Šta je novo?

NS-Red vožnje u gradskom i prigradskom saobraćaju WP8.1/WP10

Ne slusaj, to sve poblesavilo, i manimo se reklama. :D

Samo napred sa dev-ovanjem. :)
 
Od besplatne app nema para to je sigurno. ☺
Stiče se iskustvo i prisutnost na marketu može doneti neki angažman na nekoj plaćenoj app. Ili da stavim reklame u app ako se baš brineš za mene? ;)

Ako je cena aplikacije da u njoj budu reklame što se mene tiče apsolutno nema nikakavih problema samo napred stavljaj slobodno ako ćeš imati koristi od toga. Aplikacija je baš ono što mi je nedostajalo, ja bih ti predložio da se obratiš i JGSP Novi Sad i njima napraviš neki dil. Kako god ta aplikacija bi trebala da bude i na njihovom sajtu kao aplikacija za WP :D
 
Ja mogu da odaberem da li je gradski ili prigradski, da radim swipe koji je dan ali mi ništa ne prikazuje ispod.
 
Skini poslednju verziju koja više nema tih problema.
Istina je da sam aplikaciju malo prerano pustio u prodavnicu ali to je samo iz razloga da izađem u susret i da omogućim korisnicima što pre uslugu.
I ova beta je upotrebljivija od njihovog sajta.

U novoj verziji urađeno je nekoliko korekcija koje se ne vide i dodao sam sekciju za napomene koje se preuzimaju sa GSP-ovog sajta.

Pozdrav

Sent from mTalk
 
Cisto da pitam, jel imas nameru kasnije nakon nekog vremena da ubacis i red voznje za medjumesni saobracaj? :)

Inace, odlicno je aplikacija, a sa njihovim sajtom ne moze ni da se poredi, razlika je nebo i zamlja. :)
 
Voleo bih da ubacim i međumesni pa da se sve kompletira :)
Naravno, morate razumeti da svaka aplikacija oduzima mnogo vremena.
Na ovoj platformi manjka dosta aplikacija gde je ciljna publika mnogobrojnija i gde bi pozitivni efekat bio bolji.
Primer su aplikacije za vesti gde bi stanje moglo biti mnogo bolje ako bi se pojavile 2-3 aplikacije ili jedna koja obuhvata sve kanale vesti.

Prvo što sam uradio kada sam prešao sa Androida na WP sam uradio web wrappere Blic Online i Kurir Online.
Sada radim na Alo.rs (prava app, nije bazairana na sajtu) i Bus NS :)

Ideja je mnogo, volje imam ali kratak mi je dan :)

Pozdrav

Sent from mTalk
 
Vazi, super. :)
To nam je svima jasno, nista ne moze preko noci. :)
 
Inace, mogao bi da vidis da stavis neku opciju za donaciju u aplikaciju, ili tako nesto. :) Kako god, tebi bi znacilo bar nesto, a i ne bi bio problem nikome da uplati 100 dinara na primer. Ipak, mislim da je stampani red voznje bar 30 dinara, a ti s ovim pruzas vise. :) Osim ako bi imao neki dogovor sa GSPom, naravno.
 


Ако би биле вести на српском језику, не видим разлог зашто би име апликације била на енглеском или неком страном језику?! Ваљда би требало кориснику прилагодити апликацију на језику који би разумео.
 
Hehehe... Onda neka bude "serbijanjuz" na ćirilici, samo ne znam koliko će korisnika biti u stanju da istu potraže u prodavnici, a ako bi bila i wp 8 verzija, bilo bi gotovo nemoguće ukucati na ćirilici... Šalim se... Neka napravi na live tile senku na ćirilici, a naslov na latinici...
 
Ja nemam ništa protiv latinice ne odričem se ničega, služim se s oba pisma ali mi smeta potenciranje ne bih da politiziramo nek čovek izabere prikladan naziv njegova stvar.
 
Hmm... Nije u tome problem...
Sve zavisi od stava... Moj prijatelj ne jede picu, kako on kaže (car), "ne jede ta s(r)anja, brate samo trobojka... (slanina).
No... Da sad ne duljimo... Neka čovek napravi... Nije mi važan naslov app...
 
Ако куца у претрази "вести", "Србија" сигурно ће међу првим информацијама избацити име апликације везано за вести у Србији. Што је и намена апликације!

Није битно да ли је ћирилица или латиница. Ја волим ћирилицу и зато је и користм, али не желим никоме да наметнем да је мора користити, зато немојте о томе.

Неће човек ког интересују апликације о вестима на српском језику у претрази куцати "news" и "Serbia" зато што човек размишља да би таква апликација била на српском језику! Зар не?
 
Svakako je glupo potencirati naslov aplikacije na engleskom, ako ce ceo sadrzaj iste svejedno biti na srpskom jeziku. To je bar moje misljenje. Mislim da je najbolje da sve bude uskladjeno, pa onda samo iz tog razloga - ako ce vecina tih portala biti ispisana latinicom na srpskom jeziku, onda bi valjalo i naslov i ostali detalji vezano za aplikaciju budu na latinici.

I ja sam od onih sto sve na telefonu i kompjuteru drze na engleskom jeziku, al trudim se ovom prilikom da budem objektivan. E, sad, idealno bi svakako bilo da bude ponudjeno i jedno i drugo pismo, ali ako neko toliko hoce da insistira da mu sve na telefonu bude na cirilici, onda moze odmah da baci telefon u kantu. :d Malo se salim, ali hocu da kazem da sam siguran da ce u nekom trenutku svakako poceti da koristi aplikaciju koja nije na cirilici, i koja na cirilici nikad nece ni biti - barem ne u skorije vreme. :)

I jos da dodam - ako insistirate da vam sve na telefonu bude na engleskom, kako podnosite to sto citate preko telefona vesti na srpskom jeziku i citanje postova na ovom forumu koji su pisani na tom istom jeziku? :D
 
Kad već idemo... Idemo do kraja...
Srpski?!
Recimo da bude na srpskom
SRBIJA VESTI,.. I sad to stavimo na ćirilicu, hoćemo li staviti "vesti" ili "vijesti".
Pošto verujem da bi iz R.Srpske bilo korisnika, a tamo je na srpskom, po Vuku Karadžiću, "vijesti".
Inače, ijekavicom je pisao i govorio i sam V. Karadžić... Tzv. durmitorac... Koje će biti ispravno?
 
Poslednja izmena:
I opet, sve zavisi od sadrzaja tih vesti. :) Ako je aplikacija namenjena za Srbiju, onda ce biti ekavica, u aplikaciji Vesti stoje B92, Blic, i sta ja znam koje jos. Ako sadrzi vise portale koji su sa prostora Bosne i Hercegovine, onda ce biti u ijekavici, i tako dalje. Krajnje je jednostavno. :) Prosto zavisi od cilje grupe koju autor zeli da zadovolji, a po meni bilo sta od ta dva Vesti i Vijesti je bolji od News. E, sad, ako bih ja bio autor aplikacije i hteo da zadovoljim sve - da mi aplikaciju koristi sto vise ljudi, onda bih izabrao naziv aplikacije takav da se ta rec izgovara isto i na ekavici, i na (i)jekavici, i na ikavici, i svi bi bili zadovoljni. ;) A najbolje je smisliti nesto originalno, kao recimo sto je slucaj sa Nuntio. Onda, dalje, ako pravim aplikaciju za vesti, onda je najmanji posao od svega prevesti ono malo reci koje mi se u njoj pojavljuju na razlicite dijalekte. I eto, resen problem, jel tako? :)

Sto se Vuka Karadzica tice, ne znam zasto je on bitan kad je ova tema u pitanju (iako on jeste bitan, da me ne razumete pogresno). I on sam je rekao "pisi kao sto govoris, govori kao sto pises", pa eto - zasto ne radimo tako? :) Nije on ni jednom rekao "ovo je ispravan srpski jezik, svi Srbi treba tako da govore". :) Meni licno prilicno ide na zivac kada se u celoj zemlji forsira jedno kao ispravno, a drugo kao neispravno - zasto bi bilo ispravan ovaj naglasak, a ne onaj? Zato sto je to naglasak iz Beograda, pa je zato on ispravniji? Puca mi uvo za to kako nesto kazu u Beogradu. :D
PS. Nemojte reci mojoj Sremici da sam napisao ovo, ima da me razbije. :d
 
Hehe padnu mi na pamet nadrealisti recimo naslov da bude "vesti iz zemlje" i mirna Bačka :))
 
Ovako sam nekako postavio glavni "layout". Vesti sa kraćim naslovima staju po 2 u red a duže ide zasebno. Na PC bi to išlo opet po N njih u redu dok ne popune ekran
U crnom providnom panelu imamo kratak naslov a klik na njega daje opis pored naslova vesti.
Klik na sliku vodi dalje do određene strane te novine/rss kanala

ideje za kasniju fazu ili možda premium usloge:
- unosom željene ključne reči app će da vas obaveštava kada su te vesti stigle u rss kanal (primer: Đoković, Partizan, Zvezda - šalje notifikaciju da je vest stigla)
- unosom željene ključne reči app može da odstrani vesti i da ih nikad ne dobijete na glavnoj stranici (primer: Farma, Veliki Brat, Parovi+neki lik) ;)

uh imam ideja za 2 dana pisanja :)

Najverovatnije je da će app biti samo za Win10 univerzalna jer mi se čini da ima mnogo prednosti koje daje W10.
Mnogo je još posla ispred, tako da ne očekujte brzo ovu app iako je moguće da ranije od full verzije pustim direktan link za insidere koji će pomoći oko testiranja.

pPdWGA1.png



Sent from mTalk
 
Lepo izgleda! Pretpostavljam da bismo slike učitavali umanjene, tj. kompresovane, il kako god?
 
Nazad
Vrh Dno