Šta je novo?

GA 970A-UD3

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Forumasi pozdrav,

Uzeh danas ovu polovnjacu.
Instalirao sam desetku na nekom starom hardu i sve je proslo ok,medjutim,imam pitanjce.

North Bridge je vreo,a plojka je na stolu,jos nije ni u kucistu.

Da li to treba da me brine ?



Capture.PNG

Capture1.PNG
 
..i meni se cini da je delimicno ok,medjutim na dodir sam mislio,tako mi se cini vruce.

Jos jedno pitanjce,vidim da je stari bios,pa bih da apdejtujem na noviji...
Na sajtu ima f7,donosi apdejt mikrokodova za procesore a ima i f8f,ali on je beta bios.

Sta mi preporucujete,F7 ili F8f Betu ?
 
Poslednja izmena:
Meni je na Asus M5A97 R2.0 to bila standardna temperatura.

Mada je leti bila i preko toga.
 
Apdejtuj slobodno. Ima par ispravki koje utiču na stabilnost.

Naponsku jedinicu treba dodatno da ohladiš jednim vemtilatorom.
 
Capture.PNG

Evo sada kuckam sa ovog kompa,upravo sam odradio Shoot.
Zato mi je ono mozda malko previse.Nisam u svetu AMD bio ranije,tako da mi je svaki vas odgovor na osnovu iskustava bitan.

Kokane,jel savetujes da odradim Beta bios ?
 
Ubaci beta ionako 3 godine ne izlazi bios za tu plocu , uvek je bolje imati najnoviji bios.
 
Ja imam bas tu plocu vec tri godine. Skoro sam uradio update Bios-a na F8f i sve fercera. Dobio sam cak i neke opcije koje ranije nisu postojale.
 
Poslednja izmena:
Auu na mpju plocu ide I do 80 stepeni :)
 
Gb stavlja sr.nje od paste ispod radijatora. Kad kupiš ploču ona je skroz skorela ispod (tako je već godinama).

Pre postavljanja obavezno skinem radijatore, i stavim novu pastu.
Na naponskoj nije pasta nego termalna žvaka, koju ne treba menjati.

U svakom slučaju je veoma preporučljivo da staviš vent preko naponske i severnog mosta.
 
Obavezno cu staviti ventove na north bridge i naponsku..A mozda i pastu zamenim,mada je to sigurno zalepilo extra,kao super lepak.
Samo...treba mi ideja za vent na mostu.
 
WP_20160205_18_38_09_Pro.jpg

WP_20160205_19_00_28_Pro.jpg

Dat predlog-ucinjeno :)

Izvadio sam malko i bat da se plojka odmori i isprazni :)

Sta kazete na vent ? Nasrafio sam ga na cipset,nadam se da ce sluziti.

Jedva sam odvojio hladnjake od mostova i jedva skinuh pastu.Stavio sam pastu pd LC CC 120 kulera,valjda ce smanjiti na barem 30 stepeni u odnosu na proslih 36-38.
 
Preko naponske još jedan takav vent, barem. I spreman si za oc.
 
Capture.PNG

Evo smanjio sam kulercic nekako uz drugi adapter na 3 pin-a.

Evo ide do 30 stepeni,pre promene paste i stavljanja ovog malog kulera temp je isla do 40 stepeni.

Flesovao sam i poslednji bios.
 
Pozdrav.Uzeh danas ovu plocu i vidim da ima dodatno napajanje od 8pin konektora,a ja imam 4 pin konektor.Malo sam gledao po stranim forumima da moze da radi i sa konektorom od 4 pina,ali je preporucljivo ono od 8 pina.Pa pitam nekog ko vlada materijom da li ja mogu da je prikljucim na napajanje od 4 pina a da se nesto ne osteti. A za dan dva bi kupio 8 pin adapter.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.Uzeh danas ovu plocu i vidim da ima dodatno napajanje od 8pin konektora,a ja imam 4 pin konektor.Malo sam gledao po stranim forumima da moze da radi i sa konektorom od 4 pina,ali je preporucljivo ono od 8 pina.Pa pitam nekog ko vlada materijom da li ja mogu da je prikljucim na napajanje od 4 pina a da se nesto ne osteti. A za dan dva bi kupio 8 pin adapter.
Ako ne klokujes, 4pin je dovoljno.
A taj adapter nije preporucljiv kod velikih potrosaca, jer tebi i dalje struja ide preko 4 kabla, a ne 8.
 
E sad ,mozda je glupo pitanje ali kako da postavim 4 pinski konektor.Da li skroz levo,skroz desno ili na sredinu 8 pinske uticnice.Ili nije bitno kako kako se postavi.
 
Ne na sredinu vec na jedan kraj, mislim da na jedan moze dok na drugi ne mozes da ga udzekas, probaj, koji cpu imas

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Imam Phenom 2 X3 720.Mada sada sam gledao i neke adaptere,mozda je bolja varijanta od 4 pin na 8 pin ,varijanta 2 molex na 8 pin adapter.
 
2 molex na 8pin ni slucajno... 2molex na 4pin bi moglo. Ako ima napajanje, uzmi molekse sa razlicitih kablova,ne sa istog.
 
Mislio sam na 2 moleksa sa posebnih grana iz napajanja pa na njih povezem adapter sa 8 pin dzekom na kraju.Ako ovo ne valja zasto prave takve adaptere i jos naglaseno je da ovakav adapter sluzi za napajanje procesora.
 
Znam na sta si mislio. Ne znam sto ih prave, ali gledaj ovako. Sa dve zice 12v ce se deliti na 4 zice... Kad se optereti,nece da valja, takp da bolje koristi samo tvoj 4pin.
 
Ok.Postavicu sa 4 pina.Napajanje je Thermaltake TR 470w i sluzi odlicno dugi niz godina,pa bas ga ne bi menjao zbog tog jednog konektora.
 
Kupi taj sa dva molexa na 8 pin, skini mu jedan 4pin koji ti ne treba, pa ga prepravi tako da dve odvojene 12v zice idu u taj 4pin sto ti treba.
Neces morati nista da seces i lemis najverovatnije.
I eto imaces punokrvni 8pin ukljucen u plocu.
 
Poslednja izmena:
Kupi taj sa dva molexa na 8 pin, skini mu jedan 4pin koji ti ne treba, pa ga prepravi tako da dve odvojene 12v zice idu u taj 4pin sto ti treba.
Neces morati nista da seces i lemis najverovatnije.
I eto imaces punokrvni 8pin ukljucen u plocu.

Nisam bas najbolje razumeo,ali kod mene molex kablovi imaju po 4 zice iz napajanja,a ne dve.
 
Nazad
Vrh Dno