Šta je novo?

AMD Radeon R7 370 Powercolor PCS+

Liquidshot

Poštovan
Učlanjen(a)
26.10.2015
Poruke
26
Poena
54
Pozdrav svima.
Kupio sam novo napajanje, RAM i graficku kartu pre par dana iz WinWin-a.
Sve je stiglo u redu, novo, zapakovano.
Montirao sam sve ali nesto nije u redu. Kada prikljucim graficku, ubodem taj jedan 6-pinski kabel, na monitoru i dalje stoji No Signal.
Da li neko moze da mi pomogne molim vas, ne znam vise sta da radim da napravim da proradi graficka.
Nisam neki PC Nerd, imam neki srednji nivo znanja sto se tice kompjutera.
Citao sam mnogo toga na stranim forumima, ali nista konkretno nisam nasao, a i cekam po par dana za svaki reply, a hitno mi je da znam da li postoji nesto sto bi mogao da uradim ili je graficka pokvarena pa da je vracam.
Imam H61M-P23 (B3) (MS-7680) Maticnu plocu, Intel G620 Dual core procesor.
RAM je Viper 2x4GB DDR3 Black Mamba.
Napajanje LC600H-12 600W.
Monitor je Samsung SyncMaster B2230 i ima samo jedan VGA izlaz, pa sam za novu graficku kupio posebno VGA to DVI adapter jer ona na sebi nema VGA ulaz 1145-A.jpg ali nema slike na monitoru.
Stara graficka je AMD Radeon HD6670, i sa njom i ostalim delovima sve radi OK, ali kada ubacim ovu AMD Radeon R7 370 Powercolor PCS+, nema slike na monitoru.
Takodje sam primetio da kompjutera ne zapisti prilikom paljenja sa novom grafickom, dok sa starom uvek zapisti prilikom paljenja. Da li to nesto znaci?
Da li je je graficka definitivno pokvarena ili mozda postoji jos nesto sto bi mogao ili trebao da uradim u BIOS-u ili pokusam nesto?
Izvinjavam se na dugackom tekstu, ali nisam znao kako drugacije da pojasnim stvar.
Unapred Hvala
 
Odradi update BIOS-a maticne ploce. Moglo bi da pomogne.
 
Ovde izaberi OS koji koristis i skini Live update 6: https://www.msi.com/product/motherboard/support/H61MP23_B3.html#down-utility

Nakon instalacije pokreni program: http://i.imgur.com/zyZXThH.png
Tu cekiraj Automatic Scan i samo MB BIOS (ovo ostalo ti ne treba). Scan, pa kada ti pronadje poslednji BIOS, Download.
Nakon zavrsetka update-a, komp ce se restartovati ili ugasiti pa upaliti. Sacekaj i nista ne diraj dok ponovo ne udje u Windows.

Posle izbrisi Live update 6, nece ti vise trebati.

Ugasi komp i stavi R7 370, da vidimo da li je pomoglo...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ako na ploca nema beep onda nesto nije uredu.
Ne ocitava tu kartu kako treba, odradi reset biosa, vise puta ako treba.
Imao sam isti problem sa dve AMD karte 260x/270x...isti slucaj DVI adapter i VGA isti monitor.
Vise puta rest biosa i restartovanja, konacno post beep i posle su radile bez problema.
 
Poslednja izmena:
Cekiraj samo MB BIOS, pa onda klikni na Scan.

Pogledaj iznad sta sam napisao.
 
Dobro povezi sve konektore cvrsto prisrafi da ima dobar kontakt.
I kazem ti samo reset i restart pomaze dok ne postuje kako treba.
 
Ako na ploca nema beep onda nesto nije uredu.
Ne ocitava tu kartu kako treba, odradi reset biosa, vise puta ako treba.
Imao sam isti problem sa dve AMD karte 260x/270x...isti slucaj DVI adapter i VGA isti monitor.
Vise puta rest biosa i restartovanja, konacno post beep i posle su radile bez problema.

A kako da resetujem BIOS? nikad to nisam radio
 
Sad sam pokusao nesto da uradim. Uzeo sam taj VGA kabel od monitora, stavio i taj adapter VGA to DVI a drugi kraj sam ubo u VGA ulaz u TV. isti problem, pise no signal
 
Izvadis bateriju biosa i par puta start dugme pritisnes na prazno da isprazni kondezatore.
Sacekas minut-dva i vratis bateriju, strujni kabal u napajanje i ukljucis.
Ako odmah ne prihvati, restartuj par puta.
Ponovi to sve dok ne dobijes post beep.
 
Izvadis bateriju biosa i par puta start dugme pritisnes na prazno da isprazni kondezatore.
Sacekas minut-dva i vratis bateriju, strujni kabal u napajanje i ukljucis.
Ako odmah ne prihvati, restartuj par puta.
Ponovi to sve dok ne dobijes post beep.

Bojim se da ne zeznem nesto, jel postoji mogucnost da pregori nesto na taj nacin ili slicno?
Takodje, pre par dana sam izvadio tu bateriju slucajno i nakon toga nije hteo da mi podigne Windows.. Ide samo onaj znak od Proizvodjaca kad se pali i nakon toga crni ekran i neka tackica treperi, kao kad udjes u cmd.

Jesi procitao gore sta sam napisao, da sam takodje pokusao i na TV-u sa tim kablom da ukljucim i isto mi pise no signal
 
Poslednja izmena:
Ako ti je sistem uredu, nema sta da zeznes.
Znaci pre bilo cega izvadis strujni kabal iz napajanja i posle kako je navedeno.
Znam za taj problem sam sam ga imao, karta je ispravna iz nekog razloga bios je ne ocitava.
Neces dobiti sliku sve dok ne dobijes post beep, i ja sam pomislio da je graficka neispravna, adapter...
Za drugu 270x sam vec znao sta je u pitanju.
Pazi vrlo cudna stvar, posle toga ja sam obadve graficke vadio radi ciscenja i nije bilo vise problema kada sam ih vracao.
Samo to prvo ocitavanje je pravilo problem.
A recimo ova Nvidia GTX 960 je proradila iz prve, a ocekivao sam ponovo isto.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je sistem uredu, nema sta da zeznes.
Znaci pre bilo cega izvadis strujni kabal iz napajanja i posle kako je navedeno.
Znam za taj problem sam sam ga imao, karta je ispravna iz nekog razloga bios je ne ocitava.
Neces dobiti sliku sve dok ne dobijes post beep, i ja sam pomislio da je graficka neispravna, adapter...
Za drugu 270x sam vec znao sta je u pitanju.
Pazi vrlo cudna stvar, posle toga ja sam obadve graficke vadio radi ciscenja i nije bilo vise problema kada sam ih vracao.
Samo to prvo ocitavanje je pravilo problem.
A recimo ova Nvidia GTX 960 je proradila iz prve, a ocekivao sam ponovo isto.

A to za TV, sto sam pokusao, zasto onda ni tamo nece da je ocita? TV je noviji, ima i HDMI ulaz, zar nebi trebao bar da prepozna graficku, a ne da mi izbaci taj no singal?
 
Ne znam sta je problem...znam samo ako nema post beepa da ploca javlja da nesto ne valja.
No signal dobijas zato sto ne ocitava da je karta uopste i prikljucena, to sam imao i ja.
Siguran sam samo da je ploca uopste ne vidi i ne ocitava.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta je problem...znam samo ako nema post beepa da ploca javlja da nesto ne valja.
No signal dobijas zato sto ne ocitava da je karta uopste i prikljucena, to sam imao i ja.
Siguran sam samo da je ploca uopste ne vidi i ne ocitava.

Jel znas neki sajt na internetu gde mogu da vidim da li je moja maticna uopste kompatibilna sa ovom karticom?
 
Vidi jel ti cela udje u plocu , vidi da ne udara lim od graficke u kuciste ovaj:

b3392.jpg

Proveri koji bios imas ovde:

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Uopste nemas najnoviji bios imas iz januara 2012 godine 17.6 , posle toga je izaslo 3 biosa , moras da imas 19.2 iz januara 2013 godine , evo ti najnoviji http://download.msi.com/bos_exe/7680vJ2.zip

poboljsava sledece:

- Update CPU Micro Code.
- Update onboard Realtek LAN driver.
- Enhanced PCI-E display card performance.
- Improved memory compatibility.
Note * Please download and execute the file in USB pen drive only.
System will restart several times to update ME firmware after updated system BIOS.
Please DO NOT remove the USB pen drive until ME updated successfully.
* Please make sure you have read the SOP before you update the BIOS.
* MSI recommend you to update BIOS with ME8 only if you are using IvyBridge 22nm CPU.
* It is not possible to reflash back to ME7 if you already updated to ME8.

Treba ti prazna fleska formatirana u fat32 da bi flesovao.

https://www.msi.com/files/pdf/How_to_flash_the_BIOS.pdf

Evo kako napraviti usb dos flesku ako zatreba https://www.youtube.com/watch?v=COul-VrVSaE

E7680vJ2 trazi flesku nemam msi plocu pa ne mogu da testiram i flesujem , probaj da ga ubacis na flesku koja je formatirana u dos-u kao sa linka youtuba , prvo probaj .exe fajl iz fleske u windowsu da pokrenes ako nece onda iz dos-a probaj.

UEFI Boot ti ne treba to je za one koji imaju SSD a imaju Windows 8.1 ili Windows 10 , kada se podigne Windows 8.1 ili Windows 10 u UEFI boot-u i GPT particionoj semi a ima se dobar i brz SSD onda se Windows iz shutdown-a podigne za par sekundi i udje u Windows.
 
Poslednja izmena:
Uopste nemas najnoviji bios imas iz januara 2012 godine 17.6 , posle toga je izaslo 3 biosa , moras da imas 19.2 iz januara 2013 godine , evo ti najnoviji http://download.msi.com/bos_exe/7680vJ2.zip

poboljsava sledece:

- Update CPU Micro Code.
- Update onboard Realtek LAN driver.
- Enhanced PCI-E display card performance.
- Improved memory compatibility.
Note * Please download and execute the file in USB pen drive only.
System will restart several times to update ME firmware after updated system BIOS.
Please DO NOT remove the USB pen drive until ME updated successfully.
* Please make sure you have read the SOP before you update the BIOS.
* MSI recommend you to update BIOS with ME8 only if you are using IvyBridge 22nm CPU.
* It is not possible to reflash back to ME7 if you already updated to ME8.

Treba ti prazna fleska formatirana u fat32 da bi flesovao.

https://www.msi.com/files/pdf/How_to_flash_the_BIOS.pdf

Evo kako napraviti usb dos flesku ako zatreba https://www.youtube.com/watch?v=COul-VrVSaE

E7680vJ2 trazi flesku nemam msi plocu pa ne mogu da testiram i flesujem , probaj da ga ubacis na flesku koja je formatirana u dos-u kao sa linka youtuba , prvo probaj .exe fajl iz fleske u windowsu da pokrenes ako nece onda iz dos-a probaj.

UEFI Boot ti ne treba to je za one koji imaju SSD a imaju Windows 8.1 ili Windows 10 , kada se podigne Windows 8.1 ili Windows 10 u UEFI boot-u i GPT particionoj semi a ima se dobar i brz SSD onda se Windows iz shutdown-a podigne za par sekundi i udje u Windows.

Ajao druze, sta si mi sve napricao :D Ja sam laik za ovo.. Aj probacu sad da uradim to.
Znaci samo da uradim kao to na youtube-u? Ovaj prvi link sto si dao, ja nemam taj program.
Hvala ti puno u svakom slucaju. Javim dal sam uspeo.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam, uradio kako si rekao i pokrenuo sa flesha iz windowsa.
Update-ovao mi je BIOS, ali izgubio sam sve drajvere. Jel to normalno?
Sad mi instalira sve drajvere opet, sam.
 
Da normalno je na nekim plocama je tako , nacice ti sve drivere nista ti nije obrisao sad ih samo obnavlja zbog novog biosa.

Probaj sad graficku.
 
Da normalno je na nekim plocama je tako , nacice ti sve drivere nista ti nije obrisao sad ih samo obnavlja zbog novog biosa.

Probaj sad graficku.

DRUZE RADI! :) Hvala ti brate puno, vec sam bio spreman da reklamiram, zezao sam se 4 dana i nisam mogao da namestim. Nemas pojma kolko si mi pomogao.
 
Samo cudno kako je Live Update 6 prijavljivao da je sve up to date. :D
 
I ja sam imao auto update problem sa starom Asus R9 270X i GPU Tweak softverom. Prijavi novi vBios, flešuje, restart, i onda kreće infinite loop, flešuje i restartuje do besvesti.

Ručno flešnuo i rešio problem.
 
Nemam pojma, odavno nisam radio update BIOS-a na MSI plocama. Ranije nikada nisam imao problema sa Live Update, valjda verzija 5.
 
Jel moze neko jos da mi kaze u koracima kako da pravilno uninstaliram drajvere?
Izgleda da nisam skroz ocistio prethodne, ekran mi treperi malo dok pustam video ili slicno..
I jos jedna stvar, ventilatori na grafickoj mi se ne vrte uopste dok nisam u igri, jel to tako treba?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno