Šta je novo?

Pakao sa AMD-om

Poslednja izmena:
Proc hladim sa kvazi "vodenim" Cooler Master seidon 12V. Aj mi ti reci koji je to konkretno napon. Ja sam ga stavio na 1.38V, za mnozioc 21. Sa 22 cinimi se da nece da radi. Moja je E verzija procesora (manji napon i manja brzina u startu - 3.2GHz)
 
Proc hladim sa kvazi "vodenim" Cooler Master seidon 12V. Aj mi ti reci koji je to konkretno napon. Ja sam ga stavio na 1.38V, za mnozioc 21. Sa 22 cinimi se da nece da radi. Moja je E verzija procesora (manji napon i manja brzina u startu - 3.2GHz)
1.425v bi trebalo ako je prosecno dobar.
Ako je sve uredu, prati temperature I spustaj napon polako.
Kada nadjese stabilan napon pusti ga u prime 1-2 sata.
Prati stalno temperature.
 
Poslednja izmena:
Cime pratis temperature. Citam po netu da AMD ima drugaciji prikaz od Intela i da imaju poteskoca da prikazu pravu temperaturu.
Probao sam da menjam magistralu, da stavim 220 i vise. E tu postaje nestabilan. Moze npr da mu stavim 250 i tad radi na 4.5GHz bez problema al mi se opet javi problem sa onom memorijom (polovina moze da se koristi u Windowsu)

Da li treba da povecam i napon na NB ?
 
od top 3 teme na forumu jedna je fx8xxx tema na cpu podforumu,OC fx-eva smo rasclanili u sitna crevca,pa skuvajte omiljeni napitak,zasucite rukave i bacite se na citanje.
 
Klok sa magistralom, tu tek nece moci...samo mnozilac, ako hoce na 4.4 puna kapa.
Temperature sa OCCT ujedno mozes da ga testiras.
 
Otisao na 4.4GHz i tu cu da stanem. Dosta je. Eno ga renderuje vec vise od 1h u After effectsu.
Dobar je to klok za taj processor, da se ne majes sa podesavanjima i da tarazis 100-200mhz vise.
To sve ostalo zavisi od samog procesora...kolika mu je temperature I na kom naponu je sad?
OCCT http://www.ocbase.com/
 
Taman mislio to je to kad qr moj :). Lepo sve radi na 4.4, renderuje do besvesti bez problema, igre bez problema. Ugasim komp i posle par sati opet upalim, kad ne moze. Zaustavi se kod biosa i nudi mi da ucitam default vrednosti. spustim malo takt, opet zaglavi. Spustim jos malo vise, krene...
Sad cu da probam ponovo da ga stavim na 4.4 dok je "vruc" i garantujem da ce moci, ali ladni start nesto ne ide :)
 
Evo i ja cu da se veceras igram sa onom MSI 970 gaming da vidimo moze li na 4.5...:)
 
Stavio najnovji bios, stavio novu brzinu i radi :) E sad mi je frka da ga ugasim, jer mi nesto govori da ce opet da se buni i da ce da me natera da vratim bios na default. Ali, bicu hrabar. Gasim ga pa da vidim....
 

Prilozi

  • oc.jpg
    oc.jpg
    95.4 KB · Pregleda: 78
Lepo, lepo :)...ja krecem posle utakmice.
Ako uspem da resim problem sa biosom.
 
Kao sto sam i mislio. Posle gasenja sacekao sam da se malo oladi i kresnuo ga. Naravno, uputio me ka bios defaultu. Iskulirao sam ga ulaskom u bios i momentalnim pritiskom kombinacije F10/Yes :d
Eno ga radi...
 
Turbo core izgasen?
 
Moja preporuka za RealBench, manje przi nego LinX, a pre pokaze nestabilnost...
 
Moj FX8350 LinX vrti bez problema na 4.7ghz...onda udjem u Photoshop i selektujem neki objekat i tu zabode..zaledi se...dok RB pukne posle nekog vremena sa istim setovanjima... Mada ko bi ga znao, mozda Intelu vise lezi RB...
 
Jel ti ukljucen LLC?
Ako je to ona opcija koja nosi naziv Vcore Loadline Calibration, onda mi to stoji na Medium.

Inace ja imam totalno suprotan problem od Kidence. Bilo sta sa dekodiranjem, enkodiranjem, renderovanjem radi savrseno, RealBench lagano prolazi ali zato prime95 posle 1min ubije komp.
 
Moguce da te zeza neka temp, mozda socket temp ...probaj da stavis vent da ti hladi socket i preko naponske ako mozes...
 
Veliki je to napon. Cini mi se da clan StormScion tera 4.4GHz na 1.33V. Probaj sa LLC na High, a stavi nizi napon.
 
Nazad
Vrh Dno