Šta je novo?

VLC i x265

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
4,263
Poena
475
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 8 Pro
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam problem sa VLC-om:
Kad pustim bilo šta u x265 HEVC formatu, VLC jednostavno pusti Video, ali on ne bude uopšte tečan, pojavljuje se neko sivilo i slika koči, audio sve vreme ide.
Do čega je problem, sumnjam da je do Codec-a, ali koje treba skinuti?
 
meni se pot svidja..a to je isti tip sto je km napravio..samo ovaj pot nijo toliko komercijalizovan.
 
Kod mene na laptopu VLC bez problema pušta x265 (sve što sam do sada probao).

Negde sam video da v2.15 ima neke probleme sa x265, a da je to ispravljeno sa v2.21. Ja koristim portabl VLC - probaj ga i ti, možda radi bolje.

Ili probaj najnoviji nightly: http://nightlies.videolan.org/build/win64/ (postoje i portabl verzije, npr. http://nightlies.videolan.org/build...203-1135/vlc-3.0.0-git-20160203-1135-win64.7z )

BTW, ovo je zvanični sajt PotPlayera: https://potplayer.daum.net/

Koristim VLC 2.2.1, e sad mislim da nije Portabl verzija kod mene, skinuo sam onu sa sajta VLC-a.
 
Probaj i kawaii codec pack, to je mpc+lav+madvr. Meni pusta apsolutno sve. Jedino ako ti smeta to sto mpc nije fensi...
 
Uspeo sam sa Potplayer-om, hvala vam svima na sugestijama, žao mi je baš što VLC ne radi baš sjajno sa x265 datotekama, bar kod mene.
 
VLC 3.0.0 beta il neka RC verzija tek dobro radi sa H.265
 
2.2.1, na OSX, radi bez problema. Linux takođe. Na Win takođe, mada mi se čini da je i MPC-HC odlično radio.

Screen Shot 2016-02-04 at 8.21.59 AM.png
 
2.2.1, na OSX, radi bez problema. Linux takođe. Na Win takođe, mada mi se čini da je i MPC-HC odlično radio.

Pogledajte prilog 191732


Svima radi,samo meni ne, za sada ću ostati na PotPlayer-u,ali samo za x265 snimke, ostalo ću gledati preko VLC-a, navikao sam na njega, prečice, izgled...
Nadam se da će problem biti rešen u novoj verziji.
 
Izasao VLC 2.2.2 ali ja sam bez problema na 2.2.1 gledao sav x265 materijal..
 
Izasao VLC 2.2.2 ali ja sam bez problema na 2.2.1 gledao sav x265 materijal..

Meni je i dalje 2.2.1, koristiću PotPlayer, međutim primetio sam da kada koristim VLC sa x265 snimcima, procesor zapuca na 100%, a posle nekog vremena spadne na 90%, što je opet puno, sa PotPlayer-om nema tih problema.
 
PotPlayer je bolji i manje zahtevniji program. Navici ces se. :D
 
Meni je i dalje 2.2.1, koristiću PotPlayer, međutim primetio sam da kada koristim VLC sa x265 snimcima, procesor zapuca na 100%, a posle nekog vremena spadne na 90%, što je opet puno, sa PotPlayer-om nema tih problema.

Kako ti radi 4k u VLC-u? Koliko zauzece procesora?
 
Potplayer je mnogo bolji od VLC-a, ali bas mnogo. Uopste nisu za poredjenje. VLC ne radi dobro ni na Androidu, tu ga sije MX Player o BSplayer-u da ne pricamo (mislim da ne postoji bolji video player za android od BSa).
 
Ma vlc je mozda dobar na linuxu i mac-u (jer tamo nema nekih boljih alternativa), na windows-u su mpc i pot mnogo bolji u svemu.
 
Dugo godina sam koristio KMP, Pot i MPC (HC i BE). Sad sam, uz nov laptop, rešio da bez nekog spec. razloga pređem na VLC.

Moje mišljenje: svi su veoma, veoma dobri (ok, KMP je bloat, ali sam plejer je OK), tako da je pitanje ukusa i nekih specifičnosti koji izabrati.

Isto važi i za VLC vs MX na Androidu: oba odlični, stabilni, moćni.
 
Probao sam sada VLC zapucava ponekad na 100% i slika posivi, isto kao sa x265, dok PotPlayer lagano pušta 4k, 25-30-40%.

To je do tvog VLC-a(neko podesavanje/verzija) sigurno. Ja imam i Intel i AMD konfiguraciju i Laptop i na svima radi VLC 2.2.1 x265 i 4k sa 20-40% opterecenja procesora, bez problema glatko.
 
Imam jedan problem sa VLC, koristim ga da nalepim titlove na video, sve je radilo kako treba i odjednom mi se pojavio problem prilikom obrade, video koji sam dobio je 660mb a izvorni je 1.66GB, ranije je dobijeni video bio neznatno veci od izvornog.

Prilikom podesavanja postavki Screenshot (42).png titlovi su uvek bili stiklirani, sto sad nije slucaj, kada podesim sto se titlova tice nece da predje na drugi korak vec trazi da upisem ime profila sto do sad nije bio slucaj.

Kada se pusti da odradi lepljenje titla, vremenski je sve normalno, kada se pogleda taj video na njemu se javljaju seckanja-trzanja, ton slika ide normalno ali su trzanja konstantna.

U cemu je problem?
 
Ima li nekog resenja za ovaj moj problem, ovo je video o kome se radi
film.PNG
 
Da li neko zna koji je najbolji video settings za gledanje vlc programa.Ono sto mi smeta su crne mrlje po ekranu kada su mracnije scene.Probao sam po upustvu sa neta u vezi postavke best video settings ali crne mrlje se i dalje pojavljuju.
 
Najbolje je da imaš kvalitetan rip. Pretpostavljam da je lošeg kvaliteta, i nikakva podešavanja neće mnogo da pomognu.
 
Aha,kapiram,mnogo ripova su lošeg kvaliteta.Više ne znam šta da skinem a da bude kvalitetno.Te crne ,mrlje stvarno idu na živce,naročito ako je film često u mraku sniman.Sada je izašao i VLC 3.0.0,da li ste ažurirali,ima li nekih promena?
 
Blu ray ili webdl, minimum ti je ~5GB za 720p ako je film u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno