Šta je novo?

Junior Web Developer pomoc

juniorDev

Poštovan
Učlanjen(a)
04.02.2016
Poruke
5
Poena
51
Pozdrav, vidim da ovde ima ljudi koji mi mogu pomoci kao pocetniku.

Zavrsio sam fakultet za programiranje u BG.

Poznajem dobro jezike poput HTML,CSS,JS(+JQ)...takodje ucili smo PHP I MYSQL al zbog stalnog rada u PHP LARAVEL FRAMEWORKU u kom sam uradio i diplomski rad... morao bih se podsetiti pisanja PHP u njegovom osnovnom obliku jer sam se fokusirao na LARAVEL pisanje..


Trenutno tragam za praksom jer jos nemam hrabrosti da se upustim kao junior developer jer nemam bas iskustva u radu u firmama.

Trenutno sirim znanje sa Angular JS.

Zanima me vas predlog, sta mi je trenutno bolje da se fokusiram na FRONT-END POZICIJE I UCIM ANGULAR.JS ILI DA NASTAVIM SA LARAVELOM KAO PHP PROGRAMER JER CINI MI SE TRZISTE VISE TRAZI NJIH TRENUTNO ILI STA BI STE MI VI PREPORUCILI DA UCIM.

Takodje znacilo bi mi par saveta kako da nadjem praksu , da li je ok da saljem firmama pitanja da obavljam praksu kod njih?
 
Naravno da treba ti da se cimas, neće ti niko ponuditi posao na svoju inicijativu :)

Većini firmi odgovara da zaposle nekog juniora koji zna školske osnove i da ga oblikuju kako njima odgovara i da ga pritom plate 50% manje.

Ja sam tako godinu dana posle faksa radio kao neki helpdesk (je l', jelte "znam oko računara") i nisam smeo da se upustim u posao progamera iako je to jedino što me je zanimalo... Onda sam prelomio, podsetio se .Net-a, T-SQL-a i zaposlio se bukvalno na prvom razgovoru za posao (za koji su me uopšte pozvali :D).

Sad kontam kol'ki sam ***** bio što se nisam cimao od starta :)
 
Hvala ti na odgovoru. Imam osecaj da cu to isto zakljuciti nakon prvog razgovora za posao, zato sto mislim da bas dosta znam al me strah preuzeti odgovornost ..
 
Gledaj iz perspektive: sta je najgore sto moze da ti se desi? Da te odbiju za posao? Da ti daju otkaz "jer ne znas dovoljno"? Sve ces to preziveti, osim ako nemas petoro gladnih usta kuci koja cekaju da doneses platu :D
Jedini razlog za strpljenje je mozda da zelis da udjes u tu pricu sa vecim znanjem kako bi izvukao rad u sto boljoj firmi? Ili vecu pocetnu platu?
Mada sve je to slicno s obzirom da juris prvi posao.
 
Hvala na odgovoru , potpuno si u pravu... nisu mi cilj pare nije mi kriza ,al zelim da naucim i da u buducnosti lepo zaradjujem, samo mi je u glavi sta ako mi traze nesto a ja ne znam ...znam da ni to nije strasno al bas u tim trenutcima sebi cu sigurno reci , sta je tu strasno , bitno je da smo zivi i zdravi a dal cu ostati ili dobiti otkaz uvek se nadje drugo resenje...
 
Brate niko od tebe ne ocekuje da sve znas na razgovoru za prvi posao, samo treba da ostavis dobar utisak u smislu "Znam da ne znam sve, al sam spreman da naucim sta god je potrebno". Mnogo je bitnije da li im se svidis ovako kao covek, nego da znas sve sto te pitaju a da skontaju da si neki ljigavac.

I ako te pitaju za platu, obavezno kazes 100e vise od onoga sta zelis :D
 
Ma idi na razgovor da razbijes tremu, svaki sledeci ce ti biti laksi
 
Nazad
Vrh Dno