Šta je novo?

Cudan problem sa napajanjem ??? Molim POMOC !!!

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Desava mi se ponekad kad palim komp posle duzeg vremena iskljucenosti da krene da se startuje pa stane.Probao sam onda da ugasim pa ukljucim prekidac na zadenjem delu kucista na napajanju i kad opet startujem komp sve bude u redu.Taj problem se ne desava cesto nego samo ponekad i to samo posle duzeg vremena isljucenosti kompa.U cemu moze biti problem ??? Molim pomoc !!!
 
Desava mi se ponekad kad palim komp posle duzeg vremena iskljucenosti da krene da se startuje pa stane.Probao sam onda da ugasim pa ukljucim prekidac na zadenjem delu kucista na napajanju i kad opet startujem komp sve bude u redu.Taj problem se ne desava cesto nego samo ponekad i to samo posle duzeg vremena isljucenosti kompa.U cemu moze biti problem ??? Molim pomoc !!!

Da ne otvaram drugu temu pošto imam sličan roblem. Naime, kad mi je komp isključen neko duže vreme, recimo preko noći, i kad ga posle toga upalim upali se DVD ROM, čuju se ventilatori, ali monitor ostaje crn. Lampica pored dugmeta za napajanje ne svetli. Kad nakon toga isključim pa ponovo uključm naponski kabal sve postaje normalno tj. računar se normalno bootuje. Ako mi je komp isključen par sati normalno se pal. Znači problem nastaje samo nakon višesatnog isključenja računara. Šta može biti uzrok ovom problemu? Da li je napajanje pred crkavanjem ili je nešto ozbiljnije od toga?
toma3721 ako si rešio problem molim te odgovori mi kako si to uradio?
 
Koje napajanje, neko staro? Sasvim moguce ako je izraubovalo svoje a neko je od jeftinijih.
 
Komp je kupljen u martu ove godine. Napajanje sam dobio uz kućište. Pošto je bila sklopljena konfa pojma nemam koje je. Znam da je od 500v, to je sve. Ne otvara mi se kućište, pod garancijom je. E sad, ako je neki sitniji problem ne bih ni koristio garanciju pošto će više da me košta put do Beograda nego eventualna popravka kvara u nekom servisu pa sve i da garanciju izgubim
 
Vrlo slicna stvar se desavala i kod mene. Vratim se sa odmora i sve se zavrti ali nece da se upali do kraja. Napajanje je bilo staro nekoliko godina (cft-600W). Par puta pali gasi prekidac na napajanju vadi vrati kabl i proradi.
To je tako radilo jos par godina i onda je prestalo da radi kad mi je bilo naj potrebnije.
Na kraju sam jedva rastavio napajanje i zamenio vidno klimav i sasusen elektrolit na nisko naponskom delu.
Od tad je proslo skoro dve godine i sve radi bez problema.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Pretpostavljam da problem pravi elektrolit za +5VSB.
 
Nazad
Vrh Dno