Šta je novo?

ArenaSport Sport Klub i ostali sportski kanali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kako je onda to full HD?[emoji6]
 
Poslednja izmena:
Tako što je to pre svega izraz za rezoluciju, a 1080i i 1080p su naravno iste rezolucije.
 
Samo je 1080p full HD, a 720i, 720p i 1080i su samo HD. Neka me neko ispravi ako gresim.

Poslato negde iz svemira
 
Grešiš. Ispravljen si :D
Takođe :
No proposed or existing broadcast standard permits 720 interlaced lines in a video frame at any frame rate

To što se "u narodu" FullHD koristi kao sinonim za 1080p ne znači da je to ispravno sa tehničke strane. Kao što se uvek za ime standarda tj rezolucije koristila vertikalna rezolucije sve do pojave 4K gde se to odnosi na horizontalnu rezoluciju... jer 4k zvuči impresivnije od 2k/2160p.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je sada ali je postojao jedan satelitski kanal u 1080p i zvao se melody zen.Slika je bila štogod.
 
Poslednja izmena:
Odavno ne emituje
 
To bi bilo dobro.. Da pocnu da prenose Svajcasrku ligu!

Pa, Sport klub je prenosi godinama, a verovatno će i narednih godina.

Ljudi su postali nestrpljivi sa vestima o Premier ligi, sinoć je Višković na kraju prenosa Kupa kralja saopštio da ćemo i naredne godine uživati u najboljem fudbalu, uz navođenje kup ekskluziva od subote i nedelje. Izgledalo je kao da se pravda.

Primetno je i da sve više ljudi na FB stranici SK-a postavlja pitanja o Premier ligi.
 
Pa, Sport klub je prenosi godinama, a verovatno će i narednih godina.

Ljudi su postali nestrpljivi sa vestima o Premier ligi, sinoć je Višković na kraju prenosa Kupa kralja saopštio da ćemo i naredne godine uživati u najboljem fudbalu, uz navođenje kup ekskluziva od subote i nedelje. Izgledalo je kao da se pravda.

Primetno je i da sve više ljudi na FB stranici SK-a postavlja pitanja o Premier ligi.
Postavlja pitanje i ne dobija nikakav odgovor a verovatno ga neće ni dobiti

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Prenosiće SK vjerovatno i naredne sezone Švajcarsku ligu,ali će izgleda Arena raditi kup utakmice.

SK je Švajcarse uzeo od sezone 2014/15,što znači da će im u srijedu završiti druga sezona kako je prenose.

Ako neko zna na koliko oni imaju ugovor nek napiše.
Ali ako su izgubili Engleze,onda će sigurno prenositi sve ovo što im je ostalo.

A ove majstore na Areni sledeće godine ?! Čekamo potvrdu :D


https://pbs.twimg.com/media/CjIvwRSXEAAessR.jpg:large
 
Poslednja izmena:
Grešiš. Ispravljen si :D

To što se "u narodu" FullHD koristi kao sinonim za 1080p ne znači da je to ispravno sa tehničke strane. Kao što se uvek za ime standarda tj rezolucije koristila vertikalna rezolucije sve do pojave 4K gde se to odnosi na horizontalnu rezoluciju... jer 4k zvuči impresivnije od 2k/2160p.

Naseo si na priče naših prodavaca TV-a koji neupućenim kupcima uvaljuju 1080i kao FullHD. Pročitaj šta kaže Wikipedia:

Razlika sa 1080i (1080i označava interlacted) je u tome, da kod preplitanja rezolucija slabija, jer nema svih 1080 horizontalnih linija kao kod 1080p, nego ih ima manje (540), a neke od linija se skeniraju polovno, a procesor odradi interpolaciju. Šta je u stvari neke vrste aproksimacije između susednih linija, zato je i slika nekoliko lošijeg kvaliteta zbog čega standard 1080i ima samo oznaku HD ready.

Link:
https://sh.wikipedia.org/wiki/1080p
 
Ali LŠ uzima samo neko od ovih. :D

zinedine-zidane-juventus-lazio-diego-simeone_3395682.jpg


Dok su igrali sve je bilo jasno, ali su se vremena promenila i mislim da Simeone uzima.
 
Za kvalitet slike nije bitno da li je 1080i,1080p ili 720.Bitan je protok.Mozez 1080i na satelitu imati na 6 mega a možeš i na preko 20 mega pa ti sada računaj.
Satelit je mesto za najkvalitetniji prijem slike ali samo kod jako bogatih zemalja.
 
Poslednja izmena:
Ima li sta vezi Turske lige, hoce li njih neko prenosit.. Sto je ispao ovaj problem sa Grcokm ligom i AS, da nece mozda SK uzet do godine Grcku ligu?
Makarena sledece godine oce li bit prenosa Hrvtaske lige, posto si pricao da istice ugovor ovog ljeta... Po meni, ta liga je zauzimanje programske seme??
 
Postavlja pitanje i ne dobija nikakav odgovor a verovatno ga neće ni dobiti

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

To se podrazumeva, nije bolje ni na Areni, ne samo u vezi Premier lige, već bilo kog drugog sporta. Postaviš jedno pitanje, oni ti odgovore nešto treće.

To sa pitanjima na FB-u SK-a se odnosilo na to koliko su ljudi nestrpljivi da saznaju vest o tome ko prenosi EPL.
 
Poslednja izmena:
Arena narednog vikenda prenosi i finale Švajcarskog kupa izmedju Ciriha i Lugana.

@makarena možeš li se raspisati da li će ih prenositi i naredne sezone,i da li znaš kad SK ističu prava za njihovu ligu?

SK ima jos godinu dana ugovora sto se tice prenosenja svajcarske lige, a kup ce biti na Areni.

Ima li sta vezi Turske lige, hoce li njih neko prenosit.. Sto je ispao ovaj problem sa Grcokm ligom i AS, da nece mozda SK uzet do godine Grcku ligu?
Makarena sledece godine oce li bit prenosa Hrvtaske lige, posto si pricao da istice ugovor ovog ljeta... Po meni, ta liga je zauzimanje programske seme??

Jos uvek nemam nikakve informacije oko turske lige, a sto se tice Grka, pa pisao sam o tome nekoliko puta, problem je nastao jer su kod njih krali signal Arene, pa se Nova Sports zalila i doslo je do problema koji i dalje nije resen.

Cisto sumnjam da ce SK uzeti grcku ligu, jer ukoliko Arena ne dobije nazad novac koji je uplatila jos prosle godine, pre nego sto je njihova liga zabranila prenosenje tih meceva, trebala bi automatski da dobije narednu sezonu gratis.

Oko hrvatske lige se nista ne pita Arena, vec je ona dobijala prenose na osnovu saradnje koju imaju sa nas Telekom i njihov T-Com, a posto je Max TV bas zaratio sa njihovim savezom, minimalne su sanse da ce i dalje sponzorisati HNL.
 
Iskreno, AS će morati ozbiljno da poradi na zaštiti signala inače će se naplaćati penala... :)
 
Ko sedne na metar od TV i primeti razliku izmedju 1080i i 1080p ja mu kupim kucu na beverlz hillsu za koju nemam pare.

Koliko sam ja do sada primetio niti jedan kanal ide u 1080p od onih na koje sam ja nailazio. A sta je full hd ili nije.... Ima ripova po netu sa jacim bitrateo na 720p od nekih drljavih 1080p pa izgledaju 100 puta bolje. Protok slike je najbitniji, mislim bitrate.

P.S. ako se ne varamn fudbal ne bi bio gledljiv u 1080p imao bi neki stutering, izgledalo bi kao da secka zbog brzin slike. Mada ja mislim a je sve to (1080i) kako bi mogli sto vide kanala da spakuju.
 
Poslednja izmena:
Ne znam za fudbal u 1080p, ali u 4K idu prenosi iz Francuske za dvadesetak dana.
 
400€ najjeftiniji UHD risiver, ili neki novi tv sa ugrađenim tunerom
 
Ne pratim njihov forum, izvesti nas, ako bude nesto zanimljivo. Pretpostavljam da se radi o Premier ligi.

Da o englezima se radi.
Pa javio se neki lik samo sto je napravio nalog i na sve strane razglasio da je SK produzio prava na Engleze,i odmah poceo da vrijedja sve one koji imaju Arene,a ne SK.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno