Šta je novo?

HDD crkava???

vujicic87

Poštovan
Učlanjen(a)
29.06.2015
Poruke
4
Poena
51
Primetio sam da mi se nesto cudno desava sa HDDom, sporije dize sistem, sporije pise, primetio sam neke glicheve u filmovima koji su mi na hardu (jako retko), nece da mi ucita Artic region na WoTu :zgran: i slicno.
Skinem ja HD Tune i odradim onaj error scan, bar do pola jer mi je skenirao nekih 12 sati i nije zavrsio, i to je izgleda usporeno, i na pola skeniranog nadje mi 4,3% ostecenih blokova:zgran:. Sto znaci ako bi se nastavilo tim tempom do kraja bi bilo oko 10%. Nisam se nikad bavio ovim stvarima, ali predpostavljam da je hard mrtav al reko bolje da pitam ljude koji znaju... Jel spreman za smece? Sve vazne stvari sam backupovao... Hvala svima na pomoci!:)
 
Da, hard disk je jako blizu večnog lovišta. Kupi novi, vrati bekap i teraj dalje.
 
Da ne otvaram novu temu. Imam neki seagate 750gb. U hd sentelu pise da je healt 36%, da ce trajati jos 100dana. Koristim ga za skladistenje fajlova sa torrenta. Posto disk crkava, zanima me da li moze da naskodi kompu? Ili ce jednostavno prestati da radi. Nemaam nikakve bitne podatke posto sve prebacujem na storage hd. Siatem mi je na ssd_u
 
Da ne otvaram novu temu. Imam neki seagate 750gb. U hd sentelu pise da je healt 36%, da ce trajati jos 100dana. Koristim ga za skladistenje fajlova sa torrenta. Posto disk crkava, zanima me da li moze da naskodi kompu? Ili ce jednostavno prestati da radi. Nemaam nikakve bitne podatke posto sve prebacujem na storage hd. Siatem mi je na ssd_u
Teško da može da naškodi systemu a to za ostatak života nije nikakva mera. Samo vidi da li ima loših sektora i dali se šire. Taj procenat može da bude zbog više razloga i ne mora da znači ni da crkava.
 
Praticu broj, inace desi se da pokrenem film sa tog hdd i komp zakuca. Dosta se cuje drljanje harda

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Crkava... vadi i bacaj ili koristi dok ne ispusti dusu.
Nemoj da vadis pa prodas "ko da je nov".
 
Crkava... vadi i bacaj ili koristi dok ne ispusti dusu.
Nemoj da vadis pa prodas "ko da je nov".

Odakle ti ideja da se takav hard moze prodati ko da je nov, bar ne na ovom forumu a i dalje. Nisu ni kupci bas ,,sisali vesla".
 
Zato sto je bilo nekih koji su na ovom forumu govorili da im neki uredjaj ne valja i da ce ga prodati, pa jos navodili cene skoro ko da je nov...
Ima raznih ljudi, ja sam i stavio pod znake navoda "ko da je nov" a to nesto znaci.

Malo si mi bukvalan "ispektore".
 
Da ne otvaram novu temu.. Skinuo HD sentinel prvi put i na moje iznenađenje hdd mi na 52% helta. Kažem iznenađenje jer hdd radi odlično evo već osmu godinu.

Da li je ovo alarmantno, Više mi nije sistemski disk? I da li u najgorem slučaju će samo crći bez posledica na ostatak konfiguracije? :)
 
8 godina... ihaj.

Pripremi se da ga zamenis sto mozes pre.
Okaci ovde smart da vidimo sta mu fali, kakve greske ima...

Verovatno ce samo on da zakrci ili da stane bez posledica po ostale komponente ali nikad nemoj biti 100% siguran da ipak nece biti posledica po nesto drugo u masini...
 
Primetio sam da mi se nesto cudno desava sa HDDom, sporije dize sistem, sporije pise, primetio sam neke glicheve u filmovima koji su mi na hardu (jako retko), nece da mi ucita Artic region na WoTu :zgran: i slicno.
Skinem ja HD Tune i odradim onaj error scan, bar do pola jer mi je skenirao nekih 12 sati i nije zavrsio, i to je izgleda usporeno, i na pola skeniranog nadje mi 4,3% ostecenih blokova:zgran:. Sto znaci ako bi se nastavilo tim tempom do kraja bi bilo oko 10%. Nisam se nikad bavio ovim stvarima, ali predpostavljam da je hard mrtav al reko bolje da pitam ljude koji znaju... Jel spreman za smece? Sve vazne stvari sam backupovao... Hvala svima na pomoci!:)

Isto sam imao sa Seagate diskom, backupovao sam, osim nekoliko ostecenih fajlova, ubrzo posle toga je skroz cr'ko.
 
8 godina... ihaj.

Pripremi se da ga zamenis sto mozes pre.
Okaci ovde smart da vidimo sta mu fali, kakve greske ima...

Verovatno ce samo on da zakrci ili da stane bez posledica po ostale komponente ali nikad nemoj biti 100% siguran da ipak nece biti posledica po nesto drugo u masini...

izvinjavam se, bio sam na godisnjem odmoru i zaboravih da postujem. Sklonio sam sve bitno sa harda, mada on sljaka ko sat i dalje, jedino sto mu je health zabrinjavajuc.

Evo ga smart:


Inace je rec o Western Digital Caviar SE WD2500JS
 
Poslednja izmena:
Aj i ja da se upisem. Krenem jutros da palim komp, kad greska. Nece ni da krene sa bootovanjem. SMART error kaze. Iskljucim u biosu smart proveru i krene sa bootovanjem. Ukljucim Sentinel i prikaze mi health 0% na tom hardu. Greska je kod "Spin up time", vrednost je 20 (a treba da bude preko 100 valjda). Hard za sad radi, prebacujem stvari na drugi.
Da li ce nesto pomoci (full format, null format :)) ili je to hardverska greska ?

PS. Samsung 2TB
 
Poslednja izmena:
Jos jedno nadovezivanje, imam samsung f3 star oko 4-5 godina. HD sentinel pokazuje da je na 100% health-a (smart ne umem da citam ali kaze da je sve u redu), temperature su mu u redu, ali svaki put kada loaduje nesto (recimo dota, doom) cuje se kao da izbacuje demona, vristi li vristi. Jel postoji nacin da vidim u cemu je problem ili nema problema, tako treba.
 
Nazad
Vrh Dno