Šta je novo?

Koji kuler za oc i5 4690k ?

4.4ghz idem polako do 5ghz
 

Prilozi

  • 4.6ghz prime.PNG
    4.6ghz prime.PNG
    192.8 KB · Pregleda: 100
Poslednja izmena:
i ja mislim da nema sanse 5ghz eo 4.6ghz, ali nije stabilan. dokle da idem da bi bio stabilan na 4.6? nije mi puno na IA 0.327V? makar se kuler pokazao odlicno
 

Prilozi

  • 4.6ghz.PNG
    4.6ghz.PNG
    147.6 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
iskreno,malo su mi sumnjive temperature :)
kao da nije bas opterecen, mnogo su mi niske
 
na 4.6 temp je dosla max do 61c, sta mislis za onu voltazu IA jel puno, ili da dizem jos? pa da mu nadjem sweet spot na 4.6 i tu da ga drzim
 
Ne postoji podešavanje u BIOS-u za to IA u HWMonitor-u, ne obraćaj pažnju na to.

Podešavaj Input Voltage, Core Voltage i Cache Voltage.

Cache Ratio namesti na 35 i za min i za max.

Za 4.6GHz probaj Input 1.75 ili 1.8, Vcore 1.25, Cache 1.15 ili 1.2 i pusti Prime par sati a ne minut dva. :)

Edit:

CPU Load Line Calibration(LLC) stavi na lvl5.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji podešavanje u BIOS-u za to IA u HWMonitor-u, ne obraćaj pažnju na to.

Podešavaj Input Voltage, Core Voltage i Cache Voltage.

Cache Ratio namesti na 35 i za min i za max.

Za 4.6GHz probaj Input 1.75 ili 1.8, Vcore 1.25, Cache 1.15 ili 1.2 i pusti Prime par sati a ne minut dva. :)

Edit:

CPU Load Line Calibration(LLC) stavi na lvl5.

ne bih se bas slozio sa tobom da ne postoje podesavanja za IA. cpu core voltage kad pocevam , onda mi se povecavao IA u hwmonitoru i uvek ima istu vrednost kao sto sam zadao u biosu
 
Nemoj da koristiš offset mode nego adaptive, ali tek pošto nađeš potreban napon za određen clock koristeći manual voltage. ;)
 
Jedan mali savet, kada pravis screenshot gledaj da ti pozadina bude ista...
I pravi u full screen, mali savet otvori i forum da se vidi u pozadini (tako ja radim)
Nemoj da mislis da nesto preudiciram ali je neozbiljno i nije prvi put da se desava.
I taj FX 6 i kusur ja isto postizem sa mojim Athlonom za slikanje sa AMD OverDrive.
Isto tako povucem slider i tamo mi ocita 6.5 Ghz ali ne smem da pritisnem Apply :d

Evo kacio sam jednom u "slicnoj" temi.

Screenshot (436).png
 
Poslednja izmena:
Kakve su to smejurije od SSova, vrti prajm 10 sekundi? Minimum 8 sati (optimum 12) da bi nesto moglo da se zakljuci, dal radi ili ne, sve ispod je smesno. Ostavi preko noci. i to small FFT.
 
Mnogo bre 8-12h ne treba nam serverska stabilnost. Sat vremena je vise nego dovoljno, ima i podjednako efiaksnih programa za przenje doticnog Haswell-a koji manje greju.
 
Nije mnogo već taman koliko treba, ni malo ni mnogo. Nema serverske stabilnosti, već ili je stabilno ili je nestabilno. Nestabilnost može da varira od male do velike,ali stabilnost ne :p
Kao što rekoh, ostaviš preko noći i ujutro vidiš jel stabilno izgurao.
 
Poslednja izmena:
Mojih 4,4Ghz je testirano sa ROG Real Bench V2.0 i sa nekim x264 encoder loop bat-om po pola sata i procesor je stabilan vise od godinu dana bez i jednog BSOD-a. Ja ne znam stvarno kako se to moze okarakterisati kao nestabilno, a radio sam svasta od rendera u Vegasu, editovanja par slika, filmovi, net, cpu zahtevne igre, nebrojeno benchmarkova. Ako ti je apsolutno vitalno da bude stabilno od prvog minuta upotrebe istog procesora sa overklokom, onda je i ova moaj metoda sasvim adekvatna. Ako zabode u narednih nedelju ili mesec dana, dodas 0,05V i vozis dalje, a verovatno nece, jer ako nije stabilan velika je verovatnoca da nece proci RoG Real Bech stress test sa 8GB rama.
 
1. Imao si sreće da ubodeš stabilan takt
2. Drugi test
3. Druga mašina cpu-mb kombo,a i 1.36V je ionako podosta za 4.4, možda može to i manje. Dakle, nisi imao problem zato što si odmah stavio solidnu voltažu.
 
Poslednja izmena:
1. Imao si sreće da ubodeš stabilan takt
2. Drugi test
3. Druga mašina cpu-mb kombo,a i 1.36V je ionako podosta za 4.4, možda može to i manje. Dakle, nisi imao problem zato što si odmah stavio solidnu voltažu.
Jesam, ali ja imam obicaj da prvo predpostavim napon i cak i vise nego sto treba.
Kada vidim da su temperature i klok dobri onda spustam napon postepeno.
Posto nije moja masina i nisam bio u mogucnosti da je nesto vise testiram.
Onda sam ostavio napon malo povisen, za svaki slucaj.
4.5 nema sanse bez 1.4v ali odose temperature u nebesa 59 i puce prime za nekih 30 min.
NB skoci cak na 73 stepena, tako da sam odustao...ipak nije moja masina i to mu je dosta.
 
1. Imao si sreće da ubodeš stabilan takt
2. Drugi test
3. Druga mašina cpu-mb kombo,a i 1.36V je ionako podosta za 4.4, možda može to i manje. Dakle, nisi imao problem zato što si odmah stavio solidnu voltažu.

Nisam imao srece sto se tice stabilnog takta uopste. 4,5Ghz mu je zid sa 1,412V adaptive, te je za svaki dan na 1,375V adaptive i 4,4GHz, a inace je u biosu podeseno 1,320V manual sa LLC od 6. Procesor je los kloker u tu nema diskusije. Cedio sam napone dokle je moglo, i ovo je najnize sto je hteo da ide. Nema tu ni govora o solidnom naponu, jer mu treba cak 1,25V za 4,2GHz, ovo 4,4GHz je stabilno pod manual 1,320V, ali kada se upali adaptive, napon se drzi na nekih 1,375V pod opterecenjem koje nije AVX. Mozemo jedino da radimo uporedo test, RoG 30min, vs prime 95 8 sati, pa da vidimo hoce li puci. Postoji mogucnost da procesor prodje oba testa, i da zabode u obicnom browseru iz nekog razloga, ili u nekoj igri da popijes BSOD. Desavalo se na Phenom II 955, testirao sa prime 95 8 sati, jete bilo ustaljeno, i posle BSOD u WoT. Nidje veze.
 
Nista, mozes samo da skrcas jezgro i da oštetis cpu. Čak i da ima razlike, bile bi mizerne na Hyper 212 EVO. A ako je sudeći po iskustvu od kolege sa foruma, možes čak i gore temperature da dobijes.
 
Nisam nigde nasao da je neko stavio direktno hladjenje na cpu pa ne znam, a bas sam mislio da ce biti hladniji
 
Stavljali su, ali je mnogo zeznuto. Postoji onaj delid guard ili kako se vec zove,ali ga daje uz plocu samo MSI cini mi se,i to neku top top
 
Da, ali to eventualno za LN2 hladjenje, za vazduh, cak i vodu, dzaba. IHS ima previse koristi da bi ga se ratosiljali i po iskustvu koje je Demios imao, nikakve koristi, cak bude i gore :d
 
morao sam lapovati blok da bi dobio iste temp kao bez lapa i sa ihs om.
 
uzeo sam h110i gt. treba mi 212 evo za drugi komp, inace ne bi kupovao. temperature iste kao sa cm 212evo. u prime 95 na 4.5ghz temperatutre isle do 89c sa vodenim
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    315 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena:
Braca bi sa tim isterao onaj FX 6300 na 8ghz...
 
Ne valja tu nesto, ako je temp ista kao na Hyper 212 EVO, moraju da budu nize, jos posebno uz delid.
 
Moj 4690K je imao par stepeni nižu temp sa Noctua NH-U14S u Prime95 na 4.5GHz bez delida...
 
Nazad
Vrh Dno