Šta je novo?

Usko grlo :)

^ Vuče,vuče bubo lenja... ;)
Nije da ne citam :d...g530.
Nego vidim ove dileme 2500k ili neki FX, g3258?
Vidim niko nista? mislim i5 i g3258? pa jos i igre?
Pa gledam "moja masina" pa mi tek nista nije jasno...
Ako moze neko ukratko da objasni...otkud 2500k i g3258 u istoj recenici?:D
 
zaboravljate jednu vrlo bitnu chinjenicu, svaki non-K i5 i i7, bilo ajvi ili sendy, delimichno je otkljuchan.
drugaru sam na nekoj bednoj z68 plojki namestio i5 2400 chini mi se, na 3400, 3600 turbo i eno ga peva od srece sa 280x kartom i 8 gb rama.
al' najsladji su mi 3770 i7 koji mozgu na 4100 za sva jezgra i turbo do 4300, sve to naravno bez bclk oc-a/
haskiji to ne mogu...
 
Sandy i Ivy mogu do 400Mhz iznad turbo frekvencije, na Z68/Z77 plocama. Na H61/B75 ne moze, a cini mi se ni na P67/H77.
 
Poslednja izmena:
Moze i na p67

archive.benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=737&Itemid=69&limitstart=5
 
Imas polovnih 2400-2500. A bf3 meni radi na stock 2.93 savrseno. Nema potrebe za sumanutim 4k hercazama...
 
decko da odluci dal' ce samo WoT kao sto je pre rekao (zato sam i pomenuo g3258) ili ce i ostale igre.nikakve veze nema kako se g3258 u ostalim igrama ponasa ako je samo WoT u pitanju,kao sto je u pocetku navedeno.

sto se tice ploce,svaka asus h81 daje preko 1,2v napon pa i najeftinije varijante.power draw tog cpu-a je smesan i pre ce se udariti u limite zbog IHS-a i hladjenja nego sto bi se naponska ozbiljno opteretila.dakle sve moze do nivoa kad vec pricamo o skalpu i ozbiljnim hladjenjima,a koliko ukapirah ovde pricamo o varijantama za manje pare.

dakle,da sumiramo - g3258,prva najjeftinija asus h81 plojka i cc 120 ili sta vec bude za tih nekih 2k din po oglasima vredno ulaganja od kulera.da podvucem - ovo vazi za onaj scenarij gde ce komp sluziti samo za WoT jer u WoT-u g3258 radi indenticno kao bilo koji haski i7 na istoj frekvenciji.amd nema IPC preformanse da i pridje intelu,s' toga ih u ovom scenariju ne vredi razmatrati.

i bilo bi lepo kad bi se ovakve teme ubuduce otvarale na "sta da kupim" podforumu,forum postaje izuzetno nepregledan zadnje vreme,a moderaciju stvari poput preglednosti ne zanimaju.
 
Poslednja izmena:
Aj da se javim i da objasnim sta se desilo :D
Lomio sam se sta da uzmem i na kraju uzeo FX-8320e i neku finu plocu (ga-970a). Znam, znam, tenkovi rade ko qr@c :) ali zato sve ostalo radi odlicno. Nisam se nadao tome, ali eto, ja bio vise nego zadovoljan. Kazem bio jer sam hteo da tog FX-a zadrzim kao glavnog na mojoj masinu, umesto starog dobrog 2500K. Naime, ispostavilo se da blago overklokovan FX razbija 2500K u renderovanju, ali bas ono...U igrama (sem u WOTu - koji je sam po sebi krs odradjen) radi priblizno kao 2500K, sporiji ali ne toliko koliko je brzi u renderingu. Zbog mog neznanja oko pravilnon OC-a, vratih stari 2500K i malo se razocarao.
FX radi lepo overklokovan do 4.4ghz, sve igre normalno rade, Maya, After effects, sve normalno renderuje, ali prilikom hladnog starta, stalno me prvo baci u bios i posle jednostavnog F10/yes krene boot i nastavlja normalno sa akivnostima.
 
fx će tek da pokaže šta ume kad zaživi dx12. Što se rendera tiče, konkuriše i7.

Jedino što ga realno kolje je veoma loš mem kontroler.
 
Poslednja izmena:
@hektor2, razocarao si se kad si vratio 2500k ili iskustvom sa fx-om, nije najjasnije? :)
 
fx će tek da pokaže šta ume kad zaživi dx12. Što se rendera tiče, konkuriše i7.

Jedino što ga realno kolje je veoma loš mem kontroler.

Ja jedva cekam da FX pokaze to sto ti Kokane stalno najavljujes, al izlgeda da ce biti to al juce...
 
Vremenski je ista udaljenost, ali nije juče, nego sutra.
 
@hektor2, razocarao si se kad si vratio 2500k ili iskustvom sa fx-om, nije najjasnije? :)
Znao sam da taj deo nece da bude najjasniji :) Razocarao sam se kada sam morao da se vratim na 2500k. Mada, nisam mogao da izdrzim i ponovo sam prepakovao nazad FX-a. Opaka je to masina. Evo sad ga cinculiram, testiram, mnogo dobro radi. Sad mu spustam napon maximalno koliko je moguce da bude stabilan u renderingu.
Makar morao svaki put u bios pri hladnom startu, ima da ga zadrzim.
 
Da li ortaku da predložim onda samo proc i grafu da promeni? Ima 955BE na GA-970A.. Vidim on se primio na Intel-a nešto..
Koja tacno plojka i koja grafa? Moze da bocne neki fx 8320/8350 sa oglasa i 960 4gb/970 i da uziva....
 
fx je za klokere i render na budzetu.za gejming taj komplet skoro da moze glavu za glavu da menja za 2xxx/3xxx i5 i skromniju plojku i da mu radi ipak bolje.dx12 kad zazivi pricacemo :)
 
Ne predlazi nista i ne savetuj nista :) Ako nesto krene po zlu, ili mu se ne svidi kako radi, ti ces biti kriv.

Pa ček, da pustim da ga savetuju ovi iz Takovske?!? :d

Koja tacno plojka i koja grafa? Moze da bocne neki fx 8320/8350 sa oglasa i 960 4gb/970 i da uziva....

Pa napisao sam za plojku, a grafulja valjda neka HD 7770 siroma..

Pitanje je samo kako radi FX-83X0 na toj skromnoj UD3 ploči, ništa drugo. Grafa svakako ide druga.
 
standardno,1,425v maks maksova ako ne zatrotluje naponska,uz ventove preko plojke mozda moze da se izmuze i 1,45v ali ne bih racunao na to,pre bih gledao da ga drzim na 4ghz i andervoltujem.mozda da se ganja sa 'e' sufiksom da se ne bi kockalo sa tom plojkom.
 
Evo da ne otvaram novu temu iskoristiću ovu...
Od igara igram samo WOT.

Ploča h61m p23-v3, procesor g530, grafika gtx940 4gb, 2x4gb ddr3.

Hteo bih uzeti neki polovan i3, i5 što jeftinije(normalno) pa mi trebaju saveti šta je aktuelno za moju ploču.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da igras samo WoT onda bolje uzmi i3 3220 ili i3 3240. Ima ih po oglasima za 60-70e
 
Evo da ne otvaram novu temu iskoristiću ovu...
Od igara igram samo WOT.

Ploča h61m p23-v3, procesor g530, grafika gtx940 4gb, 2x4gb ddr3.

Hteo bih uzeti neki polovan i3, i5 što jeftinije(normalno) pa mi trebaju saveti šta je aktuelno za moju ploču.
Hvala.

Nasao sam i5 2400 za 85e, 2400s 83e, a imas i i5 3470 za 110e i i5 3570 za 125e, ako te interesuje nesto od toga sibni poruku da ti dam link. :) Ja sam bas razmisljao da uzmem nesto ovako, ali imam plocu za 1150 soket, pa cu uzeti nesto novije, prejake su cene za ove procesore, ovo sto sam nasao je ubedljivo najjeftinije. :)
 
Hvala svima. Eto uzeću ili i5 2400, 2500 ili ako bude baš povoljno 2500k mada on nije baš za moju trenutnu ploču :)
Ako neko ima da prodaje može me kontaktirati na pm.
 
Kako beše, WOT je single core "optimizovan"? U tom slučaju je verovatno bitnije da imaš veću brzinu procesora, nego bolji procesor; a eventulano da menjaš grafičku za neku bolju (koju WoT može da iskoristi).

Naravno, sve ovo samo ako je WoT jedina "zahtevna" primena računara - ja lično imam i5 (da ne bude da pametujem bezveze :) )
 
Da ima veći IPC, ne samo klok. A i grafička jača nije na odmet za WoT.

S druge strane obavezno da se obršuim na WoT, kupili su i firmu koja pravi engine, koji u verziji 2 i jeste multicore. Ali su oni genijalci odlučili da nije bitno da igra u eri multicore procesora zna da koristi više od jednog. Nego lepo krenuli da dodaju dodatne efekte, samo da vide u kom trenutku će igra da se uguši sama od sebe.
 
Ja sam nesto testirao, pre mozda godinu dana sto se tice WoT upotrebe procesora. Sa i5-4670K na 4,4GHz, dobijam 30FPS vise u odnosu na 3,9GHz stock turbo sa grafikom R9 290 na stock. Dok se FPS prepolovi kada je upaljeno samo jedno jezgro na 4,4GHz i bilo je osetnih padova u performansama i stucanja, u odnosu kada imaju bar dva jezgra aktivna ( u biosu sam gasio tri i dva jezgra za potrebe testa), dok sa tri i cetiri jezgra nije bilo skokova u FPS-u ni najmanje. Sve je vrseno u 1080p i max detaljima. Tak oda se moze reci da je Wot dual core igra za max performanse i max detalje. Ako se malo obore detalji onda i single core sljaka dosta fino. Ali naravno, osuda u svakom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno