Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A bodljikava zica i minsko polje?

Kako si pogodio? I ja tako zamišljam savremeni OS, znači maksimalno siguran:

2u6mxxx.jpg
 
How to control your feedback and diagnostic settings

hahahahha
 
Evo opet šta tačno i kako u zavisnosti od podešavanja.

https://privacy.microsoft.com/en-US/windows-10-feedback-diagnostics-and-privacy

(ta slika je već bila)

Ne možeš opet tvrditi nešto samo na osnovu njihovih napisanih navoda. Baš će oni napisati da li rade nešto što krši privatnost korisnika odnosno nešto na šta korisnik nije već pristao. Možda govore istinu ali kako potvrditi?
Evo mene baš interesuje šta će njima moja IP adresa, u koju svrhu? Zašto ih interesuje koje programe ja koristim trenutno ili u pozadini? Zašto ih interesuje naziv SSID na koji sam konektovan, itd? A posebno je zanimljiv deo "other hardware devices connected...", gde nisu eksplicitno naveli šta se prikuplja sa njih.
A da odgovor nije možda: "to je za moje dobro"?

Sad možete reći koga briga za nas pored ostalih par miliona korisnika. Sve to stoji ali kad-tad će doći do toga da će nas prikupljanje tih podataka koštati nečega (da li obrisanog software-a ili možda nešto gore).



Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Pišu ljudi sa Android telefona koji prikuplja sve to i još usput. Google zna sve aplikacije, hardver, IP, SSID itd.
Mislim ako idemo da krše šta kažu da skupljaju, onda to važi za svaku verziju Windows bez obzira da li ima novu telemetriju ili ne. Kao i za sve ostalo. S obzirom da ne možeš da proveriš možeš da praviš konstrukcije do mile volje.
 
Jedno je telefon, drugo je kompjuter, kapiraš ?
Porediš babe i žabe.
 
Pišu ljudi sa Android telefona koji prikuplja sve to i još usput. Google zna sve aplikacije, hardver, IP, SSID itd.
Mislim ako idemo da krše šta kažu da skupljaju, onda to važi za svaku verziju Windows bez obzira da li ima novu telemetriju ili ne. Kao i za sve ostalo. S obzirom da ne možeš da proveriš možeš da praviš konstrukcije do mile volje.

Jes' samo što ti argument nije na mestu.
Kada Windows bude open-source koliko i Android onda se javi. Mada porediti 2 totalno različite platoforme je očigledan dokaz nedostatka pravog argumenta. Upamti samo da kompanija nikada neće raditi nešto što je dobro za korisnika ako to već prethodno nije pogodno i za njih u većoj meri.

Poslednja rečenica u tvom tekstu se upravo odnosi i na tebe. Mislim kakav problem imaš ako ne možeš sam da zaključiš da ti to upravo radiš?

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisu babe i žabe. Telefon sadrži u većini slučajeva osetljivije stvari.

Android nije open source, ali lepo da vas je Google ubedio u to, kao ni servisi na njemu koji "rade ko zna šta". Nema dokaza da Microsoft krši šta piše u tome, i ako bude onda ima o čemu da se priča. Do tada je kao i sve ostalo. Može da se raspravljaja o tome što stvarno šalje.
 
Kako za koga, meni su osetljivije stvari na računaru. Windows 10 ima keyloger u sebi koji salje MSu sve što pišeš, da li je to normalno ?

http://21stcenturywire.com/2015/11/...mits-windows-10-auto-spying-cant-be-disabled/

“Microsoft collects information about you, your devices, applications and networks, and your use of those devices, applications and networks. Examples of data we collect include your name, email address, preferences and interests; browsing, search and file history; phone call and SMS data; device configuration and sensor data; and application usage.”

"Ali to je normalno, što msu to sve ne bi dali?? MS je zakon, najjača firma, w10 je najbolji OS" - Dark Magician :D
 
Poslednja izmena:
Nisu babe i žabe. Telefon sadrži u većini slučajeva osetljivije stvari.

Android nije open source, ali lepo da vas je Google ubedio u to, kao ni servisi na njemu koji "rade ko zna šta". Nema dokaza da Microsoft krši šta piše u tome, i ako bude onda ima o čemu da se priča. Do tada je kao i sve ostalo. Može da se raspravljaja o tome što stvarno šalje.
Ne vredi tebi pisati neke stvari...
Šta misliš kako su nastali custom ROM-ovi za Android? Znaš li šta je AOSP?
Vidiš kako si se upecao na nešto za šta ni ti nemaš pojma šta pišeš. Dovoljno ti je bilo na osnovu toga što si pročitao da šaljem ove poruke sa Android uređaja, da udariš neku irelevantnu kontru.
S druge strane, da si spomenuo iOS koji je uistinu closed-source tu bi i moglo da se diskutuje. Mada opet ovde nije akcenat na telefonima nego na računarima. Mogao sam i ja pisati da me moj toster špijunira ali to ne bi imalo doprinosa ovoj temi.
Očigledno da su tvoji motivi pisanja su isključivo vezani na odbranu pomenutog sistema, bez apsolutnog razmišljanja pre nego što napišeš nešto.

Za ime teme i tok diskusije ja se isključujem iz dalje rasprave, jer očigledno se rasprava ne može voditi razumno sa tobom.
Kao što rekoh ranije, Windows 10 "fanboy" tema je na drugom mestu.

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Nema gore stvari nego kada čovek pametuje, a ne razume se u materiju.
 
Jeste, nema gore stvari od ljudi koji ne znaju do kraja o čemu pričaju. AOSP i Android su dve različite stvari. Kao i Chromium u odnosu na Chrome. Google svi servisi su closed source i proprietary. To što su napravili open source image, samo govori o tome koliko ljudi ne obraćaju pažnju.

I pola priče je o insajder programu gde je obavezna kompletna.
Privacy policy uključuje scenario gde Edge sinhronizuje, kad koristiš Cortanu, One Drive backup...

Full includes everything in Basic and Enhanced levels, plus additional diagnostic data including the memory state of your device when a system or app crash occurs (which may unintentionally include parts of a document you were using when a problem occurred). It also turns on advanced diagnostic features that can collect additional data from your device, which helps us further troubleshoot and fix problems. When we learn that devices are experiencing problems that we have trouble diagnosing or replicating internally, we will randomly select a small number of devices from those at the Full level that are experiencing those problems from which to gather the data needed to diagnose and fix the problem (including user content that may have triggered the issue). If an error report contains personal data, we won't use that information to identify, contact, or target advertising to you. Full is the recommended option for the best Windows experience and the most effective troubleshooting.
 
Poslednja izmena:
Rekla-kazala je ovo teorisanje bez osnova. A i najveći greh je što si dobio upgrade. Pre toga se kukalo zašto Microsoft nije kao Apple da da besplatan upgrade. Opšte je poznato da će neko da se buni šta god da uradiš.
Windows 10 Sends Your Data 5500 Times Every Day Even After Tweaking Privacy Settings
http://thehackernews.com/2016/02/microsoft-windows10-privacy.html

Da li je ovo normalno ?
Nakon što instaliraš nešto što blokira pristup, OS neprestano pokušava da konektuje. Hmmm...baš čudno.
 
Dobili smo besplatan upgrade ? vau koji argument :)

gde je off podešavanje ? zašto ne postoji ? :)
 
Cek koliko sam razumeo, mora da se koristi 3rd party program za kontrolu feedbacka na Windows 10? .__.
 
Ne, i ti third-party uglavnom naprave neki problem jer pogase šta ne treba. Pa onda izvučeš zaključak da je problem sa Windows...
 
Cek koliko sam razumeo, mora da se koristi 3rd party program za kontrolu feedbacka na Windows 10? .__.

Ne, kontrola uopšte ne postoji, zapravo.

Sve ostalo je mazanje očiju.

Čak su i bili najavili, pod pritiskom, da će da dati nekakvu kontrolu u Enterprise verziji.

I šta bi po tom pitanju?

Jedno veliko ništa.
 
Poslednja izmena:
Vas trojica, četvorica samo širite dezinfomacije i paniku.
 
Instalirao sam pirat verziju pre nedelju dana, i odusevljen sam performansom kada uporedim sa win7, ali sad ste me nacisto ugasili. :(

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
lovacko robolovacke price eo interpol samo sto mi nije stigao pred vrata...
 
evo testiram malo sa wiresharkom, najnoviji bulid, 64bit, na VM. Prvo sam instalirao antibeacon i tu pogasio sve, zatim O&O ShutUp10 sve pogašeno, i na kraju do not spy 10. Rezultat je primetan, dosta manje konekcija ka domenima.
Prvi od onih na koje se konektuje i koji sam potražio po netu je:
193883 2016-09-30 12:27:07.080980 192.168.18.2 192.168.18.132 DNS 122 Standard query response 0xc0fe A arc.msn.com CNAME arc.msn.com.nsatc.net A 207.46.194.33

evo ga u:
http://conspiracy.wikia.com/wiki/NSA_collaboration_sites
:)

i pored gašenja 95-99 posto stvari i dalje se konektuje, backdoor klasičan :)

ps: http://www.dslreports.com/forum/r30676597-Complete-Win10-blocking-host-file :)

dZru3IX.jpg


evo šta se sve dešava u tom delu sekunde :)

88B2GzT.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno