Šta je novo?

Kupovina po nabavnoj ceni kod domacih distributera?

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Ukratko - imam vezu u Altiju, gde bi roba mogla da mi stigne po nabavnoj ceni, odnosno onoliko koliko njih kosta. E sad, kolika je tu zapravo usteda? Pitao sam drugaricu koja tamo radi i kaze da to zavisi od artikla do artika. Posto joj je celokupan proces velika gnjavaza, ne bih da je davim ukoliko vec 100% ne uzimam nesto. E sad, mene zanima kolika bi mi tu otprilike bila usteda procentualno u odnosu na cene u prodavnicama? Ima li neko uvid? Pitam da znam da li da se bakcem sa robom iz madjarske preko k/p, ili da idem ovako... :)
 
Pa najlakse je da nam kažeš cenu nekog x artikla koju bi platio kod njih i koliko isti košta u e ili ww, pa ce neko da ti sračuna, niko to ne moze da zna tačno, jer kao sto ti je rekla drugarica zavisi od artikla do artikla, ako si pratio temu domaće veleprodaje, mozes da vidiš da neki prodaji i ispod nabavne cene, jer dobijaju kasnije bonuse na prodatu količinu itd....uzmi na primer da je razlika za i5-4450 40€ kod madjara i nas, dok je kod nekih drugih artikala 5-10€ a nekih i jace zavisi sta uzimas, dok ne saznas cenu koju bi platio nikad nećeš da znas
 
Nisam najbolje razumeo. Da kupis po cenama po kojima i Alti kupuje, ili da kupis po cenama po kojima Alti prodaje drugim maloprodajama? Ako je ovo drugo,usteda je bedna. Ako je prvo-zavisi sta je u pitanju, na skupe artikle su manje marze nego na jeftinije (naravno,izrazeno u procentima).
 
Dok ti odlučiš drugarica će da dobije otkaz jer ti verovatno ustupa opciju koju preduzeće daje svojom zaposlenima kao vid stimulacije. Ukoliko je zaista nabavna cena u pitanju, ne verujem da je predvidjeno da se to nudi širem krugu prijatelja zaposlenih, pogotovo ne onima koji će da se konsultuju po forumima. O nekim stvarima se jednostavno ne piše po forumima. Osnovna opšta kultura.
 
Dok ti odlučiš drugarica će da dobije otkaz jer ti verovatno ustupa opciju koju preduzeće daje svojom zaposlenima kao vid stimulacije. Ukoliko je zaista nabavna cena u pitanju, ne verujem da je predvidjeno da se to nudi širem krugu prijatelja zaposlenih, pogotovo ne onima koji će da se konsultuju po forumima. O nekim stvarima se jednostavno ne piše po forumima. Osnovna opšta kultura.

Da, dobice otkaz 100% posto sam na forumu ostavio apsolutno sve njene podatke, ukljucujuci i broj licne karte... :d
 
Da, dobice otkaz 100% posto sam na forumu ostavio apsolutno sve njene podatke, ukljucujuci i broj licne karte... :d
Druže, situacija je ovakva:
1) Ukoliko ti je dobra drugarica, proveriće ti i cene i odgovoriće ti na sva pitanja koja te zanimaju jer te voli. Ionako ti puno čini što baš tebi ustupa njenu ličnu privilegiju a ne rodjenom bratu, majci, dečku.
2) Privilegija i nije neka, popust je mali i nije u pitanju "nabavna cena" već veleprodajna. Zaposlenima je dozvoljeno da kupuju neograničeno za sve, tj poželjno je prodati što više robe. Opet možeš da pitaš sam izvor.

Biraj opciju koja ti odgovara. Ne znam da li ima treća opcija. Ok, možda i ima.
3) Svidjaš se toj devojci i hoće da ti se približi. Opet se delom vraćamo na 1 ili 2, možeš da je pitaš šta hoćeš a ne da tražiš odgovore tamo gde ih ne možeš dobiti (na forumu).

U svakom slučaju, ako ti je svaki dinar važan, moraćeš da zasučeš rukave i konfiguraciju sklapaš malo preko veze u altiju, malo preko madjara.
 
Poslednja izmena:
Meni taksista pre neko veče oprostio deo vožnje koju sam trebao da platim jer nisam imao sitno. Jel to znači da mu se sviđam i hoće da mi se približi? :D šalu na stranu, lik je pitao za cene komponenti kod nas a ne da li se ortakinja loži na njega
 
Meni taksista pre neko veče oprostio deo vožnje koju sam trebao da platim jer nisam imao sitno. Jel to znači da mu se sviđam i hoće da mi se približi? :D šalu na stranu, lik je pitao za cene komponenti kod nas a ne da li se ortakinja loži na njega
Lik je pitao za nabavnu cenu KOMPONENTI firme Alti d.o.o.
Šalu na stranu, izvoli odgovori mu, pomozi mu.
I da preformulišem za svaki slučaj da bude jasno. Pita članove foruma benchmark koja je nabavna cena komponenti najvećeg domaćeg distributera it opreme. Nemoguće, niko ne zna odgovor? ili još gore neće da napiše... Koji ste vi paceri stvarno....

Ja sam ovde izgleda jedini lud.
 
Poslednja izmena:
E bre čovek pita samo za nabavnu cenu najveće IT firme u zemlji. Nije bre to nuklearna fizika. Pa bre svako od vas je kupio bar dva usb-a u toj firmi. Kako bre ne znate? Toliko bre dobro znate da ste bre prevazišli alti. Vi toliko dobro znate it sektor da bre isključivo od švercera kupujete.
Šta bre 'oćete bre vi, da vam kaže tačan spisak komponenti????!!!!!!

Mislim stvarno, niko neće da pomogne čoveku a lepo je pitao.
 
Tačnije pitao je kolika ce mu usteda biti procentualno, evo ja cu da mu izracunam ako ne ume, samo nek da cenu 1 i cenu 2
 
Pa ne zna, pita nas. Neće da deranžira svoju vezu u altiju.
 
Evo bas vise ovde menadzeri iz Altija na forumu čekaju ovakvo pitanje da kažu koliko alti zaradjuje na prodaji komponenti....nisam hteo da budem drzak i uvredljiv, ali pitanje je tip da pitas kasirku u maxiju koliko je nabavna cena velike milke i gde ti se isplati da uzmeš ....cak sta vise realniji je odgovor na ovo pitanje, buduci da znam da je milka u austriji oko duplo jeftinija u odredjenom periodu godine nego kod nas i plus je 300g, nije zakinuta kao kod nas.....dakle drugaricu odvedi u bioskop, a buduci da mozda imam predstavu sta te interesuje da kupis po prethodnoj temi, kupi na KP jeftinije ces podosta proći
 
Bench forum at it's best... Pitas za odokativno misljenje o ceni hardvera (ne 100% podatke) i dobijas odgovore tipa: "Drugraica se lozi na tebe, vodi je u bioskop..." :D
 
Čitam temu i umirem od smeha :d
 
Bench forum at it's best... Pitas za odokativno misljenje o ceni hardvera (ne 100% podatke) i dobijas odgovore tipa: "Drugraica se lozi na tebe, vodi je u bioskop..." :D

Posto pitas odokativno evo ti i odokativan odgovor... Idi preko "madjara" :type:

Nemoj da bi me neko pitao za utemeljenje mog odgovora..... odokativan je :D
 
Nego, zna li neko kolike su plate devojkama u Altiju a kolike u Tesli. Hteo bih da se ženim pa ne znam medju kojima da tražim ženu?
Nisam hteo da otvaram novu temu, pa reko' da pitam ovde. Dosta je srodno pitanje sa temom.
 
Нико неће да одговори ... ево ја ћу. Уштеда може да буде између 1% и 300% што зависи од конкретног хардвера. За неки каблић или ситан адаптер се можда добро уграде, за неку скупљу компоненнту можда немају велику зараду али иде у пакету.
 
Nego, zna li neko kolike su plate devojkama u Altiju a kolike u Tesli. Hteo bih da se ženim pa ne znam medju kojima da tražim ženu?
Nisam hteo da otvaram novu temu, pa reko' da pitam ovde. Dosta je srodno pitanje sa temom.

Za početak, ženi se iz ljubavi. To uvek pomaže, i sreća je veća.
 
Ja ti dam jos bolji odgovor, uzmes 12 cekova i kupis sve u win win ili nekoj od alti radnji:

1. ne smaras drugaricu
2. spremaju otkaz za jedno 300 ljudi te ako zatvore radnje ne moras nista ni da platis :)

Ukoliko pak ostanes pri prvoj opciji:

Ako kupis po cenama po kojima Alti nabavlja (pri tom ovo nije realno iz vise razloga, jer cak i svojim radnicima se prodaje sa nekih 5% marze, sto zbog toga sto ti drugarica verovatno nije direktor tamo, sto zbog dosta drugih razloga) mozes dosta da ustedis u zavisnosti od artikla. Ali hajde da sumiram ako kupis konfiguraciju po cenama za radnike ustedeces nekih 15% verovatno, to je moja predpostavka, moze da bude i nesto vise manje nece

edit: ne mogu da odolim, reci drugarici da ako ti daje po ceni koliko njih kosta moze i da ti pokloni robu, posto duguju milione i nikome nista ne placaju $&(!
 
Poslednja izmena:
Za početak, ženi se iz ljubavi. To uvek pomaže, i sreća je veća.

Bench forum at it's best... Pitas za odokativno misljenje o platama devojaka po firmama (ne 100% podatke) i dobijas odgovore tipa: "oženi se iz ljubavi, .." pffffff [emoji33] [emoji109]
 
Ja ti dam jos bolji odgovor, uzmes 12 cekova i kupis sve u win win ili nekoj od alti radnji:

1. ne smaras drugaricu
2. spremaju otkaz za jedno 300 ljudi te ako zatvore radnje ne moras nista ni da platis :)

Ne znam sta da kažem, po kojoj logici ne mora da plati? Da li si ikada placao nesto čekovima? I jel znas uslove da dobiješ cekove? Po svemu sudeci ne

Plus sto se winwin a ni emmi nece "zatvoriti" vec posluju pod imenom win win shop d.o.o, tako da ček pišeš na to ime a ne na emmi ili winwin

Drugo ček se ne tretira kao gotovinsko placanje, pa ce samim tim da placa punu cenu proizvoda koja je veća od vec velike web cene

Trece za 12 cekova mora da prima neto 60 000din

Sto bi rekli gl&hf
 
@Ilion Ti si pitao, ja sam odgvorio.
 
Poslednja izmena:
Zafrkavam se druže na račun op-a. Pogledaj malo temu unazad.
Ja sam srećno oženjen, iz ljubavi. [emoji2] [emoji106]
 
Nazad
Vrh Dno