Šta je novo?

Quantum Break - Remedy

Na 4k (scaling off) sa gtx 1080 ne mogu da igram ni na medium-u, 1080p ultra nema sanse lock na 60 dok jedna open world igra kao recimo GTA V radi 4k60fps sa skoro maksimalnim podesavanjima. Da jedan ovakav linearan shooter ima ovakve probleme je potpuno neshvatljivo i neprihvatljivo.
 
Ok igra izgleda bas dobro, ali imamo sigurno 3-4 naslova koji su graficki ispred, a dosta optimizovaniji.

Najveći problem ove igre su proceduralne refleksije, što je nešto što ja zbilja nisam video da neka druga igra koristi u ovom obimu. To je glavni razlog problema ove igre i glavni razlog zbog čega je FPS mali. Isključite refleksije i videćete da je razlika po pitanju FPS-a drastična. Druga stvar je global imllumination efekat i treća stvar su volumetrička svetla. Naravno igra će u tom slučaju izgledati kao i većina drugih ili malo bolje, ali će biti igriljiva što znači da se može izvući preko 30 ili 40 frejmova u zavisnosti od mašine i grafičke karte. Takođe je nivo geometrije značajno unapređen u odnosu na druge slične igre tog tipa, plus su normal mape izgleda po svemu sudeći izrađene u visokoj rezoluciji i prilično precizno što se može videti po recimo šrafovima, nitnama, pa i pojedinim površinama koje su komplikovane a manjih su dimenzija, što automatski znači da nema šanse da je u pitanju prava geometrija. Kad na sve to dodaš i specifične efekte koji karakterišu ovu igru, krajnji vizuelni rezultat je bingo! ;)

Međutim kada su prefomanse u pitanju stvari ne stoje baš sjajno, ali neka se niko i ne zavarava jer sve ovo što sam gore naveo itekako košta! Dakle ne... nemamo 3-4 naslova koji izgledaju bolje, zapravo nemamo ni jedan! To što nekome izgleda neka druga igra malo bolje prilično je stvar subjektivnog osećaja i ništa više...

A da je mogla i trebala da bude makar nešto bolje optimizovana, to stoji ko planina! Kod mene je recimo bolje funkcionisala kada sam je igrao u prozoru! ,)
 
ja igram na default kako je igra prepoznala, potavila je nesto na hihg nesto na ultra, framerate u 1080p ide oko 80. Jedini problemi sa trzajem nastaju pri ulasku u cut sekvence i izlasku iz istih, posto ih igra forsira u 30fps radi movie efekta. (govorim o 3d rendered cut sekvencama)

Sa druge strane, igrao sam par sati, i OK mi je skroz igra, mnogo van ocekivanja.
 
Ja sam ovo prešao na BOX-u i vrlo sam zadovoljan kako tamo radi i izgleda. Sad skidam ovu Steam verziju pa moram da isprobam sa ovim @Vlada>>> podešavanjima na RX 460. Baš me zanima FPS na 1080p, sa ovom kartičokom :D.
 
Ja imam čudan problem u igri. Lik neće da se pomera. Miš vrtim, radi zoom, ali ni WAST ni pečurke ne reaguju.
 
da da bolje radi, dx12 je smece i navlakusa, sad vec to sa sigurnoscu znamo...
 
Jel probao neko win 7 verziju na phenom procesoru? ...Znam da ova prethodna nije radila.
 
Ok ovo radi na RX 460, u cut scenama je na 24FPS, a inače ide od 29-44FPS, stim da su te dve cifre ekstremi i u 90% gameplay-a je 36-38FPS. Ladno može lock na 30FPS da se uključi.

volumetric lightning, shadow resolution, shadow filtering, texture resolution, geometry level of detail na HIGH

screen space reflections, effects quality, global illumination quality na MEDIUM

AA - ON
Upscale - ON
Occlusion - ON
 
Ako još nekog zanima, lepo radi ova dx11 verzija na Phenom 2. Lock 30 fps, borderless, bez problema, bar za sada na početku tu po kampusu.
 
Igra radi najbolje na xBoxu, ostalo blagi uzas.. :D Ne zna se sta vise pravi problem, propali DX ili mighty Vulkan.. :p
 
jel ovaj što stoji na ćošku Brojils iz Fringea?

Edit: Izgleda da jeste. A bila bi fora da glumi stvarno onog iz Fringea :-D
 
Poslednja izmena:
Mis i tastatura ili gamepad, za ovo cudo?
 
Ja igram sa misom i tastaturom, inace gtx680 1080P high, dobijam nekih 40-60fps, cutscene 30fps.
 
borderless koja je razlika izmedju tog i full scren ?

Na istim podešavanjima imam sigurno 10+ fps kada stavim borderless. Sa full screen mi radi 25-30 fps, a ovako 35+. Gempadom i lock 30 klizi ni da štucne, čak i u sinematicima. Jedino što mi je igra ništa naročito... najlošija njihova imo.
 
Aha a u praksi isti djavo

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
Da pitam ponovo. Igra li neko Skidrow verziju? Lik ne reaguje na komande WASD ili levu pečurku kontrolera. Sve ostalo radi, ali ne mogu da se krećem. U opcijama je podešeno dobro.
 
Aha a u praksi isti djavo

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk

Nije isti djavo. Borderless je rendering u prozoru, samo sto je prozor razvucen na rezoluciju ekrana, centriran a ivice prozora su uklonjene. Borderless bi trebao da daje manji fps. Prednost je odziv drugih prozora i aplikacija. Jer dok predje iz fullscreen nazad u explorer treba vremena. Na starijim konfama to izaziva smrzavanje i zna da se ceka i par minuta. Dok ako je aplikacija u windowed modu nema cekanja jer su sve ostale app aktivne, problem moze nastati usled manjka radne memorije gde neka app prelazi iz ram na hdd (page file) i nazad. Desava se da graficko okruzenje forsira vsync, aa, triple buffering pa se to prenese na aplikaciju/igru pokrenutu u prozoru. Dok u fullscreen su drugacija podesavanja i aplikacija ima punu kontrolu.

Ako borderless radi bolje od fullscreen moda to znaci da igra ima problema sa optimizacijom tj. da ne iskoriscava resurse kako treba u fullscreen modu ali je nesto natera da koristi vise gpu/cpu u windowed modu pa igra radi bolje.
 
Nije isti djavo. Borderless je rendering u prozoru, samo sto je prozor razvucen na rezoluciju ekrana, centriran a ivice prozora su uklonjene. Borderless bi trebao da daje manji fps. Prednost je odziv drugih prozora i aplikacija. Jer dok predje iz fullscreen nazad u explorer treba vremena. Na starijim konfama to izaziva smrzavanje i zna da se ceka i par minuta. Dok ako je aplikacija u windowed modu nema cekanja jer su sve ostale app aktivne, problem moze nastati usled manjka radne memorije gde neka app prelazi iz ram na hdd (page file) i nazad. Desava se da graficko okruzenje forsira vsync, aa, triple buffering pa se to prenese na aplikaciju/igru pokrenutu u prozoru. Dok u fullscreen su drugacija podesavanja i aplikacija ima punu kontrolu.

Ako borderless radi bolje od fullscreen moda to znaci da igra ima problema sa optimizacijom tj. da ne iskoriscava resurse kako treba u fullscreen modu ali je nesto natera da koristi vise gpu/cpu u windowed modu pa igra radi bolje.
Hvala za info

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
Igra uopste nije toliko losa.
 
Nije isti djavo. Borderless je rendering u prozoru, samo sto je prozor razvucen na rezoluciju ekrana, centriran a ivice prozora su uklonjene. Borderless bi trebao da daje manji fps. Prednost je odziv drugih prozora i aplikacija. Jer dok predje iz fullscreen nazad u explorer treba vremena. Na starijim konfama to izaziva smrzavanje i zna da se ceka i par minuta. Dok ako je aplikacija u windowed modu nema cekanja jer su sve ostale app aktivne, problem moze nastati usled manjka radne memorije gde neka app prelazi iz ram na hdd (page file) i nazad. Desava se da graficko okruzenje forsira vsync, aa, triple buffering pa se to prenese na aplikaciju/igru pokrenutu u prozoru. Dok u fullscreen su drugacija podesavanja i aplikacija ima punu kontrolu.

Ako borderless radi bolje od fullscreen moda to znaci da igra ima problema sa optimizacijom tj. da ne iskoriscava resurse kako treba u fullscreen modu ali je nesto natera da koristi vise gpu/cpu u windowed modu pa igra radi bolje.

Uglavnom rade manje vise isto (na jacim masinama) dok Winstore igre rade samo u borderless modu, pa je to mozda i razlog zasto nekome gore radi u fullscreenu (Steam verzija), doduse ovo samo nagadjam. Inace, pozitivna stvar borderless moda je to sto podrzava vsync tripple buffering, lagani switch izmedju aplikacija, dok negativne stvari mozda mogu da budu input lag, nedostatak downsampling (eg. DSR) podrske etc.
 
Igra uopste nije toliko losa.

Malčice lošiji kraj, meni bar, ali ostavljeno prostora za dalji razvoj priče. A drugi deo igre je još bolji kad kreneš istim putem ali iz drugačije perspektive ...
Prosto te tera da kreneš još jednom da igraš odmah posle prvog prelaska kad vidiš koliko su mislili i na najsitnije detaljčiće ...
Tih dana kad je izašla gledao sam Angry Joe-ov review i nisam se složio sa mnogo stvari koje je ocrnio, iako volim ponekad da ga pogledam.
 
Poslednja izmena:
Nisam dosao do kraja, medjutim prica mi je dosta zanimljiva. Volim te stvari oko putovanja kroz vreme, razlicite realnosti i slicno. Jeste da je igra veoma linearna sto se gameplaya tice, ali sasvim je korektan.
 
Malčice lošiji kraj, meni bar, ali ostavljeno prostora za dalji razvoj priče. A drugi deo igre je još bolji kad kreneš istim putem ali iz drugačije perspektive ...
Prosto te tera da kreneš još jednom da igraš odmah posle prvog prelaska kad vidiš koliko su mislili i na najsitnije detaljčiće ...
Tih dana kad je izašla gledao sam Angry Joe-ov review i nisam se složio sa mnogo stvari koje je ocrnio, iako volim ponekad da ga pogledam.

subjektivni revijev, ja uvek geldam vise revijeva da bi napravio neku sliku, ako njih 40 tak kaze da je igra korektna onda je korektna, jer jedan covek ne cini grupu ako me razumes :D:D:D a najbolji revijev je kad covek sam proba igru :D
 
Poslednja izmena:
Meni su i gameplay i prica za sada odlicni.Pri kraju sam Act 2. I ja se ne slazem sa Angry Joe reviewom ove igre :)
 
Nazad
Vrh Dno