Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Druga jako dobra, samo cini mi se preeksponirana. Good job :)
 
@s16
Micko to je ono o cemu ti govorim, talenat, onaj ko ga ima svaki tip fotografije ume da donese na pravi nacin, a ko neme streba streba streba i pravi tipski korktne ali plasticne radove bez duse sa obradom na isti kalup, dobro za komercijalnu upotrebu, al ja ipak mislim da fotografija nije nesto cime covek treba da se bavimo samo na taj nacin i samim tim degradira umetnost sto bi trebalo da bude polazna tacka i koliko toliko prisutna cak i u komercijalnim fotografijama... Jedan od najboljih primera za to je ovaj lik https://www.flickr.com/photos/66984294@N02/ za mene aposlutni i neprikosnoveni genije portretne fotografije, u svojoj kolekciji na flickru ima samo jednu fotku urbanog pejzaza koja otkida koliko je dobra kao da samo to radi https://www.flickr.com/photos/66984294@N02/15496592448/in/dateposted/

@Misko78
Da ti se priduzim kolega sa jednom kolorno slicnom fotkom sa slicne lokacije :) Inace i pre nego sto sam pogledao naziv pocelo je da mi se vrti u glavi :p

Blue night in Belgrade :) by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
@Zajebani
Oh da, portrete Sean Archer-a svi volimo da gledamo, ja ga pratim na 500px, totalno ludilo, sve prepicke slika, skoro sam pokazivao nekom drustvu,brate odakle mu onoliko onakvih zena :-D tatko!

Bas mi je drago da se kace dobre fotke u poslednje vreme i da pupupu nema vise bespotrebnih prepucavanja :)
Odlicne fotke drugari!
 
^
Ma to je najmanje bitno, i babe da fotka to bi bile super fotke zbog dobrog svetla, kadariranja i dobro odmerene obrade koja ne tezi savrsenstvu retusiranja vec je podredjena da tako kazem umetnosti, uz to ume sa modelim da postigne ono sto zeli... Obrada dosta razlicita od fotke do fotke a uvek prepoznatljiva i kako on kaze ne treba duze od 20min za ovako nesto, pa ti sad vidi kakav je to genije. Ovi retuseri sto su umislili da su fotografi jadni izgibose u PS a ne mogu ni da mu pridju sa radovima, al treba shvatiti da se dobra fotka ne krije u PS vec u ideji i realizciji a tu dominira talenat i dobar balans u krativnosti...
 
Poslednja izmena:
Hvala drugari :D

Al ako cemo vec o Rusima, svi njihovi fotografi fotkaju iste modele, a naravno ima ih kao kineza :d Evo ja npr, mnogo vise volim Maksimove fotke, mada i samoimenovani Sean kida bez dileme. Al su mi Maksimove nekako vise ono sto bih ja voleo da radim. Link ka njegovom flickr
 
Da da, ist moze da se kaze i za njega kreativan je na drugaciji naci, samo meni se kod Sean najvise dopada obrada koja odstupa od retuserskog savrsenstva...
 
Poslednja izmena:
@Deus.Mikelle hvala. Kod mene na fotkama je uvek u prvom planu emocija koju nose pa tek ostalo. Fali mi samo malo bolja obrada za koju nemam vremena a ni znanja. Trenutno :)
 
Evo jedne ovako, nisam je kacio na flickr a verovatno i necu :p Isto 6D i 50L

stock_photo_view_from_a_top_of_a_mountain_414896.jpg
 
Poslednja izmena:
Letos na Tasosu. Ne bavim se profesionalno ali polako ucim lagano editovanje u Lightroom-u. Fotkano compact fotoaparatom Olympus XZ 10.
Zamolio bih ljude koji se razumeju za misljenje i sugestije..

brodic, umanjeno.jpg

skala marijes, umanjeno.jpg
 
Poslednja izmena:
može za 150?:-devil-:
 

Prilozi

  • 000035.jpg
    000035.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 189
@ zajebani .. jel se meni cini ili na zadnjih par pa i ovoj nesto sa licem nije kako treba ...
@s16 ...kakav gospodin!

Ne znam na sta mislis, konkretna ova fotografija moze ovde da se vidi pre i posle obrade kao i vecina fotki od ranije... Sustinski ja se trudim da ocuvam atmosferu koju pravi ambijentalno svetlo, samim tim i boja koze nije idelana ako si na to mislio...

@Alister
Da tu nema sminke ni najmanje, inace se retko sminka...

@leksa
Hehehe :p Bore skida blenda 1.2 a nesto ih i nema previse a zavisno od svetla nekada su manje nekada vise izrazene retko pravim neku vecu korekciju...
 
^ Jesam početnik, ali što baš ovoliko plitak DOF?

Inače, hvala za ideju, nisam ni znao da postoji, vodim klince obavezno.
 
Poslednja izmena:
videćeš kad budeš otišao :)

Mrak + 50mm x 1.6.

Vec sam stavio manji SS nego što bi trebalo 1/60, a da bih imao dublji DOF, treba mi recimo F8, morao bih da dignem ISO u nebesa, a na krop telu bi se takva fotka raspala. Ajd bas probaj da uslikaš, ja se nisam nešto dugo zadržavao...

Meni su fotke bez plitkog DOF-a dosadne, sem landscape fotki, arhitekture...
 
Poslednja izmena:
Pretpostavio sam da si zbog mraka išao na veliku blendu, većina terarijuma koje sam video su bili vrlo mračni.

Volim i ja plići DOF, mada mi na ovoj nekako bilo 95% slike van istog.

Probaću, mada budući da planiram da idem sa decom, vreme za podešavanje aparata će biti između 0 i 2s :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno