Šta je novo?

Quantum Break - Remedy

Ili pokušavaju da poguraju preostale igrače na win 10, na steam-u je trećina igrača već ionako prešla, da poguraju win store i postepeno spoje ekosisteme u jedan. Pogotovo ako je istina da će ovo pratiti i ostali naslovi poput Gears 4.
 
Poslednja izmena:
Samo se nadam da Win Store nece biti jedini nacin da se ovo ima na racunaru.

Inace, ovo je urnebesno sta fanbojizam uradi od coveka :D

fPc9cOA.png
 
Možda sam previše ciničan, ali meni taj rezgovor deluje kao da je režiran. Još taj komentar "we are focused on the best place to play for gamer, not on creating walls" - skoro mogu da zamislim nekog glumca specijalizovanog za TV reklame kako izgovara tu rečenicu, sa sve osmehom i bljeskom zubi na kraju.
 
Najbolje mesto za igranje igrica je sasvim slucajno njihov Windows i Xbox. Developeri Ori and the Blind Forest su hteli da portuju svoje igre na druge platforme, da zarade jos neki dinar. Ali Phil "we don't create walls" Spencer to nije dozvolio. Bice mi puno srce kada dobije nogu u dupe za nekih godinu dana posto se Xbox One pokaze kako totalna katastrofa, zajedno sa Windows Phone i Windows Store. Drzite se cloud usluga, za bolje niste Majkrosoftovci :)
 
2Kodh7e.jpg
 
Možda sam previše ciničan, ali meni taj rezgovor deluje kao da je režiran. Još taj komentar "we are focused on the best place to play for gamer, not on creating walls" - skoro mogu da zamislim nekog glumca specijalizovanog za TV reklame kako izgovara tu rečenicu, sa sve osmehom i bljeskom zubi na kraju.

To je klasičan PR odgovor, toga imaš svaki dan u izjavama svih "zvaničnika" svih kompanija. Stavljam "zvaničnika" pod navodnike jer nikad ne znaš da li je to stvarno on ili (mnogo verovatnije) neko ko radi PR. Čak i da jeste ta osoba u pitanju, i dalje se radi o istreniranom odgovoru koji mu je PR odeljenje savetovalo da daje.
 
To! Odusevio sam se kad sam danas procitao da QB stize na PC.
Obozavam Remedy i njihove igre, u top 3 programerskih kuca su mi i jedva da cekam da zaigram ovu bez sumnje fenomenalnu igru :)
 
62699936.jpg
 

To ce i oni reci za tebe, ko te j*be kada neces da instaliras win 10, hoces da se igras i hoces da vidis igru u punom sjaju e pa izvoli predji na win 10 ako neces onda neces je ni igrati. Prosta matematika.

Samo mi reci sta fali win 10? Ali svojim recima kazi sta ti to kod njega ne odgovara pa te toliko odbija da predjes na njega.
 
Poslednja izmena:
Taktika je jednostavna i ucinkovita. Oces da igras Quantum Break of Finaca iz Remedy Entertainmenta? Kupi Xbox One. Neces da kupis Xbox One? Pa dobro, pusticemo igru i na PC iako smo rekli ranije da necemo. Samo pazi druze, igra je next gen pa nam treba DirectX12 da je opravimo kako valja. Sto znaci da ti treba Windows 10 na tvom pisiju. Sve imas? Super. Sta je bilo, zahtevna igra? Ne radi na tvom kompu od 1000 dolara, treba onaj od 2000 dolara? Nije frka druze, kupi Xbox One. Samo 350 dollores :)

Hoces i jedno i drugo da imas za iste pare? Nije frka, kupi igru na nasoj Windows radnji. Zakljucamo te lepo u nas ekosistem, tebi dobro nama dobro.
 
Izadji iz ves masine skodi ti vlaga i utice na mozak. Poceo si da ne razmisljas kako treba.
 
Pazi da ne predjem na 10ku zbog jedne igre...
Preci cu u jednom moentu, nadam se u sto skorijoj buducnosti, kada se rese sve gluposti i kada budem siguran da svi drajveri rade besprekorno.
 
To ce i oni reci za tebe, ko te j*be kada neces da instaliras win 10, hoces da se igras i hoces da vidis igru u punom sjaju e pa izvoli predji na win 10 ako neces onda neces je ni igrati. Prosta matematika.

Samo mi reci sta fali win 10? Ali svojim recima kazi sta ti to kod njega ne odgovara pa te toliko odbija da predjes na njega.

smatram da mi 7ica radi sasvim ok i da uopste nema potrebe da prelazim na 10ku... jedna igra me svakako nece ubediti da promenim misljenje, zapravo retko koja bi to uspela da uradi... tek kad krenu masovnije da pristizu dx12 igre, onda cu i ja preci jer ce da kazemo biti vreme za to...

u ovom momentu dok je win10 jos uvek svez os, nekako mi je kr*tenski da se pravi ONLY win10 igra, ali sta je tu je, ko voli nek izvoli.

i da, uvek je bilo da ko oce da igra neku igru u punom sjaju mora da ispuni neke tehnicke karakteristike, dok za one koji ne mogu da ih ispune postoje i minimum requirements, pa igraj u low rezoluciji, sa low detaljima, bez ovoga, bez onoga, bla bla bla... ovde mu dodje da mogu da imam masinu od 2000e i da ga d*vam jer nisam instalirao najsveziji win.
 
smatram da mi 7ica radi sasvim ok i da uopste nema potrebe da prelazim na 10ku... jedna igra me svakako nece ubediti da promenim misljenje, zapravo retko koja bi to uspela da uradi... tek kad krenu masovnije da pristizu dx12 igre, onda cu i ja preci jer ce da kazemo biti vreme za to...

u ovom momentu dok je win10 jos uvek svez os, nekako mi je kr*tenski da se pravi ONLY win10 igra, ali sta je tu je, ko voli nek izvoli.

i da, uvek je bilo da ko oce da igra neku igru u punom sjaju mora da ispuni neke tehnicke karakteristike, dok za one koji ne mogu da ih ispune postoje i minimum requirements, pa igraj u low rezoluciji, sa low detaljima, bez ovoga, bez onoga, bla bla bla... ovde mu dodje da mogu da imam masinu od 2000e i da ga d*vam jer nisam instalirao najsveziji win.

Nije ovo ni prvi ni poslednji put da se ovako nesto desi, igra trazi novi API koji nije dostupan na starijim OS-ima i to je to, kraj price. Ako imamo srece bice kao sa Halo 2 i nacice se neki ljudi koji ce modovati igru da radi sa starim API-jem, ako ne, nikom nista.
 
^ma naravno, uopste se ne opterecujem time... da je najavljen npr HL3 sa obavezom 10ke, pa instalirao bih je juce, al ova igra moze svakako da saceka... i ovako imam brdo neodigranih xD
 
smatram da mi 7ica radi sasvim ok i da uopste nema potrebe da prelazim na 10ku... jedna igra me svakako nece ubediti da promenim misljenje, zapravo retko koja bi to uspela da uradi... tek kad krenu masovnije da pristizu dx12 igre, onda cu i ja preci jer ce da kazemo biti vreme za to...

u ovom momentu dok je win10 jos uvek svez os, nekako mi je kr*tenski da se pravi ONLY win10 igra, ali sta je tu je, ko voli nek izvoli.

i da, uvek je bilo da ko oce da igra neku igru u punom sjaju mora da ispuni neke tehnicke karakteristike, dok za one koji ne mogu da ih ispune postoje i minimum requirements, pa igraj u low rezoluciji, sa low detaljima, bez ovoga, bez onoga, bla bla bla... ovde mu dodje da mogu da imam masinu od 2000e i da ga d*vam jer nisam instalirao najsveziji win.

Nije to samo jedna igra, sve igre trenutno rade bolje na win 10 nego na win 7 ali ok tvoj izbor da se odlucis hoces i staces da koristis. To sto ti smatras da ti win 7 radi ok je normalno za osobu koja nije problala nesto drugo mada opet mozda gresim mozda si probao desetku pa se vratio na win 7 ali ja evo vec skoro godinu dana na desetci i nema vise ni najmanju zelju da predjem nazad na win 7, jednostavno sve mi bolje radi na desetki... velika vecina koja ne zeli da predje na win 10 je iz razloga jer ima stariji hardver koji joj radi na win 7 ali na 10 to nije slucaj i tu je vec to odbijanje u startu.

Pogledaj na YT imas dosta video snimaka gde se porede igre na win 7 i na win 10 kako rade, negde se vidi bas drastican skok a negde je to opet 3-4 frejma razlike.

Ali kao sto ti rece ko voli neki izvoli da predje na win 10.
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram ove predrasude prema win 10, imam ga otkad je izasao - nula problema sam imao.
Sve radi, svi drajveri funkcionisu.
U pocetku jeste bilo nekih sitnih zezanja, sto je normalno za svaki OS, ali sad trenuta situacija je jako dobra, a i ko da je neki veliki posao preci na win 10.
 
Ako mi na linuxu držimo Win samo zbog igara, možete i vi prozoraši da pored sedmice dodate i desetku za DX12 igre. Nigde ne piše da se Win7 i Win 10 isključuju međusobno. Dual boot je sasvim normalna stvar :D
 
Sta se tripujete?! Win10 koristim par mjeseci i slobodno mogu reci da mi je bolji od sedmice. Sve radi k'o podmazano plus je dizajn mnogo bolji.
 
Ma to sve zadrto! :D
 
Koristim win10 od testnih verzija i radi dosta bolje od predhodnika. Sada je stabilan OS. Win7 daje slabije rezultate nego na desetci a sto se farmanja licnih podataka tice, to stoji ..krastavac.
 
Ma koga boli tuki da li oni skupljaju informacije ili ne skupljaju! Sta oni ima kod nas da pokupe sto vec ne zanju da svi skidaju pirateriju da svi gledaju filmove koje su skinuli sa torrenata, da svi slusaju muziku sa neta, da svi igraju piratske igrice... to sve oni znaju i bas ih briga. A pored tih infomracija sto jos skupljaju to vec ne znam niti me zanima ali kao sto su vec neki pisali smeta im sto microsoft skuplja informacije a ne smeta im sto im facebook trpa nos u privatni zivot.

Pametnom je dovoljan jedan razlog a b*dali ni 1000 razloga nije dovoljno da opravda svoju zatucanost. Da se ne nadje neko uvredjenim, ovo nije nikome upuceno nego se tako kaze.
 
Poslednja izmena:
Zna li se kolko se moze ocekivati sati gameplaya? Nigde nisam nasao info
 
Nazad
Vrh Dno