Šta je novo?

Potreban Proxy ili neki VPN servis da mi IP bude konstantno iz USA

Lukisa

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2007
Poruke
613
Poena
320
Pozdrav
Potreban mi je neki servis sa kojim bi uvek imao IP adresu iz USA. Recimo da izvrsim setovanje na kucnom ruteru i da brzina bude ista kao i kod mog provajdera,koristim kablovski internet kopernikus i recimo ako mi je iskljucen ruter preko par sati onda pri sledecem ukljucivanju promeni IP adresu. Inace pri restartu obicnom nemenja IP.

Ruter mi je TL-wr740N
 
To kako bi ti da izvedes ne moze. Prvo, tvoj ruter ne poseduje VPN klijent, ali ako podrzava DD-WRT to mozda i moze da se sredi.
Drugo, treba ti VPN server negde u USA ili virtuelni server sa OpenVPN serverom instlairanim da bi mogao da rutiras saobracaj od tvog rutera ka VPN serveru i na kraju kroz njega da izadjes na net.
Trece, umesto da sebi dizes VPN server, mnogo je jednostavnije da skines OpenVPN klijent, nabavis neki od VPN naloga koji nude IP adrese iz opsega koji pripada USA i direktno se zakacis. Time ne moras da se zezas sa ruterom. Kada se zakacis - promeni ti se IP, kada se skines - imaces IP iz opsega koji daje Kopernikus.

Sto se brzine tice - to zavisi od gomile faktora, ali velika je verovatnoca da to neces moci da dobijes ako imas neki jaci paket - recimo, ja imam nekoliko VPN servera (Holandija, Singapur, USA) podignutim na mojoj infrastrukturi i, iako sam ukinuo sve limite po pitanju brzine, ipak to nije (niti moze da bude) 1:1.
 
Hvala druze
Registrovao sam se na OpenVPN ima besplatno 500 mb saobracaja,moze se kupiti za godinu dana neogranicenog saobracaja 60 dolara. Ping je u USA visok oko 150 200 kako kad, brzina nekad bude 1:1 ali nekad padne za 50 posto mada evropa radi mnogo bolje ping 60, kako gde.
Ali ima i jeftinijih VPN servisa za godinu dana 29 dolara,ovo definitivno radi posao.
 
Ja sam pre 2-3 meseca uplatio TigerVPN doživotno za nešto tipa 30e. Prati https://deals.thenextweb.com svaki čas izbace nešto slično

Brzinu 1:1 zaboravi
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre 2-3 meseca uplatio TigerVPN doživotno za nešto tipa 30e. Prati https://deals.thenextweb.com svaki čas izbace nešto slično

Brzinu 1:1 zaboravi
To je super,to je bila neka promocija sad je 5.83 eur mesecno ako uzmes na godinu dana. Ja sam uzeo Hide My Ass za jedan mesec za 12 dolara i dobar je ima mnogo zemalja za biranje.

Da li bi neko mogao da mi pomogne kako da namestim da mi se proxy menja u browseru u zadato vreme?

Pretrazio sam svasta,razne ekstenzije probao za chrome i firefox ali bezuspesno,imaju dva programa(Jumbo Proxy Switcher,Proxy-on) za chrome gde to moze da se podesi,da se proxy menja u zadato vreme recimo na svakih minut ali je ocajno ostalo,nema opcija da se ubaci proxy list nego koristi svoje proxsije koji lose rade.

Recimo ja bih uzeo neke private proxy napravio listu i ubacio a da program lepo odradjuje,ili neka skripta za firefox nesto kao Proxy Auto Config for Firefox (PAC) ali ja sam slab sa tim.

Znaci treba da pokrene proxy i da se taj proxy promeni posle nekog vremena koje ja zadam i da mogu da se ubace kvalitetni proxy sa dobrom brzinom.

Ako neko zna kako to da uradim neka napise jer ne mogu naci nijednu ekstenziju da odgovara.

Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Dosta ti je to zakokuljeno. Za šta ti uopšte treba?
 
Dosta ti je to zakokuljeno. Za šta ti uopšte treba?
Treba mi za broj poseta. VPN radi dobro ali celokupni network je na VPN i jedan IP,sa vise browsera i proxysija zavrsava posao.
Tako da bi mi to bilo super. Postoje ekstenzije koje sam naveo u mom proslom postu i radi dobro prebacivanje,zadas vreme i promeni se proxy ali ostalo nevalja.

Mora da moze to da se napravi nekako,to za nekog programera je maciji kasalj.
 
Nazad
Vrh Dno