Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ja laik laiku :). Poslednja je trebala da bude u kontri. Leva strana tik uz zadnji deo autu a napred malo vise prostora. Portreti dece su uvek teski i uvek nesto fali,pogotovo ako je tebi to nesto bitno a nije lepo preneseno. Prva je previse nisko,tj previse si otisao ispod ociju. Druga je problematicna zbog pozadine koja kvari fotku.
Probao sam tako al mi ostanu dva drveta ispred i iza auta i ova sam jedva uspeo crkvu da uhvatim. A za decu, ona su se nosala na ramenima, tako da...

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Samo polako. Za decu treba dosta zivaca i dosta okinutih fotki. Pogotovo za malu decu koja nece da saradjuju.
 
Posto sam Ford fanboy meni se poslednja dopada ali cisto subjektivno, nista tehnicki :)
Na prvoj mi je prvo u oci upala kosa, taj deo mi je interesantan.

Gde ne ova Granada slikana, poznajes vlasnika? Deluje bas dobra.
 
nWBEk8Q.png


flickr: https://www.flickr.com/photos/138544347@N08/28583338393/in/dateposted-public/
 
^
Neka obrada na ovoj drugoj ? Deluje kao da je nema...
 
Vrv i nema. Deluje mi i da je wb previse hladan u odnosu na film. Cak mi deluje digitalna podeksponirana, ali svakako moze da se izvuce ovakav look kao na filmu gore.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sto ne devedesetih? ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Zato sto me podseca na stare reklame i brosure restorana.Ne znam da li je bas to hteo, al ubo je taj smek samo tako.
 
Pa ovako sirovo ova prva nastala analognom kamerom bolja i to mnogo bolja...
 
Nema nikakve obrade. Sirove varijante :)
Ali to je i poenta, ti kod digitalne sa RAW mozes da izvuces ono sto si izvukao sa filmom (cak mozes da napravis i preset za to da ides jednim klikom), ali poenta je da moze da izvuce i vise i bolje (bar mi tako deluje u ovom slucaju). Ono sto je lose kod filma (neki kazu da je to dobro) je to sto dobijes ono sto si fotkao - nema kasnije da nastimas WB, nema da podignes malo exposure ili da dignes senke i sl.
 
Ono sto je lose kod filma (neki kazu da je to dobro) je to sto dobijes ono sto si fotkao - nema kasnije da nastimas WB, nema da podignes malo exposure ili da dignes senke i sl.

Potpuno netačno, i kad digitalizuješ pozitiv/negativ i kad radiš povećanje u labu možeš sve to da uradiš. Sa ozbiljnim skenerom sa varijabilnim izvorom svetla zabezeknuo bi se kad bi video koliko detalja imaš u na prvi pogled spaljenim partijama i zapušenim senkama na negativu. Kod optičkog povećanja na papir isto radiš kao u PSu, šta god hoćeš.

Dalje, svako poređenje film protiv digitalnog je nesvrsishodno pogotovo ako je izlazni materijal slika na monitoru, tu je digitalno u mejnstrim segmentu preteklo film odavno. Jednostavno drugačiji su mediji i tako to treba posmatrati, kao npr. gvaš i akvarel. Kad je print u pitanju to je potpuno druga pesma, ciba sa slajda ili neki CB na sjajnom fiber papiru izgleda čarobno, projekcija slajda na dobrom platnu isto.
 
Poslednja izmena:
@zajebani ...super super fotka



P.S. onaj restoran ...digitalna verzija ..nije dobro odslikano u startu ...poredjenje nema smisla
 
Ali to je i poenta, ti kod digitalne sa RAW mozes da izvuces ono sto si izvukao sa filmom (cak mozes da napravis i preset za to da ides jednim klikom), ali poenta je da moze da izvuce i vise i bolje (bar mi tako deluje u ovom slucaju). Ono sto je lose kod filma (neki kazu da je to dobro) je to sto dobijes ono sto si fotkao - nema kasnije da nastimas WB, nema da podignes malo exposure ili da dignes senke i sl.

Apsolutno netačna tvrdnja vezana za film, a posebno deo koji se odnosi na ekspoziciju i senke - naprotiv!
 
Udrite po kritikama, I can take it :d
28541661733_788db80c96_b.jpg


29031288442_7162f653e1_b.jpg
 
Ja ne znam zasto mislite da sam generalizovao za film. Govorio sam konkretno o ovom slucaju, a sto se tice film vs digital moze da se otvori posebna tema pa da se tamo diskutuje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@delevic
@MR.BIG
Fala drugari :) Meni je bas super zato sam je ponovo odradio a inace to je jedna od prvih portretnih fotgrafija nastala pre nesto vise od godinu dana nakon kupovine 85 f1.2 II, do tada nisam nesto preterano ni razmisljao o tome sta radim, vise sam pokusavao da utvrdim da li mi odgovaraju objektivi koje sam imao pre kupovine 85 f1.2 II :p

@MR.BIG
Simatrija kida, a zbog B&W jos vise dolazi do izrazaja :)

@Slash
Proanaliziraj malo ove tvoje kadrove pa mi kazi sta ti mislis o njima, i o ostalim elemtima fotografije :)
 
@zajebani
Moram ti reci da si me pozitivno iznenadio sa obradom ovog poslednjeg portreta. Izvukao si dosta bolju fotografiju. Svaka cast na obradi lica, po mom skromnom misljenju.

@slash
Druga mi se dopada, mislim da bi malo siri kadar prema Suncu legao.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno