Šta je novo?

Usko grlo :)

hektor2

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2006
Poruke
4,362
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G / LCPower212
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
48GB
GPU
Intel Arc A770 16GB
Storage
500GB nvme
Zvuk
Ima
PSU
LcPower 600W
Kućište
MS V700
Monitor
Tesla 27"
Posle nabavke jace graficke (gtx 570) shvatio sam da mi je napajanje preslabo, pa sam nabavio i jace napajanje. Sada sam shvatio da mi je procesor (g530) preslab za ovu graficku pa sad treba i njega da menjam :d
Battlefield 3 sa bilo kojim podesavanjima i rezolucijom isto radi, 30-50fps a padne i na 10ak, a procesor zaglavljen na 100%

E sad. Da li da na ovu moju p67 (1155) plocu nataknem neki i3 (oko 100€) ili da za slicne pare uzmem nov AMD FX-4300 + neku plocu za njega.
Treba mi neka kombinacija oko 100€ da izgura ovu graficku.

Upao sam u njesra i sad nema povratka. Internet masinu cu da pretvorim u gaming masinu :)
 
juri neki i5 2400-2500 za 100-110e (tvoj vredi ~15e)
kakav crni amd i josh pogotovo taj bogalj.
 
+1

Za i3 2xxx/3xxx nemoj davati vise od 60 evra. Samo realno, samo polovno.

A sa i5 2xxx/3xxx mozes lagano i 400+ evra graficke da izguras. :d
 
Poslednja izmena:
+1

Samo bocni i5 pa makar i najslabiji i5 2400 i uzivaj.
 
Samo zato sto vec imas P67 plojku, uzmi neki i5 kao sto su ti sugerisali gore, stim da ja licno nikad ali nikad ne bih isao na zakljucan procesor, pa jos i5 modele niskog radnog takta, pre bih recimo u situaciji ako se npr vec ima solidno napajanje i kuler sklopio i AMD kombo sa, say, FX 8300 i GA 970/990(vec od 100e modeli sa 8+2 faza, sa procesorom sve djuture nekih 220e ganc novo), laganica to kloknuo na 4.7gHz pa nek mi neko kaze da neki zakljucani i5 radi bolje i u cemu konkretno, program/igra.
 
Poslednja izmena:
jedino izbegni sa s sufiksom (npr 2400s) za gejming.obicni 2400/2500 je idealan par,jedino bolje bi bilo da ako naleti 2500k za malo vise para sto je prakticno nemoguce,ali ako se to slucajno desi,ne oklevaj zbog 15-20e.
 
Ja svoj 2500k drzim na konstantnih 4+ GHz i radi ko blesav. E sad, jednom sam u biosu vratio sve na fabricka podesavanja, samim tim i procesor na defaut brzinu. Startovao sam WOT i cekao me je uzas. Sve koci, secka, ubija. Ja reko da se graficka nije sk€njala, mozda drajveri :) Kad sam ga vratio na "standardnih" 4.3GHz sve poletelo kao sto bi i trebalo, tako da bi nekako izbegao zakljucane procesore sa mali pocetnim taktom, sto me dalje dovodi do otkljucanih procesora koji su poooodosta skupi a bogami i retki.
 
pa hteo si i3 (koji ne postoji otkljucan) i cak amd koji tek u WoT-u nema sta da trazi.ako je cilj jurenje frejmova u WoT-u tu je g3258 najbolje resenje.
 
pa hteo si i3 (koji ne postoji otkljucan) i cak amd koji tek u WoT-u nema sta da trazi.ako je cilj jurenje frejmova u WoT-u tu je g3258 najbolje resenje.

Realno. AKo ti ne treba USB3.0 i SATA3.0 mozes jeftino da nadjes neki s1156 combo sa i3 i to da klokujes, mada opet nekako bolje da se uzme g3258.
 
Svaki je otključan povodom 20to godišnjice. Onda ti treba i neka malo bolja ploča b85... :)
 
Dajte onda budzet preporuku za plocu da moze da se odradi lagani OC na 4+ GHz. Ja sam nesto za Asus ako moze :)

4GHz moze svaka ploca.4.5+ vec ne. Sve ploce do 7000 su iste. Za 7000 ima jedna Gigabyte B85 ploca(HD3 ili tako nesto, ima bas 2 slicna modela) sa hladjenjem, ali samo 3 faznom naponskom sekcijom, a za 8000 imas vec prvu Z87 plocu koja vec moze da bude ozbiljan kloker.

Iskreno, nikad nisam imao s1150 plocu, pricam ovo napamet, nisam ni siguran da ploce o kojima pricam podrzavaju overklok. Procesljaj temu o tome ovde na forumu.
 
Poslednja izmena:
Brutalan best buy - ako je zaista dostupna u ponudi i po toj ceni. :)
 
Poslednja izmena:
U pitanju je bulk verzija(outlet) pa je zato jeftinija.
 
Sto vise gledam manje znam :) Taman se odlucim za g3258 kad nailazim svuda da ga pljuju. Onda se kao odlucim da odradim update glavne masine, al su novi i5 i i7k procesori preskupi. Onda pogledam FX 8320 sa nekom finom plocom (da zameni moj 2500k) pa opet svi napljuju AMD.
Na kraju cu stvarno uzeti tog malog pentijuma sa nekom grbavom plocom pa sta bude, pogotovo pogledavsi ovaj video. Ako nije namesteno, stvarno je cudno (bez obzira sto je malisa debelo OC)


 
Poslednja izmena:
Mozda ti je bolja varijanta i3 sa najjeftinijom h81 plocom.
Taj pentium pati od stutteringa u igrama, nadji klipove po netu gde prikazuju i frametime istovremeno a ne samo fps i videces da se gusi uvek kad je frka.
Plus sto na tako visokim taktovima trosi kao AMD...
 
Mislim da sam naisao na par klipova gde je zesce stekovao taj malisa. Sa i3 i plocom dolazim do cifre koliko kosta polovan 2500k koji radi ko gromom osinut, iako je star ko biblija.
 
E to ti je intel.:D
Ni za glavu ni za rep...kada bi uzeo polovan 2500k, sta ces za plocu?
Treba ti dobra ploca(skupa) za njega.
Pa ti treba dobro hladjenje da ga ne bi drzao na default(cemu K)
E ja taj rebus resavam ima godinu dana...resenja ni na vidiku (za male pare nema)
 
Plocu dobru imam i na glavnom i na kompjuteru za net (Asus p67). Napajanje sam kupio novo bas zbog gtx 570 (Aerocool Strike-X 500W 80+).
Sad mi ostaje da vidim da li cu 2500k polovan (mada ne bi jer je precenjen i bajat) ili ovu grbavu varijantu sa g3258.
 
Ja ne bih isao nikako na g3258, dosta testova je bilo u vezi njega i svi se slazu da je 2 jezgra ipak premalo bez obzira na frekvenciju. Za neke igre jeste odlican, (WOW, WOT) ali generalno gledano igre su sve zahtevnije i gotovo da svaka nova igra trazi 4 jezgra ili makar 4 threada. Jeste 2500K dosta skup s obzirom koliko je star, ali nije to slucajno. Uostalom, ako ti je previse, mozes slobodno da ides na obican i5 2400 koji uz malo truda mozes da nadjes vec od 80e
 
Plocu dobru imam i na glavnom i na kompjuteru za net (Asus p67). Napajanje sam kupio novo bas zbog gtx 570 (Aerocool Strike-X 500W 80+).
Sad mi ostaje da vidim da li cu 2500k polovan (mada ne bi jer je precenjen i bajat) ili ovu grbavu varijantu sa g3258.
Malo te ne kapiram, vidim u moja masina imas neku i5 2500k konfiguraciju?
Vise nemas taj 2500k? ne razumem sta se razmisljas? 2500k ili g3258?
Pa to ne moze ni da se poredi...2500k OC na 4.5Ghz staje na crtu jednom i7 4770k u igrama.
 
Nazad
Vrh Dno