Šta je novo?

Kvalitetni 2.0 zvucnici

adamovic

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2006
Poruke
39
Poena
309
Komsija se stalno zali na bass, imam neke Logitech 2.1, pokusao sam da iskljucim softverski bass-ove ali se i dalje zale, pa razmisljam da kupim neke kvalitetne 2.0 zvucnike da vidim da li ce se manje zaliti, ima li neko savet ili preporuku?
 
Kad komšija počne da ti diktira kako ćeš da živiš u sopstvenom stanu, onda je vreme da iseliš komšiju, kao ja moje, koji su se prvo žalili da im smeta u "večernjim satima" a onda su počeli da me zovu u 11 pre podne da im "smeta", iako ništa nije bilo uključeno, sem mikrotalasne.

Problem smo "rešili" tako što su se oni odselili.
 
Je l si probao "pozadi" da ih smanjis?

Ovaj model Z313 nema pozadi smanjivanje. Smanjio sam softverski (preamp -5db i zvukove ispod 60hz na -20db) ali se i dalje zale. Mislim zalili su se i kad sam imao 2.0 zvucnike bez basa, ali nisu bili kvalitetni. Mislio sam ako kupim kvalitetne zvucnike, mozda im stvarno bude manje buke, a ako se i dalje budu zalili, onda ko ih j...
 
^ Da ti ljudi mozda ''malo'' ne preteruju? Najbolje da uzmes plasticne 2.0 zvucnike placene 5e 2003. godine ali tu ce se verovatno zaliti kako im prste visoki tonovi.

Ili da ti ipak kupis neko pojacalo :)
 
Poslednja izmena:
I ja sam razmisljao o kupovini 2.0 sistema ali bas je slaba ponuda kod nas. Bilo je ranije dobrih Microlab zvucnika, mogu i sad da se nadju samo sto im je cena bar duplo veca.
 
Kvalitetni 2.0 zvučnici imaju više basa (2 bas membrane) od tog tvog lodžiteka koji ima jednu, u sabvuferu.

I zamisli ti te komšije, ne smeta im buka, nego bas! Očigledno te neljudi terorišu i zaebavaju. Sa takvima ne ulazi ni u kakav dijalog.
Izbušiš im gume, polomiš prozor...smisli već nešto.
 
Ako možeš pusti zvuk kroz zvučnike TV-a. Ista muzika ista jačina (izmeri preko neke aplikacije). Ako im opet smeta može biti: da mnogo pojačavaš ton, da je loša izolacija u zgradi (pretpostavljam da nije kuća) ili da komšije preteruju.
 
I ja sam razmisljao o kupovini 2.0 sistema ali bas je slaba ponuda kod nas. Bilo je ranije dobrih Microlab zvucnika, mogu i sad da se nadju samo sto im je cena bar duplo veca.

Dobrih,pravih 2.0 sistema ima koliko hocete..ali se ne prodaju zajedno sa PC komponentama,vec potraziti kod trgovaca audio opreme.
 
Ima naravno, ali sam ja tu uglavnom nailazio na kvalitetne pasivne kutije za koje je potrebno dodatno pojacalo.
Ti Microlab su prakticniji, aktivni zvucnici koje samo treba prikljuciti na PC.
 
Naravno da će komšije da se žale na bas, jer njega najviše ili jedino i čuju. Kada se približavaš nekom klubu/diskoteci šta prvo čuješ? Najniže frekvencije, pa kako ideš bliže prostoriji i ostalo a kada uđeš onda tek tamo sve što se emituje. Kod muzike, najniže frekvencije nose najviše energije. Zato su basovi problem (prostiru se i kroz konstrukciju zgrade), komšija verovatno ne čuje kontra-činelu (hi-hat) ali zato bas bubanj (kick) i bas gitaru sigurno.
 
Bolje ti razmisli u pravcu kupovine dobrih slušalica. Treba i te ljude razumeti, ako nisu neki što im sve smeta-možda su zidovi ultra tanki, ima takvih buđavih zgrada...
 
Poslednja izmena:
Mozes da kupis bas trapove mozda ce to da smanji emisiju van zidova...
Prazan prostor isto utice da se bas neometano prostire i "nakuplja" tako da se stvara jos vece brundanje.
Zategni sobu, dampuj kutije...
Ako su ti bas portovi pozadi stavi neki absorber izmedju njih i zida.
Ako se i posle zale, ne obracaj pažnju na njih vise. :)
Imas pravo za određeni nivo buke do 10h uvece, ako zovu policiju pre toga ne otvaraj vrata.

Ne mogu drugi ljudi da ti diktiraju sa ces ti da radis u svom stanu.


Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno