Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala na detaljnom objasnjenu. :)
Nije bas detaljno :p nemam ja fotografskog znanja za detaljisanje i tako neku dubinsku analzu to je kod mene vise stvar osecaja :)

Ne mora drugaciji pristup/kadar uvek da bude dobar, ali to je upravo ono o cemu pricam gde bih voleo najvise da napredujem - da nadjem originalan kadar na mestu koje je fotkano milion puta (recimo Pobednik na Kalisu), i da pritom bude savrsen.
Pa to je isprana teznja za razliku od mnogih koji samo kopiraju kadrove koje je neko vec napravio izstrebaju obradu u full-u e eto na oko odlicnog fotografa :p Samo napred druze :)
 
Poslednja izmena:
Ne mora drugaciji pristup/kadar uvek da bude dobar, ali to je upravo ono o cemu pricam gde bih voleo najvise da napredujem - da nadjem originalan kadar na mestu koje je fotkano milion puta (recimo Pobednik na Kalisu), i da pritom bude savrsen.
1. Lepota je u nesavrsenosti!
2. Kad budes dosao do razumevanja da odlicna fotografija, pored likovnih elemenata, mora da ima i narativni element, kad naucis da ga vidis i to ukomponujes sa estetskim elementom, onda ces motiv fotkan hiljadu puta biti originalan.
 
@ostoja88
Hvala druze :) Ja sam prezadovoljan, a strpljenje po pitanju obrade na kraju se ispaltilo :)

@Pe11e
I ova mi je odlicna, volim ovakve sadrzajne kadrove fino ukomponovane... Probaj obradom ove zidove malo drugacije da toniras, nesto blize relnim tonovima kamena i betona...

@Snesko
Dobra mi je ova fotkica, mada realno mozda i nije :p al meni se dopada...
 
Sada kada se lepo zagledam, zapravo vidim da im face nisu lepo fokusirane. Sinoć dok sam editovao sliku, nisam primetio. :/ Gospodin sa naočarima mi je bio zanimljiv. E sad, možda bi fotka bila i bolja/kvalitetnija, da sam stigao da im uhvatim i noge. :D Ne znam. :D Sve u svemu, s' obzirom da sam tek počeo, svaka kritika mi znači, a i pohvala, da napunim ego (op, op, op). :p :D
 
^
Ima ovde na forumu daleko kometentnijih od mene sa vise iskustava analiticki nastrojenih pa neka se jave malo da te usmere... Meni se kao sto rekoh dopada :)
 
Mališa Stanojević? Sada kada kažeš, liči. :D
 
@MR.BIG
Sve ovo sto postavljas je profi rad i ne moze da bude lose, neke mi se ni malo ne dopadaju (to su one sa tipovima u teretani u nekim neralnim kardovim na kojima urlaju ko magarci sa 20kg u rukama, jos gore su one gde jedan radi a drugi mu pomaze a oboje urlaju koda ne znam sta rade hehehe :p) a neke su mi brutalno dobre i takvih je daleko vise, kao recimo druga od ove tri sto si postavio pre ove curice :)
 
:) To urlanje i meni ide na zivce i uradim po koju jer iz nekog razloga BB casopisi uzimaju to da reklamiraju supplemente od koji kao postajes animalan
 
Svestan sam toga, to ti je profesija a trziste diktira kako ce da se radi... Mozda nekada postane trend da se na suptilan i nenametljiv nacin istakne ono sto je bitno tada ce i fotografije u ovoj oblasti postati umetnost, a potencijala za to na pretek posto je i BB u sustini umetnost :)

... by Nenad Ristic, on Flickr
 
@MR.BIG
Sve ovo sto postavljas je profi rad i ne moze da bude lose, neke mi se ni malo ne dopadaju (to su one sa tipovima u teretani u nekim neralnim kardovim na kojima urlaju ko magarci sa 20kg u rukama, jos gore su one gde jedan radi a drugi mu pomaze a oboje urlaju koda ne znam sta rade hehehe :p) a neke su mi brutalno dobre i takvih je daleko vise, kao recimo druga od ove tri sto si postavio pre ove curice :)

Brate ja realno urlam uvek kada idem u teretanu. A da se ne lazemo, da me neko skine golog, namaze uljem i jos mi uvali 20kg tegova i hoce jos da me slika tako, ne nzma ko ne bi urlao ;-)
 
^
Hahahhaa koji si ti kralj :p
 
Za ovu fotku sam u jednoj FB grupi pokupio 1240 (and counting) lajkova, brdo komentara i 100 sherova! Zatecen sam zasto? Ali evo da sam procenite, mozda nesto propustam? Ok, da ne preterujem, fotka nije losa, ima dosta detalja i kao neku pricicu, ali je daleko za ovakav odziv. Recimo ona fotka skupstine i fontane sa trga Nikole Pasica je pokupila mozda 250-300 lajkova, a verujem po vama da je ta fotografski kvalitetnija?

Ma bre uverite se sami :)

[url=https://flic.kr/p/DjikQc]Bohemian Rapsody by Predrag Drobac, on Flickr[/URL]
 
Sarenis :)

Nije losa fotka, bila bi bolja da si koristio siri objektiv.
 
Sarenis :)

Nije losa fotka, bila bi bolja da si koristio siri objektiv.

Ovo je krop, jer je sa desne strane neka jelka, sa leve isto nesto bzvz, totalni krs kadar. :D Hteo sam bas ovaj ugao i nisam mogao da izbegnem ovu banderu desno cak i sa kropom. Zato ijesam odvrnuo na 55mm, da skinem krsa sto vise. :)
 
^
Da nije ove bandere i ove reklame u prvom planu fotka bi bila ok, ali nista vise od toga posto nema price ni zanimljive arhitekture, bas nista sto cini jedu ulicnu fotografiju, skroz je prazna... Ja to tako vidim a Marti bi imao nesto vise da ti kaze na tu temu. Bezi dajlje od fejsi i lajkovanja, to je siguran put u pogresnom pravcu...

Ovo treba da bude cilj svakome ko zeli da se bavi fotografijom, a covek je ponovio jedno 1000 puta ovde na forumu...
1. Lepota je u nesavrsenosti!
2. Kad budes dosao do razumevanja da odlicna fotografija, pored likovnih elemenata, mora da ima i narativni element, kad naucis da ga vidis i to ukomponujes sa estetskim elementom, onda ces motiv fotkan hiljadu puta biti originalan.
 
Poslednja izmena:
Sada kada se lepo zagledam, zapravo vidim da im face nisu lepo fokusirane. Sinoć dok sam editovao sliku, nisam primetio. :/ Gospodin sa naočarima mi je bio zanimljiv. E sad, možda bi fotka bila i bolja/kvalitetnija, da sam stigao da im uhvatim i noge. :D Ne znam. :D Sve u svemu, s' obzirom da sam tek počeo, svaka kritika mi znači, a i pohvala, da napunim ego (op, op, op). [emoji14] :D
Jedan savet od neiskusnog fotografa kakav sam ja, za početak nauči da bežiš posle fotografisanja nepoznatih ljudi.

Šalu na stranu, voleo bih da čujem komentare iskusnijih fotografa po ovom osetljivom pitanju. Sa moralnog i zakonskog aspekta.
 
Poslednja izmena:
Za ovu fotku sam u jednoj FB grupi pokupio 1240 (and counting) lajkova, brdo komentara i 100 sherova! Zatecen sam zasto? Ali evo da sam procenite, mozda nesto propustam? Ok, da ne preterujem, fotka nije losa, ima dosta detalja i kao neku pricicu, ali je daleko za ovakav odziv. Recimo ona fotka skupstine i fontane sa trga Nikole Pasica je pokupila mozda 250-300 lajkova, a verujem po vama da je ta fotografski kvalitetnija?
Zato sto je to FB i zato sto je ljudi na FB lajk cepaju mehanicki i zato sto svako ko ima pristup internetu i zato sto svi misle da sve znaju. Fotka je mozda sarena i "razglednichasta", ali jedva da je korak dalje od snepa. Slicno je i na Flickeru, ima djubreta sa hiljadama favova i sherova a fotografski gledano toi nije ni snep, ali to je stanje u fotografiji danas...
Najbitni je uciti svaki dan...
 
^
Fantazija, i fotka i naziv :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno