Šta je novo?

ArenaSport Sport Klub i ostali sportski kanali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo Makarena@ mene zanima sta se desava sa ugovorom Kopernikusa sto se tice Arena Sporta i Sport Klubova. Oni su jedini bar mi se cini da imaju 4 Arene i 3 Sk u osnovnoj ponudi. Da li si upoznat dokle su vezani ugovorom i da li je pametno uci u ugovornu obavezu s njima. Najvise me zanima zbog sportskih kanala da ne bude posle par meseci da izgube iste.
 
Odlicno. Taman da zapratim ovu temu.. Imam tenis klub( nekada sport klub) na sbb i nikako mi se ne svidja ponuda. Ono sto valja kod njih je samo premijer liga i donekle primera,sve ostalo me ne interesuje uopste..
Arena sa drzavnim parama i podrskom brace lopova sa vlasti moze mnogo..
Ali sta cu ja sa sbb :(
 
Poslednja izmena:
Mislim da je Premier Liga najvažnija za najveću većinu gledalaca, posle Primera, pa Italijani, pa sve ostalo.

Tenis hoće svi, na moju žalost (mada gledam tu i tamo), pa ne možemo da se žalimo .

NBA i Euroliga su jako značajne takođe.

A sa druge strane, Liga šampiona je možda jedino što je ostalo stvarno značajno na Areni trenutno.

I možda Aba liga ko voli basket.

F1 na sk-u isto nije mala stvar za mnoge .

Kad bi bilo ovako kao danas, mnogo lakše bih mogao bez arene, a bez sk-a gotovo da ne bih mogao. Trenutno imam i jedno i drugo na Radijus vektoru, ko zna dokle će to tako.

Mora ova glupost nekako zakonski da se reši, inače će uvek biti užasno bar za jedan broj ljudi.

A što je najgore, ogromna većina i ne može da bira.

Siluju te time što nemaš sk ili arenu (da pokažu da su bolji od konkurencije) , ti kažeš:

- Ok, prelazim kod vas.

- E ne može.

Ne može biti gluplja situacija.

Koliko god bilo načina danas da se pogleda nešto što nemaš (Sopcast i Acestream), sve je to mnogo jadno u odnosu na pravu stvar (ne zbog naših komentatora :D, nego kompletnog ugođaja i gledanja bez ikakvog cimanja na tv-u).

Kad vidim ljude koji su primorani da gledaju "na netu" na onim užasnim flash streamovima u 120*80 rezoluciji i sa onim reklamama okolo, baš se naježim .
 
Poslednja izmena:
Tu f1 ne znam ko vise prati.. Moto gp je mnogo bolji za pogledati :)

Spanska liga je po meni smesna,pre bih gledao domacu,francusku ,rusku,argentinsku ili copa libretadores nego real i barsu.
 
OK, ali je značajna generalno, znaš koliko ljudi želi da gleda real i barsu.

Lični afiniteti su drugo...
 
Pa mnogo ljudi navodno voli da gleda celendzere u kazakstanu i andori ali to ne znaci da je to kvalitetan program.. Od tenisa cu uskoro da dobijem nocne more.. J*bo ih tenis vise !
 
Meni bi bilo normalno da ako imas Telekom IPTV Arena sport kanali budu besplatani, a da Sport klub bude dodatni paket koji se dodatno placa. Ako imas SBB kablovsku da budu Sport klub kanali besplatni, a da se Arena sport paket dodatno placa. Provajderi bi trebali biti zadovoljni jer za distribuciju drugom provajderu svojih kanala dobiju placeno. A i narod bi trebao biti zadovoljan jer ko zeli sve da gleda od sportskih kanala ima mogucnost uz naravno placanje. Zasto bi morali svi sportski kanali da budu u osnovnoj ponudi, samim tim osnovni paket bi bio skuplji, a ima ljudi koji ne prate sport.
 
Poslednja izmena:
Ali koji komentar za f1 i moto gp..

Sent from mTalk
 
Nema tu neke polemike, svako ima nešto što voli.

Kad neko ne prati to, kakav komentar očekuješ?

Neko bi mnogo pre tenis nego Moto GP, i šta on treba da napiše, "koji komentar za tenis..."?

Svi tako možemo.

Ja lično moto gp ne gledam, F1 gledam. Verujem da ima raznih kombinacija.
 
Ja bih voleo kanal koji bi prenosio nize lige, al da prenose vodi Banjac(Cvarkov)...inace ko ne zna, on je nekad prenosio utakmice.[emoji4][emoji1]


Da, to bi bila najbolja solucija, telekom-arena standard, pa doplati sk, a sbb-sk standard, pa doplati arenu.
 
Jedina glupost moze biti to sto se ti ne skidas sa igrica koje simuliraju pravu voznju iako imas skoro 30god..

O f1 sam ostavio komentar prateci svoje okruzenje,secam se pre 5,6god svi gledaju ,prate, komentarisu a sada niko ne zna ni ko je prvi na kraju sezone.. F1 je postao najsmorniji "sport" na svetu
 
Mislim da je glupo polemisati ko sta voli da prati od sporta, ukusi su razliciti...
 
Treba ovo da reše kao što je rešeno sa mobilnim operaterima, pa je sve postalo drugačije.

Ne kažem da ne treba da se plaća, samo da nema ovih gluposti da ne možeš nešto da gledaš čak i ako želiš da platiš.
 
Jedina glupost moze biti to sto se ti ne skidas sa igrica koje simuliraju pravu voznju iako imas skoro 30god..

O f1 sam ostavio komentar prateci svoje okruzenje,secam se pre 5,6god svi gledaju ,prate, komentarisu a sada niko ne zna ni ko je prvi na kraju sezone.. F1 je postao najsmorniji "sport" na svetu


lol. Sta ti izbacujes iz tastature.

Sent from mTalk
 
lol. Sta ti izbacujes iz tastature.

Sent from mTalk
:)

Nego ja bih prvi platio paket arene na sbb,ali mislim da tu pricu necemo gledati..

Secam se da je pri pojavljivanju sk i arene doslo do sukoba i do sada nije resen,verujem da nikada ni nece biti..

Ko zna koja je tu prica po sredini,naravno uvek korisnici trpe. Ja kada hocu da gledam aba ligu moram da se patim sa prenosima u rezoluciji 320*240
 
Poslednja izmena:
Odlično, pozdravljam zasebnu temu o sportskim kanalima.

Nemam ništa protiv Sport kluba i Arene sporta, imam oba paketa, tako da sam dobro "pokriven". Ono što meni smeta su komentatori koji "rade" pomenute prenose. Čudi me da vodeći ljudi SK-a i AS-a ne reaguju povodom sve većih promašaja istih. Na primer, komentatori koji "rade" NFL su totalni promašaj, ljudi moji, to više nije ni smešno, već žalosno, da ne idemo dalje.

Bilo bi dobro da i neko od vas da svoje mišljenje o ovom "problemu".

Na žalost, živimo u zemlji u kojoj dve firme diktiraju uslove, a što je još gore u ratu su, i to totalnom, pa je nemoguće očekivati da će se paket sportskih kanala pronaći u ponudi onih drugih. Naprotiv, svedoci smo da je situacija sve gora i da smo mi, krajnji korisnici prinuđeni, da, ukoliko želimo da gledamo sportske prenose, plaćamo više nego što bi trebalo.
 
Dobri su oni,ocito nisi pratio komentatore na rts i rtv [emoji23]

Doduse ima jedan komentator na sk koji je tezak mrtvak,padne gol i on cuti i kao evo 1:0.. Nerealno
 
Ja sam to ovako rešio

ff713a218266b21e224e608310325f4c.jpg
 
Takvim resenjem moras da placas dve pretplate za televiziju (IPTV i D3i) plus D3i ti smanjuje brzinu interneta dok gledas kanale preko njega.
 
Tako je plaćam 2. Što se tiče interneta ne osećam smanjenje brzine
 
Meni drugar koji radi u Kopernikusu reče da je i njima ugašen Sport Klub. Sad neko ko ima Kopernikus nek proveri osim ako ih puštaju nelegalno. Izgleda da se ovi iz Sport Klub-a ponašaju monopolistički jer samo SBB-u daju, a to je ista firma. I možda još dve tri kablovske mreže imaju, očigledno da tu nisu čista posla.

Za takve slučajeve je valjda zadužena komisija za zaštitu konkurencije ali oni izgleda ne rade svoj posao. Našao sam kako je Sport Klub prošao u Bosni, pogledajte: http://www.6yka.com/novost/96909/radosna-vijest-konacno-sport-klub-svima

Mnoge građane BiH je obradovala vijest da je Konkurencijsko vijeće BiH naložilo vlasniku programa Sport Klub da mora u roku od 60 dana sa zainteresovanim operatorima u BiH, odnosno sa Telekom operaterima, IPTV i kablovskim operaterima potpisati ugovore, na osnovu kojih isti mogu emitovati sportske sadržaje kanala Sport Klub.

Da podsjetimo, Vijeće je u svom rješenju konstatovalo da vlasnik Sport Klub-a (IKO MEDIA aka UNITED MEDIA) nije postupio po prethodnom rješenju Konkurencijskog vijeća od dana 16.12.2013 i nastavio sa zloupotrebom dominantnog položaja sve do dana donošenja novog rješenja, tačnije 23.12.2015.

Očito je da IKO MEDIA, kao i mnogi drugi, smatraju Bosnu i Hercegovinu “banana” državom u kojoj je moguće sve.

Svaki čovjek zdravog razuma i rezona bi se zapitao: Kako je moguće nekaženjeno pune dvije godine ignorisati rješenje najvišeg državnog organa za konkurenciju u BiH?

Asocijacija kablovskih operatera je protiv vlasnika “Sport kluba” – “United media-e” ranije pokrenula postupak pred Konkurencijskim vijećem zbog zloupotrebe dominantnog položaja u vezi sa distribucijom sportskih kanala sa nogometnim sadržajem visokog kvaliteta, uključujući i prenose engleske Premijer lige.

U rješenju Konkurencijskog vijeća navedeno je i da je za uskraćivanje sportskih sadržaja građanima BiH odgovorna kompanija “United media”, a ne kablovski i telekom operateri, kako su to prikazivali iz “Sport kluba”.
 
Znaci BIH vodi vise racuna o svojim gradjanima nego ovi nasi, sramota...
Kod nas je bitno da Telekom i PostaNET kao drzavne firme distribujisu privatne Pink kanale.
A HappyTV da ima nacionalnu frekvenciju.
Dok u Europi je sve vise kanala u HD rezoluciji kod nas samo RTS ima HD kanal i to polu eksperimentalno,
a privatnici koliko vidim ne razmisljaju o prelasku na HD rezoluciju ili emitovanju programa u obe rezolucije.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno