Šta je novo?

Aplikacije za Windows 10 Mobile , nove,univerzalne

Ali na Release preview samo za sad.
Ja sam se odjavio sa release preview bio sam samo 1 dan tacnije par sati :) ali sam na .82 mozda dodje updejt i ostalima

Edit: Kamera ima novi zvuk prilikom slikanja, ovaj je bolji tisi. Jos uvijek pretjerano nakon slikanja slika bude obradjena, a ne mogu da nadjem kako da slikam dng format, u opisu app pise da 640 podrzava.

Cvoruga lutrija izgleda, pokusao na msg, viber i wa, samo na msg prosao i to kada sam odustao od slanja, nekad u toku noci poslano, kao da saljem 20gb a ne MB :)

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Imam ja panoramu u kameri čim mi se instalirao .67

Sent from 640
 
@ gari Hvala,ima da se probere.Taman da se i ja malo podestim detinstva.:D
 
Poslednja izmena:
Cvoruga lutrija izgleda, pokusao na msg, viber i wa, samo na msg prosao i to kada sam odustao od slanja, nekad u toku noci poslano, kao da saljem 20gb a ne MB :)
830 snima odlične klipove i baš sam dosta snimao, ali džaba kad ne može da se pošalje.
Sa kompa i Androida može.
 
"Inace, izgleda da su ispravili problemcic u Outlook-u da se ne pokazuje moje ime kao posaljioca, nego samo moja adresa. Sad uredno pise moje ime i prezime kad odgovorim nekome sa telefona - kao sto bi i trebalo. :) "

Ipak ovo za mejl nije ispravljeno, zeznulo me to što to radi kako treba za Outlook mail... A izgleda da je za njega to i radilo, na onda druga dva zeza.
 
Koju opciju ste izabrali u postavke , zakljucan ekran pa izbor aplikacije za prikaz detaljnog statusa ?

Kad sam stavio outlook kalendar live plocica mi je proradila ( pojavio se prikaz datuma ). ALi zato su mi npr. stigla 2 maila ( na gmail adresu ), za koje nije stigla nijedna notifikacija ?
 
To ti se verovatno osvezila plocica. Meni je isto kalendar za prikaz detaljnog statusa, i plocica se ne osvezava automatski, iako se ovo na lock screenu osvezava bez problema. No, probacu kasnije da sklonim kalendar odatle, pa da ga vratim, vidis, mozda mi tako proradi plocica kalendara.

A za mejl, mozda ti je to bila i slucajnost sad, mozda je on sinhronizovao taman kad si ulazio u Outlook. No, mozda je i kao sto kazes. :)
 
Za mail mi je bilo cudno jer prvi je stigao jutros, a drugi pre 2 sata i ni za jedan nije stigla notifikacija.

Do sada je bilo da iako mi je primarni nalog outlook.com , da su mi uredno stizale notifikacije i za gmail...sada je nesto zeznuto. Vise ne znam nista :)
 

Prilozi

  • wp_ss_20160824_0001[10877].png
    wp_ss_20160824_0001[10877].png
    173.2 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
Jel ima neka od tih aplikacija mogucnost da pusti zvuk preko zvucnika? Na brzinu sam probao i nisam nasao. Mada, ne secam se ni da li je MS aplikacija imala tu mogucnost...
 
Imala je

Sent from ass
 
Slucajno naleteo na ovih par aplikacija. Obe su od istog developera. Mozete pogledati i jos nekoliko drugih njihovih aplikacija, imaju stvarcice koje mogu biti korisne. Jedna od aplikacija omogucava da se neka aplikacija preuzme kasnije - kad budete na wifi-ju.

QR Scanner+
Bas lepo uradjena aplikacija. Ali ima za sad nesto da isprave developeri, kad skeniram QR kod, i kad tapnem da se otvori link u browseru, aplikacija pukne, i slika na kameri bude zelena - onda treba restartovati telefon. Pisao sam im mejl malopre.
https://www.microsoft.com/en-us/store/p/qr-scanner/9wzdncrdnb92

Background Designer
I ova je super, moze da se proba besplatno, ali inace se placa. Mogu da se naprave razne lepe pozadine za telefon!
https://www.microsoft.com/en-us/store/p/background-designer/9wzdncrfhz2z#
 
Poslednja izmena:
Ne uspevam da nađem mada je verovatno ni nema ali hajde da pitam ipak... Neka app gde piše nešto konkretnije o signalu, konkretno me LTE zanima?

Sent from my Lumia 625 using Tapatalk
 
Pitam zbog sestre, ima li WA neku bolju verziju app od ove praistorijske koja je po dizajnu jos uvek u WP7 fazonu, jesu li izbacili neku betu da lici kao skype preview, koji je za pohvalu funkcionalan i na kompu [emoji56] bas mi se svidja dizajn.
 
Nisu. Doduse mislim da i dalje moze beta da se instalira pa probaj sa njom. Ako nista drugo redovno se update-uje i mislim da je sa funkcijama na nivou sa Android verzijom.
 
Pitam zbog sestre, ima li WA neku bolju verziju app od ove praistorijske koja je po dizajnu jos uvek u WP7 fazonu, jesu li izbacili neku betu da lici kao skype preview, koji je za pohvalu funkcionalan i na kompu [emoji56] bas mi se svidja dizajn.
Nema, ali mislim da idu ka UWP polako. Menjaju UI tu i tamo i koliko je bilo zvanično ukida se krajem godine podrška za Windows 8.1. Tako da ako je ne ukinu potpuno, trebalo bi da bude UWP.
 
Sjajna aplikacija za skeniranje dokumenata Office Lens postala je UWP.
 
Odlicna vest, probacu je kasnije, samo se nadam da ce sada da se bar malo manje oslanja na internet konekciju. To je bilo bas bezveze kod prethodne verzije - slikas nekoliko stranica, pa se onda otelis dok on sve lepo podigne na OneDrive, i tek onda vidis sta si napravio i tek tad mozes da ga gledas na telefonu...
 
Sad ga probao, i dalje koristi net... Bezveze...

Nastavljam da radim isto sto i ranije - slikam, pa na kompjuteru u Adobe Readeru konvertujem u pdf.
 
To baš planiram danas da probam.
 
Ja sam vrlo zadovoljan...

Odlicna je, radi tacno to sto mi je potrebno! Doduse, nesto losije ispadne pdf na kraju nego kad slikam pa jpg konvertujem u pdf, ali sigurno bi to bilo odlicno da mi je bolja kamera. Jasno mi je da Office Lens zapravo radi vise od ove aplikacije, ali je bezveze pretpostaviti da ima nas koji zelimo nekad da slikamo nesto ispisano na papiru, i da to konvertujemo u pdf bez da nam bude primarno da budu prepoznata slova i sta sve ne - da hocemo prosto da "skeniramo deo neke skripte", il' sta vec.
 
I jeste - za neke slucajeve je idealan. Samo sto je bezveze sto insistiraju na tome da radi aplikacija preko neta. Ja saljem sliku na net, pa se na OneDrive-u sacuva dokument, i onda ga ja preuzmem sa OneDrive-a da bih ga pogledao... Nadam se da ce se potruditi jednog dana da je naprave da radi i bez neta. A sama integracija OneDrive-a mi se i svidja, njega svakako koristim.
 
Juce bilo azuriranje za Outlook Kalendar. Vidim da su se mnogi zalili da im ne radi live tile, kao i meni. Medjutim i sa novim azuriranjem problem sa live tilom je ostao..

Resenje ? HR ? Kako da ne :)
 
Naprotiv, ja kad sam prešao na Redstone preko insajdera nisam imao taj problem, samo sam čitao o njemu, a tek posle hard reseta se pojavio. :)

Čekamo ispravku... :) I za to, a i za ono što za ime pošiljaoca mejla stoji samo mejl adresa, a ne ime i prezime koje smo namestili.
 
I kod mene je prisutan taj problem na kalendaru da zaglavi live tile na nekom datumu. I ne samo ona, i battery x zaglavi isto tako, pokazuje pogrešan procenat baterije, mada se ona u nekom momentu "odglavi" pa pokazuje kako treba.

Sent from mTalk on Lumia 930
 
Ja sam upravo zbog toga izbrisao Battery X. Probajte Battery Level, kod mene na 930 radi za svaku preporuku.
 
Meni Tweetium od poslednjeg ažuriranja neće da se pokrene. Samo splash screen i vrati se na home ekran...
Jel neko ima taj problem?
 
Nazad
Vrh Dno