Šta je novo?

Rotacija videa, konvertovanje u format za iPad

Chupo

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2007
Poruke
2,872
Poena
230
Imam dva problema koja me muče (neki ce reći blago tebi kad imaš samo dva):

Prvi je rotacija videa snimanog iPhone 4-kom, svi klipovi su snimani horizontalno, ali kad se prebace na PC na bilo kom softveru osim iTunes-a video je naopačke. Probao sam da preko handbrake-a rotiram video međutim nisam uspeo ni sa jednom varijatnom komande rotate - ukratko exportovani klipovi su i dalje naopako.

Drugi je konvertovanje burazerovog filma koji je njegov master rad u format koji mogu da gledam/pokazujem ljudima na iPad-u prve generacije, original filma je u 4K i teži oko 7GB što je naravno previše, pa me zanima zna li neko podešavanja koja će iPad prihvatiti, počevši od rezolucije frejmrejta i ostalog.

Ako neko ima neku ideju kako da mi pomogne, neka je napiše, unapred sam mu zahvalan.
 
Za okretanje videa ne znam zbog cega handbrake ne moze to da odradi. Ako mozes, (ako snimci nisu previse licne prirode), okaci neki mali sample da probam rotaciju.

A za pustanje na ipad 1
google kaze sledece:
The Apple iPad supports the following video codecs:

H.264 video up to 720p @ 30 frames per second
- Main Profile level 3.1 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats

MPEG-4 video, up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels @ 30 frames per second
- Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats

Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280 by 720 pixels @ 30 frames per second
- Audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format

Znaci tebi tu najvise odgovara 720p mp4/h264 sa stereo aac 160 kbps tonom.
 
Nije frka okačiću jedan od klipova na my air bridge, da probaš jer se ja patim satima bez rezultata. Ono što je čudno je da su thumbnail-i okrenuti kako treba.

A što se tiče ovih formata, prvi je najoptimalniji? Satima sam tražio koji format odgovara bez uspeha. Javljam kad probam.
 
Da, najbolji je h264, ako hoces najkvalitetniji video. Bitno je da podesis i ove profile main 3.1 level... jer ti stariji uredjaji mozda budu pravili problem ako stavis recimo high.

A ovde posto bitrate nije naveden kao preporuka, bolje je da ides na neki nizi recimo 1500-2000 kbps u dva prolaza za svaki slucaj.
 
Bas cudan problem. Plejeri kao sto su media player classic ili pot player prikazuju video normalno, odnosno kao da nije kontra rotiran, dok windowsov media player prikazuje video rotiran za 180 stepeni :)

Pokusao sam da rotiram video u vidcoderu (baziran je na handbrakeu) i tu nije bilo efekta. Ali posto ja prvenstveno koristim megui sa kompresiju video klipova, probao sam u njemu i uspelo je!

Samo tu moras koristiti skriptu u opcijama. Ali posto je tvoj video okrenut za 180 stepeni moras dva puta da ispises TurnLeft ili TurnRight u skripti. Jedno ispod drugog.
Capture.PNG
Evo kako ide.


Imas tutorijale po netu ako nisi upoznat sa time kako se vrsi kompresija pomocu megui.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, jel ima neki player koji moze da pusta video sa dailymotion sajta ( bez skidanja videa) i usput da rotira video? Koristio sam neki SM Player ali samo youtube URL radi
 
Nazad
Vrh Dno