Šta je novo?

Pakao sa AMD-om

Temu treba promeniti u "Pitanja i odgovori , overklokovanje procesora" cheers
 
Bios update resio stvar...da pocnemo.

Screenshot (3).png
 
Sto vise memorije, teze se klokuje cpu...i kada pustis stress test nije isto sa 4,8,16 gb memorije... Moguce da te to zeza prilikom cold start-a...moja pretpostavka...
 
Evo 212...pcinjemo sa laksim, cisto da vidim temperature.

Screenshot (5).png
 
Trebace ti malo vremena da upoznas sa ovom plocom i procesorom...Ja sam se sigurno igrao sa mojom masinom nedelju dana, ako ne i vise dok nisam pronaso odgovarajuci setup za 4.5, 4,6 i 4.7ghz...a to sto je radilo na Intel platformi, ne mora da znaci da ce i na AMD... Ne sumnjam da je memorija ispravna, ali pitanje da li ploca, tj. naponska moze da izvuce toliki napon...i kako se slazu ploca i memorije...
 
Veliki je to napon. Cini mi se da clan StormScion tera 4.4GHz na 1.33V. Probaj sa LLC na High, a stavi nizi napon.

I ja tipujem na previsok napon. LLC na High, stavi na 1.35V i postepeno dizi dok ne nadjes gde je stabilan.

AMD%20FX-8320E%20OC_575px.png
 
Nema sta da se upznajem sa procesorom ovaj sam imao.
A I nije moja masina, covek imao problem sa biosom, nije hteo da bootuje bilo sta
da promeni u OC sekciji.
Ima win 10 nije znao sta da mu radi mislio da je do OS.
Neko mu preporucio mene...:D
 
@Vuk40

Ubacio si se u medjuvremenu, nisam pisao tebi...vec hektor2

@hektor2

Samo mnozilac...i napon naravno...Cim predje 4.5 postaje bas zedan...
 
Poslednja izmena:
Po treci put cu da pitam i vise necu :d

Da li napon na NB treba da se menja zajedno sa naponom za Proc ili da se ostavi na default vrednost ?
 
Po treci put cu da pitam i vise necu :d

Da li napon na NB treba da se menja zajedno sa naponom za Proc ili da se ostavi na default vrednost ?
Probaj podigni malo, niko ti ne moze reci za sigurno.
Kombinacija processor+ploca, primerak procesora.
Sto vazi za jednog ne mora da bude pravilo...to moras da pronadjes testiranjem.
Nece on ici preko ovih 52 stepena...sad moze nesto teze.

Screenshot (8).png
 
Poslednja izmena:
Ovo postaje zabavno i nepredvidivo :) Jutros izvadim Patriota, krenem sa 4ghz, kad on pocinje da se gasi kad izadjem iz biosa i kada ga resetujem. Ja odradim reset, on se ugasi i posle par sekundi upali i krene boot...
 
Ljudi, upoznao sam moju plocu :D, nasao problem. Krenem ispocetka, load default vrednosti u biosu i nista ne diram, samo mnozioc i napon. I gle cuda, lepo radi. Dodushe CPUz mi kaze da radi na 3.5 a ne 4.4 koliko sam mu stavio. Ok, barem nema tupavog gasenja pri resetovanju. Onda krenem da gasim jednu po jednu opciju i dodjem do "Core Performance Boost". Stavim disable i dobijem gasenje posle F10. Opa, znaci tu smo. Odem u bios, stavim Auto, F10, sve se lepo snimi i krene boot.
E sad, samo da vidim sta ce da kaze ladni start.
 
Core Performance Boost ti je isto sto i turbo, tako da je to laza.
1-2 jezgra krenu da rade na 4+ghz a ostatak cuti na 3.5

Ja sam uspesno digao ovaj FX6300 na 4.4 za sva jezgra na 1.367v.
Na 4.5 puca posle 30 min Prime, OCCT zaglavi za manje od 5 minuta.

Dostigao 59 stepeni pod Prime, znaci sa ovim evo 212 ne moze vise.
Vratio na 4.4 i ukljucio power save opcije i eno ga u igrama ne prelazi 43 stepena.
 
Probao ja, posle video i na netu da mnogi imaju problema sa iskljucenom tom opcijom. Ocigledno da je to problem sa Gigabyte plocama...
 
nema to ni veze sa turbo/cpb .

gb ima manji broj sertifikovanih memorija, i u dobrom broju no-name dimmova neće ni da postuje
tako da je najbolje da tu memoriju menjaš sa nekim ko ima msi, asus..., za jedan štap kingstona.
 
Nisam hteo da tako polovicno napravljen komp zadrzim kao glavni, pa sam vratio stari 2500K. Amd cu ubaciti u drugi komp i tamo natenane testirati. Steta sto nije sve proslo kako treba jer mi se bas svidja. FX ima veliku prednosti kada su ne-igre u pitanju. Taman je u drugom kompu novo kvalitetno napajanje i jedan stap kingstona...
 
pa kad ti se toliko svidja prodaj tu plocu,ubaci nesto para i uzmi ozbiljnu plojku za OC fx-a. :)
 
jok,za maks zatezanje OC-a mora top tier: sabljarka,nanisulja i par asrock-a,MSi i glibabajt se nisu proslavili sa am3+ plojkama nazalost...prodaj tu plojku i gadjaj sabljarku,ili ako naleti bas bas povoljno crosshair IV (znam sta sam napisao,na divlje radi vishera,moze da se cedi do kraja).
 
Imas i5 2500k a bakces se sa tim sporetom?
Bolje pojuri dobru plocu za i5 nasviraj ga na 4.5Ghz i igraj jos 3-4 godine bez problema.
 
E onda mu treba ploca sa od 150+e.
 
jok,ja sam svojevremeno nasao crosshair IV za 5k dinara,samo tad nikako da naleti fx83xx za krstene novce i prosledio je drugaru koji je imao nekog besnog thurbana i njega iscedio do zadnjeg herca.redovno sabljarka naleti za oko 100e,a gledao sam besne asrock-e i za manje od toga.sve je stvar strpljenja i azurnosti.
 
Imas i5 2500k a bakces se sa tim sporetom?
Bolje pojuri dobru plocu za i5 nasviraj ga na 4.5Ghz i igraj jos 3-4 godine bez problema.

Verovali ili ne 2500k na 4.3GHz sporije renderuje od FX-a na 4.2GHz i to fino sporije...U igrama tipa Battlefield3, Heroes & Generals radi gotovo identicno. Npr. BF3 sa 2500k radi oko 100fps pa krece prema 110-120, neki put padne na 90fps. Sa FX imam oko 100fps, padne na 90 skoci na 110fps...

Rendering je taj koji me je odusevio. Odusevio s' obzirom koliko kosta komplet. Mali primer:

FX na 4.2GHz / 2500k na 4.3GHz

sijalica scena 7 - 34.16 / 38.38 min.
heaven and hell - 51.47 / 66.36 min.
puz sijalica - 23.06 / 36.17 min.
guy black zastava - 5.49 / 7.22 min.
 
Poslednja izmena:
To je normalno 4 vs 8 core... naravno ako je rendering u pitanju da je bolji FX.
 
Nazad
Vrh Dno