Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Wild Boy:
svi SQL Server fajlovi su OBRISANI, osim shortcut-ova i stavki u add/remove programs. Repair mi nije uspeo zbog toga. Aplikacija ne radi na novijim SQL Serverima jer neki query nisu kompatibilni, to je aplikacija koju je firma u kojoj radim razvijala do pre par godina, naravno da sam probao i da ne radi. Stvar je u tome što aplikacija ima stotine raznih query-ja i treba uraditi detaljno testiranje svih kako bi se pronašli oni koji ne rade. Ja u životu nisam doživeo da neki softver ili OS bez ikakvog obaveštenja i pitanja obriše drugu aplikaciju, to radi samo malware!
Aha pa ti rece da je on nesto polovicno uklonio SQL, a on ga je ustvari kompletno uklonio. Precice tu i tamo su samo - precice, obicni linkovi. Zivo me interesuju koji bi to upiti mogli biti koji rade na 2008 a ne i na 2014. U svakom slucaju vredi pogledati https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143729(v=sql.120).aspx. Ne verujem da bi se namerno uklanjale aplikacije i nervirali korisnici. Svi su ovde kukali kako je brisan CCleaner, a posle se mnogi zalili kako su shebali Win 10 jer su ga cistili sa CCleaner.

Kriv je Sass Drake i ostali korisnici i developeri neznalice! Microsoft je nepogrešiv, windows 10 je zakon! Jedna jednostavna komanda repair resava sve probleme!
Je l' moze neko od moderacije da "regulise" ovo stvorenje, ne znam odakle ovakvi vise ispadaju?
 
Da ja sam stvorenje jer imam drugacije misljenje od tebe, misljenje koje je potkrepljeno cinjenicama, za razliku od tvog. Nemas argumenata pa pljujes druge, to dovoljno govori o tebi.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ne verujem da bi se namerno uklanjale aplikacije i nervirali korisnici. Svi su ovde kukali kako je brisan CCleaner, a posle se mnogi zalili kako su shebali Win 10 jer su ga cistili sa CCleaner.


Počni da vjeruješ.
 
Prije par mjeseci sam nabavio par Asusa N752VX i rade extra pod Windows 10, prije par dana nabavim jos 2 i nakon freske instalacije OS-a, (licenciran) primijetim da se sistem vuce, prvo se podize za par minuta, drugo kroz sistem radi ocajno. Otvorim task manager kad imam sta da vidim (hdd usage ide od 70 do 99%). Drugi potpuno nov isti takav Asus, identican problem. Istestiram hardware maximalno, svim i svacim, pokazuje da su diskovi ok? Sta moze biti problem, prava misterija... Prilicno sam siguran da Win10 pravi problem, da mu mozda smeta neki update sto je izasao naknadno... Da napomenem da sam na oba probao i sa anniversary update-om, ista stvar. Sad cu vidjeti da instaliram Win7 na neki od njih da vidim kako ce se ponasati, je li imao ko slicna iskustva?
 
Prije par mjeseci sam nabavio par Asusa N752VX i rade extra pod Windows 10, prije par dana nabavim jos 2 i nakon freske instalacije OS-a, (licenciran) primijetim da se sistem vuce, prvo se podize za par minuta, drugo kroz sistem radi ocajno. Otvorim task manager kad imam sta da vidim (hdd usage ide od 70 do 99%). Drugi potpuno nov isti takav Asus, identican problem. Istestiram hardware maximalno, svim i svacim, pokazuje da su diskovi ok? Sta moze biti problem, prava misterija... Prilicno sam siguran da Win10 pravi problem, da mu mozda smeta neki update sto je izasao naknadno... Da napomenem da sam na oba probao i sa anniversary update-om, ista stvar. Sad cu vidjeti da instaliram Win7 na neki od njih da vidim kako ce se ponasati, je li imao ko slicna iskustva?

Isključi "Show me tips about Windows".
 
Probao to odmah, ne pomaze.

8712373697bcaa9ad0018af6900baa66.jpg


Sent from my SM-G930F
 
Ubij store i Metro apliakicje koje su pokrenute u pozadini.
 
Koliko su brzi noviji HDDovi sa W10, koliko mu treba da butuje W10..?
Ja sam stavio na hddu w10 ltsb na odvojenoj particiji i treba mu oko 1 minut da podigne sistem r/w diska je oko 100/90MB zato pitam kako je stanje na novijim hddovima sa 200r/200w MB?
 
Otprilike isto kao xp na starim 5400rpm diskovima.
 
Ubij store i Metro apliakicje koje su pokrenute u pozadini.

Ubio sve, dzaba. 5 puta sam novu instalaciju radio danas poludjeh vise... Oba se ponasaju isto dok ovaj sa koga kucam ovo, koji je star par mjeseci toliko dobro radi da sam odustao od toga da mu ssd disk ubacim...
 
Isključi Windows Search servis. Isto tako vidi kakvo je stanje kad isključiš Windows Defender kroz Group Policy Editor.
 
Sve sam iskljucio, i Windows Search i Superfetch i Windows Defender, onda probao da instaliram Win 8.1 pa sa njega da ga podignem na 10, kakvi, isti problem. Da napomenem da pod 8.1 radi savrseno... Ponestaje mi vise ideja, ne znam sta da radim... ****ni Windows 10.
 
Nevjerovatno, evo i ovaj moj (isti model) posle 3 mjeseca perfektnog rada posle nekih updateova sada, nakon restarta zakucao na 100%, ideeenticni simptomi kao ova dva u firmi sa kojim se mucim evo par dana. Sto je najgore u špijunskoj desetci ne prijavljuje instalirane updateove uopste onamo gdje treba da prijavljuje (programs and features)

Sent from my SM-G930F
 
Ajd testiraj (ako ti se da) da li iste probleme ima i Windows Enterprise 2016 LTSB.
 
Nevjerovatno, evo i ovaj moj (isti model) posle 3 mjeseca perfektnog rada posle nekih updateova sada, nakon restarta zakucao na 100%, ideeenticni simptomi kao ova dva u firmi sa kojim se mucim evo par dana. Sto je najgore u špijunskoj desetci ne prijavljuje instalirane updateove uopste onamo gdje treba da prijavljuje (programs and features)

Sent from my SM-G930F

desetKi
 
Microsoft's update for version 1607 doesn't fix two widespread problems with Windows 10 Anniversary Update, and it breaks PowerShell DSC operations

We now have two examples of significant internal patching screwups with build 1607. First, Microsoft's Skype people didn't raise the red flag when they were testing 14393.0 with C920 cameras. Now, Microsoft's PowerShell people didn't raise the red flag when they were testing 14393.82 with DSC. The problem with yesterday's update, it seems, is a simple missing file.

Igrala se deca. :)

The Skype team had weeks -- months -- to halt the rollout of 1607 or at least warn users in advance that 1607 would break Skype with the C920. The PowerShell team had at least a week to test 14393.82 with DSC. In both cases, Microsoft released patches that broke its own products.

Siroti, imaju toliko resursa, da nemaju ni za sendvič. :(

Što se tiče zamrzavanja posle najnovijeg update-a (nad kojim nemate kontrolu, jelte), to je normalno. U smislu, da i posle godinu dana, postoji Taskbar koji se ne odaziva (barem neko vreme), da to treba obavezno podvesti pod normalno. Što se nije dešavalo u proteklim decenijama.
 
Ubio sve, dzaba. 5 puta sam novu instalaciju radio danas poludjeh vise... Oba se ponasaju isto dok ovaj sa koga kucam ovo, koji je star par mjeseci toliko dobro radi da sam odustao od toga da mu ssd disk ubacim...
Proveri koji proces to radi. Drugo ostavi ga par dana na Anniversary, jer drlja po disku kad je čisto instaliran radi optimizacije. Vrlo verovatno je do toga. Ako nije do nekog dodatnog Asus softvera koji sam video u TM.

P.S. Hate sekcija nije baš mesto gde ćeš da rešiš problem.
 
Poslednja izmena:
Microsoft's update for version 1607 doesn't fix two widespread problems with Windows 10 Anniversary Update, and it breaks PowerShell DSC operations



Igrala se deca. :)



Siroti, imaju toliko resursa, da nemaju ni za sendvič. :(

Što se tiče zamrzavanja posle najnovijeg update-a (nad kojim nemate kontrolu, jelte), to je normalno. U smislu, da i posle godinu dana, postoji Taskbar koji se ne odaziva (barem neko vreme), da to treba obavezno podvesti pod normalno. Što se nije dešavalo u proteklim decenijama.
Nije Skype tim kriv, nego tim koji je menjao kako ceo sistem funkcioniše, bez da ikome kaže. Jer nije problem samo sa Skype. To je tako nepromišljeno da nemam reči. A drugi problem je što insajderi izgleda ne rade svoj posao, jer od 4 miliona niko ništa nije primetio.
 
^naravno opet je do glupih developera i korisnika, Microsoft nista tu nije kriv kao i uvek
Proveri koji proces to radi. Drugo ostavi ga par dana na Anniversary, jer drlja po disku kad je čisto instaliran radi optimizacije. Vrlo verovatno je do toga. Ako nije do nekog dodatnog Asus softvera koji sam video u TM.

P.S. Hate sekcija nije baš mesto gde ćeš da rešiš problem.
Ako pod optimizacijom mislis na tajno slanje privatnih podataka korisnika na Microsoft servere onda da.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije posao insajdera da prijavljuju bagove (već da ih demantuju :D) jer ih ne plaćaju za to niti dobijaju neke druge beneficije. To što je neko od menadžera smislio "inegniozan plan" kako da uštede na internim QA testiranju je druga priča.
 
Nije Skype tim kriv, nego tim koji je menjao kako ceo sistem funkcioniše, bez da ikome kaže. Jer nije problem samo sa Skype. To je tako nepromišljeno da nemam reči. A drugi problem je što insajderi izgleda ne rade svoj posao, jer od 4 miliona niko ništa nije primetio.

LOL, nadam se da se sprdas xD
 
Uopšte se ne sprdam, niti branim Microsoft oni na svojoj strani niti su rekli javno, niti su se interno potrudili oko testiranja. A insajder program služi da se na većoj skali vide propusti. I ispada da nijedan insajder nije primetio tako krupnu stvar, što pokazuje da nije dovoljno pouzdano dati korisnicima da provere.
 
Uopšte se ne sprdam, niti branim Microsoft oni na svojoj strani niti su rekli javno, niti su se interno potrudili oko testiranja. A insajder program služi da se na većoj skali vide propusti. I ispada da nijedan insajder nije primetio tako krupnu stvar, što pokazuje da nije dovoljno pouzdano dati korisnicima da provere.
Stvarno? Krajnje iznenadjujuce otkrice! A ne pomaze ni to sto zaduzeni za feedback ne slusaju korisnike koji prijavljuju bagove i traze izmene i nove funkcije vec rade po svom.
Znaci posle godinu dana dodje service pack pa 2 kumulativna update i opet bude vise bagova nego pri samom izlasku? Pa ovako katastrofalan razvoj nije pratio cak ni Vistu ni Milenium!
 
Poslednja izmena:
Nije Skype tim kriv, nego tim koji je menjao kako ceo sistem funkcioniše, bez da ikome kaže. Jer nije problem samo sa Skype. To je tako nepromišljeno da nemam reči. A drugi problem je što insajderi izgleda ne rade svoj posao, jer od 4 miliona niko ništa nije primetio.

Kako Vuk The Insider da primeti bagove kada u njegovom buildu sve radi savrseno :)
 
pa nisu svi tako tech savvy kao on...
 
Top slika, realan prikaz :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Hahaha, ali ima i drugih prestupnika. Tipa fijasko što je vojska kupila Android da uštede pare umesto iPhone, pa je sad ozbiljan problem što ti telefoni nemaju apsolutno nikakvu podršku.
 
Hahaha, ali ima i drugih prestupnika. Tipa fijasko što je vojska kupila Android da uštede pare umesto iPhone, pa je sad ozbiljan problem što ti telefoni nemaju apsolutno nikakvu podršku.
Tu je Amerika u fokusu ne samo kompanije [emoji12]
 
Naravno, nego je država dužna da čuva i kompanije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno