali zvučnik, sa ne baš sjajnim basom), možda je bolja opcija da kompletne zvučnike zameniš nekim boljim. Neka podnostojeća varijanta će svakako dati više basa, a i nećeš imati problem sa uparivanjem "nekog" sub-a sa JBL-ovima.

Upariti nativno stereo pojačalo, sa stereo zvučnicima, i nekim sub-om iz treće priče, uopšte nije lako, a da se dobije uravnotežena zvučna slika, gde ništa ne štrči.

A to što baš hoćeš, nikako ne može sa bilo kojim sub-om. Treba ti sub na koji povežeš dva zvučna kanala, a onda on u sebi ima skretnicu, te sebi "zadržava" samo bas, na njega dalje zakačiš tvoje zvučnike koji su tada sateliti, te im on "prepušta" ostatak zvučne slike.

Varijanta II je da aktivni sub zakačiš na tape-out tvog pojačala, tada on dobija linijski signal, izdvaja iz njega bas i šalje ga na svoje pojačalo.

U obe varijante, treba ti sub namenski, baš za tvoju kombinaciju.

Bolja preskoči tu priču, te idi na bolje zvučnike.

Hvala na detaljnom odgovoru i savetu. Sve mi deluje vrlo logicno. Poslusacu te. Ziv bio :)
 
Nazad
Vrh Dno