Šta je novo?

Game Development

n1tr0

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
5,865
Poena
480
Zanima me da li medju forumasima ima game developera (programeri, 3D/2D ilustratori)?
 
Ima, samo tesko da ces naici na veci odziv jer ovaj podforum nije preterano posecen.
 
Ja sam čuo da atomi počeo da uči za Game Developera [emoji3][emoji3][emoji3]
 
Ja sam radio malo u XNA Game Studio-u, u sklopu Coursera kursa :)
 
Nije lose ako je samo pokusaj, mada su meni komande malo cudne :)

100% pokusaj posle sam dodao tragove od guma, al sam reinstalirao OS i zaboravio email od dropboxa koji me je bio autosnjimljen u chromu i tkao izgbio sav rad... Hteo sam i da pravim Fonline u UE4 ili Unity3d al sam skontao da bi mi solo trebalo jedno 3godine....
 
Treba i vise od 3 godine za tako nesto solo - ima tu dosta posla - pogotovo ako si racunao i modele, zvukove i sl.
 
znam zato sam i iskreno batalio jer realno za neki koliko toliko zanimljiv projekat treba ti ozbiljna ekipa ili 3+ godine xD
 
Zato sam te i savetovao preko pp da krenes sa manjim igrama gde ces vezbati razlicite tehnike :)
 
Razumem ja to al nemam nijednu ideju za neku zanimljivu malu igricu a da nije nesto sto vec postoji
 
Ni ne trebas praviti nesto sto ne postoji - tvoj trenutni cilj je da usavrsis znanje. Trebas da pokusas samostalno da napravis nesto sto manje trazeci pomoc preko neta - da pokusas da sam resis neke probleme na koje naletis. Kada budes mislio da si spreman onda trazis posao, ili pokusas sam da napravis neki tim i da smislite nesto :)
 
pa iskreno mislim da sa spreman tj sigurno neznam 1000000 stavki al naucicu kad naidjem na taj problem, bar se ja vodim tom politikom :d
 
Nitro, obzirom da si iz NSa, upoznat si verovatno sa GameDev firmama tipa Eipix, MadHeadGames (obe sa dooosta akumuliranog znanja i iskustva o GameDev-u)... to su mesto gde se nalaze i znanje i realni gaming projekti... Slabo toga na ovom forumu ima (ili se bar ne pise o tome).
 
sta slabo ja sam pro xD , neznam ja bi lagano odrobijao jedno 6meseci za neku firmu za dzabe ako ce da me ubaci u realne projecte, gde mogu da ucim i napredujem, pa da posle mogu da radim i za kes. Trenunto trazim ljude po forumima gledam da nadjem neki realan projekat, al uglavnom nailazim na neke pocnu danas zavrse joj juce projekte... I tako iz cistog ludila uzeo napravio ovaj slot tek da kao imam da pokazem da nisam totalni trut al realno trebao bi mi bolji izlged i zvuk i animacije... I tako vreme prolazi ..............
 
Poslednja izmena:
Nitro, obzirom da si iz NSa, upoznat si verovatno sa GameDev firmama tipa Eipix, MadHeadGames (obe sa dooosta akumuliranog znanja i iskustva o GameDev-u)... to su mesto gde se nalaze i znanje i realni gaming projekti... Slabo toga na ovom forumu ima (ili se bar ne pise o tome).

Upoznat sam, ali me zanimalo da li postoji jos neko sem njih :)
 
Nisam najbolje razumeo, da li te zanima koje gamedev firme postoje kod nas ili koliko se ljudi na forumu profesionalno bavi gamedevom?
 
Ovo cu da zapamtim, nemoj posle da bude da nisi rekao :d

stojim 100% iza recenog, evo i dalje jurim tamo po unity forumima colboration mada vecina njih su neozbiljni, pola njih kad pitas nemaju ni plan ni program...
plus ako nadjem neku sljaku nocnog cuvara to bi bilo banja mogu da radim 2 posla u isto vreme hahahaha koliko ovo zvuci jadno ahhahahha
 
Na ovom forumu postoji bar nekoliko ljudi koji se bave gamedevom (sto kao programeri, sto kao artisti), a da to nisu casual igre. Recimo autor ove igre je clan Benchmark foruma: UnderRail
Takodje imas dosta ljudi iz casual-games segmenta, npr. iz Nordeusa, Eipixa, itd.

Problem je sto malo ko svraca na ovaj deo foruma, jer ljudi uglavnom posecuju forum za igre ili neke druge podforume koji ih zanimaju.
Sto je i razumljivo, jer posle 8+ sati kodiranja malo ko ima zelju da ovde dolazi u slobodno vreme :)
To je verovatno i glavni razlog zasto se ne odazivaju na ovu temu.
 
To sam i ja primetio kad kod pocnem nesto da raduckam na game dev planu igrice mi se uopste i neigraju, evo sad nista neradim i klikcem gluposti pola dana xD

Ovaj UnderRail me podseca na fallout al samo je Windows a ja bezim od windows/wine sto vise mogu
 
Hoce neki ludi arapin da mu namestim unity3d standard asset car da driftuje ovako




Ludak hoce da mi da 250$ ako mu to namestim al zuri ja sam se bahco ceo dan ko ***** igrajuci se sa torquom, centar of mass , friction, stiffnes, al neide lakse bi mi bilo da napravim sam ceo novi sistem nego on smara hoce na ovom pa ako neko zna rado cu da podelim kes

100% nije varajic platio mi je za nesto drugo prvo
 
Poslednja izmena:
Zdravo
Ako vas zanima Dev tema, evo Game Developers Serbia na FB-u
To je za sada naš najveći community, skoro svešto se desi zanimljivo tu se objavljuje, plus može da se dođe veoma korisnih informacija, događaja pa i do posla.
Ono što je još zanimljivo je da se jednom mesečno u BG-uz održava Unity MeetUp, teme su raznorazne, nisu vezane samo za Unity već GameDev generalno.
 
Evo mali updejt od mene, bilo mo je mnogo dosadno pa sam otisao na freelancer i tamo raduckao, i tako malo sam eksploatisan od indijca malo tamo vamo pravio neke supacke igrce i to, bolje nego lutanje na unity3d forumu jer bar ljudi neodustaju tamo non stop, tako ako je neko bio na mukama ko ja bolje mu da trazi na freelanceru neki posao, para se nece nesto nakupiti al bar moze intelektualno da napreduje
 
Poslednja izmena:
Ubisoft je zvanicno otvorio studio u Beogradu.
http://apptrigger.com/2016/11/17/ubisoft-belgrade-company-newest-studio/

Vise detalja mozete cuti na Gamesconu u Beogradu od 25. do 27. novembra gde ce beogradski studio biti prisutan. Ukratko, studio raste i traze se dobri C++ programeri, kao i kvalitetni UI artisti (relativno brzo i druge pozicije).

Tako da ko zeli da se oproba u AAA game industriji, sada konacno ima priliku za to i u Beogradu :)
 
Ja imam zelju da se bavim Game Devom negde od sredine faksa (pre 4-5 godina) i tek ove godine sam se ove godine ozbiljnije latio kurseva na uDemyju sa par drugara koji su bili takodje zainteresovani. Uglavnom se nalazimo nedeljno na Skajpu, a i ovako licno se druzimo, i diskutujemo o tome sta bi mogli da radimo i kako ko napreduje u kursevima.

Takodje, da bas ne bude sve to uzalud ako propadne, uzeo sam master na FTN-u "Multimedija i Racunarske Igre" koji do sad nisam ni pipnuo. :D

Elem, moja preporuka za bilo koga ko krece ovako nesto je da krenete sitno, pre svega da vidite da li vam se svidja. Jer ono volim video igre = volim game dev bas i ne vazi kod svakoga. :)
Mi smo krenuli sa nekim manjim tutorialima oko canvas HTML elementa i JS-a, i sada planiramo da prosirimo znanje na Construct 2 i Phaserom (oba HTML5 engine-a).

Prvenstveno smo izabrali ovakav put jer bi hteli da brzo stancamo prototipove igara, i dobijemo makar neku motivaciju da radimo dalje.
Ja sam ranije radio sa Unrealom, i vrlo malo sa Unityjem, ali smatram da je to preveliki zalogaj za nekoga ko krece da radi sam, a hteo bi da se motivise i vidi neki rezultat relativno brzo.
 
Gamedev je najgori posao. Svi bi da prave igrice, samo veliki prave pare. Stres zbog lose organizacije, kasnjenja zbog bagova, na kraju raspad tima jer nisu postignuti zeljeni rezultati. Gejm dizajnera niko ne ceni a posao uopste nije naivan.. Kada radis u malom timu obavljas vise razlicitih uloga sto zahteva multidisciplinarno znanje.

Pravljenje igrica =/= igranje igrica. Nije to bezmozgaska zabava nego konstantno rvanje sa problemima koji iskacu ko na traci.

Na zapadu, gde je industrija razvijena se pocinje od QA ukoliko nemas neko iskustvo na poziciji koje bi te preporucilo da postanes neki junior game programmer ili nesto slicno. Bolje nauci nesto pametno da radis, odradis taj "smoreni" posao tokom radnog vremena i onda kuci igraj igrice koliko ti volja. Jer gamedev nije nista zabavniji posao od bilo kog drugog programiranja. Jedino sto vredi je pogled na finalni rezultat tvog rada, tu igricu koju napravis.
 
Nazad
Vrh Dno