Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odlicna fotka,smislena.Odmah se vidi da je slikao neko ko se dobro razume u materiju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
A jos ako ga montiras na crop, onda se gledate sa cca 3.2 m.... [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Minimalna focus distanca objektiva je ista na ff i crop telu, crop drugacije secka, ali ako je min focus distance za neki objektiv 2m i pridjes na minimalnu distancu da izostris onda si udaljen isto od subjekta u svakom slucaju.
 
Nitro je mislio u slucaju da hocemo da zadrzimo "isti" kadar ,)
 
Ajde evo jedna i od mene pošto sam nov u ovoj sekciji a i od skoro sam nabavio malo bolji aparat pa sam se malo igrao sa njim.

Jedna B&W i jedna klasicna. Svaka kritika dobro dodje ;)



 
Poslednja izmena:
@zduhac
Ova druga bas dobra :)
Prva ima jasan prvi plan koji se namece ali ga kvari pozadina kojas se bori za pazanju pozmatraca, narocito ovo drvo koje izgleda kao da si ga posadio na haubi, to sto mi znamo da nisi i da je ono negde u pozadini ne menja ono sto se vidi kada se pogleda fotografija. Uvek treba sagledati kadar u celini bez kamere, definistai sta se fotka i sta je galvni motiv, pa onda dobro proceniti kroz trazilo kako su postavljeni elemtni u kadru i sta od toga moze da se ukloni u obradi, jer cesto neke sitnice koje je lako srediti mogu da nas odvrate od sustinski odlicnog kadra...
Kod ove druge mozda si mogao auto da preparkiras malo blize tebi i da uhvatis nesto siri kadar tek da se ovo drvo sa desne strane vidi u celini i da auto ne prekriva kucice pri dnu, samo nagadjam da je moglo i tako nisam bi tamo pa ne mogu da znam, al nekako bi kadar bio cistiji da tako kazem. Sustinski i ovako je odlican to su samo finese :)
Uvek ja lakse na tudjim fotografijama da se uoce dobri i losi elementi tako da ne mislis da sam ja neki foto mag i veliki poznavalac umetnosti, jednostavno kometarisem ono sto vidim i sto cesto moze da se kaze za mnoge moje fotografije :)

Evo jedan apstraktni cvetic od mene :)

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=16&t=445&start=30#p7209

Red rose... by Nenad Ristic, on Flickr
 
@zajebani

Prvo svaka cast za fotku. Drugo, zahvaljujem na kritikama jer su one svakako dobrodosle s obzirom da sam prilicno nov u svetu fotografije. Auto je samo malo zakacio dno velike kuce dok se desna I ne vidi od brdasceta. Za drvo sam I sam video, al naravno, te kad sam prebacio fotke na komp:lupko:

Tek sam poceo tako da ima mnogo prostora za napredak. Nadam se da biti jos saveta u buduce ovde na temi. :)
 
Samo da podsetim,

NEDELJA 2. oktobar! FOTOBRZA u Beogradu, Mikser House, Karadjordjeva 46, od 12 do 17h.

Ja dolazim 99% :)
 
Ako bude lepo vreme, uobicajeni sto napolju... ;)
 
Ako budem budan eto i mene za tim stolom :)
 
Pa ne moze rdjavo nikad da ispadne kad znas lepo da radis sa svetlom :)
 
Gizmo :) ..... Vrlo zeznuto fotkanje ....refleksije, na zalost koristio sam pravi led jer nemam one akrilne kockice sto majstori za ove stvari koriste ...plus 47 koktela odslikah ....razlicite gustine, case itd ...pa sam napravio nekakvo da ga nazovem univerzalno resenje za svetlo ...da sve izgleda koliko toliko ok ..... Inace moze to mnogo bolje ali ... moze da prodje ....
 
@MR.BIG
Ma sta fali ovome, super si odradio... To sto neko radi a ti znas i verujes da tako treba ne mora da znaci da je tako bolje. Napravis nesto svoje, provuces neki svoj fazon a da je to dobro, daleko bolje opcija nego po svaku cenu kopirati nekoga, barem za vas sa dosta iskustva i vec dokazano dobrim radovima :)

@playerPA
Gledaj neki naredni put da se i ona malo vidi, jer ovo sto se vidi od nje ne vidi se nista. Neka interakcija u emoci treba da postoji izmedjui nje i psa, to bi bila prava stvar. Pored toga kadar je presirok. Ne mozes da odfikaris pola psa i da ostavis ovako puno negativnog prostora. Sve u svemu losa kompozicija kadra samim tim losa fotka. Fotka ima dobru atmosferu, dinamicno svetlo, lepu pozadinu, ali nista bez dobrog kadra u celini...

Das Denkmal der Maria Theresia... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
@zajebani

Hvala na komentaru. Potrudicu se da sledeći put napravim bolju fotku :)

Evo jedne sa mrtvom prirodom (imam problem da ručno ubodem fokus jer AF ne radi sa ovim objektivom na mom telu :()

a0859ad63f9ecdfdd7b72d0a25a26aa8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^
Samo ti drugar fotkaj i razmisljaj o tome sto readis, neka sad i nije dobro, to je normalno da je tako, uz posvecenost i rad vremenom postace bolje... Bench nije bas pravo mesto gde ces dobiti neki spektakularan savet sta i kako ali je kao i svaki forum dobro mesto da izlozis to sto radis i prikupis misljenja i savete. Generalno sem za neke osnovne stvari forumi ne mogu mnogo da ti pomognu posto ne postoji neki kratak i univerzalni savet koji ce tvoj rad preko noci napraviti boljim, to moras sam uz sve sto sam vec naveo. Nemoj samo da se opterecujes nekim opsirnim gradivom koje samim tim sto si na pocetku ne razumes i koje ce od tebe napraviti foto filozofa a loseg fotografa. Potrudi se maksimalno da razumes kompoziciju kadra, jer mnogo je jednostavno drzati se samo strogih pravila, kao sto je jednostavno nabubati bilo sta od nekog gradiva, ali razumevanje ce tvoje radove ucini dobrim i odlicnim ;)

Dve sa nedavno zavrsenog putovanja...

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=6&t=60&start=440#p8561

My sun :))) by Nenad Ristic, on Flickr

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=6&t=60&start=460#p9184

A smile on a rainy day :) by Nenad Ristic, on Flickr
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno