Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato sto je to FB i zato sto je ljudi na FB lajk cepaju mehanicki i zato sto svako ko ima pristup internetu i zato sto svi misle da sve znaju. Fotka je mozda sarena i "razglednichasta", ali jedva da je korak dalje od snepa. Slicno je i na Flickeru, ima djubreta sa hiljadama favova i sherova a fotografski gledano toi nije ni snep, ali to je stanje u fotografiji danas...
Najbitni je uciti svaki dan...

Tako nekako. Fotka i jeste snap maltene, jer se obicno oko svake fotke iscimam, namestam, kadriram, razmisljam, a oko ove nimalo, samo se se okrenuo i skljucnuo kao japanac. :D
 
Daj ti sliku zene sa svecom, ono mi je vanserijski dobro! ;)

Edit: ili je vec bila a ja zaboravio?!
 
Evo nesto i od mene u 2016.

Film Ektar 100, sken je iz Svetogorske :)

8a by Delevic, on Flickr

I jedan snap :

Budva by Delevic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Znam da onaj prethodni kadar nije bio dobar, izašao večeras u sitne sate da šetam i tražim popravni. Dosta je teško naći lep otvoren pogled u kom nema drveća, grana ili zgrada koje smetaju.


Night view by Dragoljub Radovanović, on Flickr
 
Kao sto vidis ovako je mnogo bolje :) Da bi bilo jos bolje po meni ovaj kadar treba spakovati u 16:9 i pomeriti malo u levo da ovo brdo ne bude u centru, treba korigovati posvetljenost kadra, pre svega ovaj puti i kruzni tok, ohladiti malo crvenu i zutu boju u tom delu, previse privlace paznju posmatraca a sve iznad malo posvetliti, fali kontrasta i ostrine, magenta je previse dominantna, treba srediti perspektivu ovim objektima previse su povijeni...

Evo primer onako na brzaka u osnovi kako bi ja to sredio...

attachment.php

24903457866_b01d0c439a_o-2.jpg
 
Poslednja izmena:
@zajebani

Hvala na savetima/sugestijama, kao Marti da mi je odgovorio :) Svi mi imamo neki svoj stil i viđenje stvari, meni je ovo recimo preoštreno što si ispravio pa izgleda neprirodno, hladnije je nego što volim, jer su svetla žuta u stvarnosti, gubi se poenta prenošenja utiska kad se promeni boja do te mere. LR je odradio korekciju perspektive i level, očigledno ne baš potpuno dobro, ja sam pokušavao da rotiram i sam ispravljam, ali ispravljanjem jednih zgrada napred, ostatak u pozadini nije bio prav, pa sam ostavio ovako kako jeste na Auto. Naravno, uvek može bolje, obradom se može sve doterati do savršenstva, ja nisam dostigao taj nivo, ti si se ozbiljno bacio na to, pa čak koristiš i Photoshop, ja ne izlazim iz LR i vršim samo u njemu korekcije.
 
Obrada je stvare ukus tako da to radi kako mislis da treba, ja sam prilozio nesto okvirno kako bi ja to uradi i skrenu ti paznju na neke detalje cijom korekcijom fotka postaje bolja, barem u mojim ocima... Jeste preostena nisam to dobro odmerio kada sam je smanjio, al kao sto rekoh na brzaka kako bi slikovito docarao ono sto sam ti napisao :)
 
Imam i varijantu sa 85mm. Sad vidim da mi je ova prethodna tamnija nego što sam hteo da bude, promenio sam monitor pa zato, testiram onaj gejming PG348Q Asus, sad sam vratio moj Dell U2713HM i primećujem razliku u bojama i svetlini... Ne treba obrađivati na drugom monitoru, to je sigurno...

Second view by Dragoljub Radovanović, on Flickr
 
^
Nema nista od obrade bez dobrog monitora, ti to najbolje znas :)

Jedna od ranije u novom ruhu, nakucala 550 fejvova u flickr explore :p

In the dark... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Igrao sam se malo sa bracketing-om/HDR-om po prvi put, valja li ovo išta? :) Jel su boje previše "napadne"? Hoću malo da se bacim ozbiljnije na pejsaže, uzeh 16-35 F2.8L II koji treba da mi stigne za koju nedelju iz nemačke (mogao je sutra da me tetka nije zeznula...) pa gledam u kom pravcu obrada da ide, u kojoj meri koristiti bracketing/HDR, itd. Prijali bi saveti bilo kog tipa.


Clouds and sunset by Dragoljub Radovanović, on Flickr
 
Ne bih da zvucim grubo, i tako neces shvatiti, ti si meni drag i smatram te drugom, idemo dalje...

Ovo ne valja uopste, sve je pogresno, od boja preko kadra do samog HDR-a. poenta hdr-a nije da se provali, nego bas suprotno da se ne vidi da je hdr. Da napravis takvu atmosferu, da neko, ko se bavi time, zamisli... ako naravno zelis da radis ozbiljno, a ne da ti neko ovde ili negde slicno da neku pozitivnu kritiku, jer to ne vodi nicemu.

Zasto ne uzmes 500px, tamo imas izuzetne landskejpere, pogledaj kako oni prave kadrove, sta oni slikaju i kako.. imas sve parametre njihove, pa razmisli malo o tome, probaj kako ide tebi, pa onda opet, posle nekog vremena ces provaliti :) Bar sam ja tako, i trebalo je dosta!
 
@Deus

Zato sam i postavio fotku, da čujem mišljenje :) Cilj mi jeste da naučim, kad tad. Probao sam ovako, donekle sam i znao da je šareno i nije dobro, ali rekoh ajde da dobijem i potvrdu :)
 
@DeuS.Mikelle
Lepo receno kao i uvek do sad...

Nesto sam resio da sredim ove sa letovanaj... Jedna vesela nastala prvog dana posto smo stigli, neposredno pre prvog kupanja, sreca i radost na maksimalnom nivou hehe :)

She's like the wind... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
@Pe11e Meni kao amateru je extra ova prva slika iz Kneza Milosa. [emoji108]
 
^^ probacu jos jednu varijantu kropa, vise mi se dopada da u kadru bude asfalt i masina, nego tenda i zuta fasada :) Namerno sam ostavio podeksponirano, u suprotnom lak na autu zahteva "poliranje" :)

@s16 top :)
 
@ DeuS.Mikelle
Hvala druze moj :) Ma ona kad se priblizi moru postaje super spontani model :p Imam jos jednu na kojoj radim skorz spontana i jedna od najboljih sa palaze pa cu je postaviti za koji dan, namerno sacuvana kao i mnoge koje nisam umeo do sad da sredim na adekvatan nacin...

@Pe11e
I meni se ova prva dopada, mada ne volim ovakve fotke sa gomilom svega i svacega u kadru :p ali fino izgleda...

@s16
Brutalno dobra :)

@Mil0sbeo
Ovako kadrirati ima smisla kada na betonu ima nekih linija koje vode do auta, al kako vidim ovde nema mnogo pomoci zbog lose pozadine...

@Snesko
Meni je prva fotka odlicna, druga nije losa al malo curi horizont :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno