Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^
Hvala drug... To mi je bratanica, voli je kamera a ona maksimalno simpaticna tako da sa njom nema greske :)

Jedna panorama sklapana od 8-12 fotki, nisam sigruan, samo znam da je LR bio na teskim mukama :p Trebalo je 32gb radne i oko 40gb virtualne meomorije dok je nije sklopio i nekih 10min rada. Meni je trebalo da je ovako doteram nekih 2-3 dana, efektivnog rada oko 2h. Nigde ne zurim a volim na tenane da sagledam sve elemente, sta treba ukloniti iz kadra, koloriti, balans kadra itd...

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=8&t=71&view=unread#p9110

Power of nature... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Fenomenalno!
 
^
Hvala ljudi :)
Ovo je panorama industriske zone Trsta sa suncem u zalasku koje se ne vidi od kise i olujnih oblaka sa leve strane, fotka nastala nekih 5min posle kise a vec nakon 10min vise nije bilo ovog prizora. Zbog sunca na zalasku samo preciznom korekcijom WB dobio sam ovako bogat kolorit, naravno bilo je tu jos dosta finog sredjivanja u obradi a sve korekcije mogu da se vidi kada se uporedi fotka pre i posle obrade...


Evo jos jedne iz Trsta...

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=12&t=87&start=90#p8128

On the streets of Trieste... by Nenad Ristic, on Flickr
 
60f1f68d929c356fb3754e330b3dc463.jpg


Za vajferta jednog(magnet okidaca mu samo malo zapekao od stajanja, pa nije okidao, dva srafa kasnije, prede kao nov)...ostaje da ga testiram s filmom.(nisam nista obradjivao, ovo je wifijem samo prebaceno na tab...interesantno, wifijem prebaci jpeg, ali fajl na kartici bude raw)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
Hvala ljudi :)
Ovo je panorama industriske zone Trsta sa suncem u zalasku koje se ne vidi od kise i olujnih oblaka sa leve strane, fotka nastala nekih 5min posle kise a vec nakon 10min vise nije bilo ovog prizora. Zbog sunca na zalasku samo preciznom korekcijom WB dobio sam ovako bogat kolorit, naravno bilo je tu jos dosta finog sredjivanja u obradi a sve korekcije mogu da se vidi kada se uporedi fotka pre i posle obrade...


Evo jos jedne iz Trsta...

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=12&t=87&start=90#p8128

On the streets of Trieste... by Nenad Ristic, on Flickr

Hm, uslovno rečeno rizikovaću. Iz ugla ipak laika, lični utisak: tehnički besprekorna ali generalno utisak dosadna fotografija. No sticky teme kaže - prikažite tehničke mogućnosti vaše opreme, pa je fotografija na mestu. Gornja panorama mi je odlična u svakom smislu, vizuelno veoma upečatljiva, ali ova - ne. Ako bih ekstremno opisao utisak, nadam se da nećeš zameriti :), nekako me pomalo podsetila na skečeve-animacije Monti Pajtona sa vidljivo umetnutim lejerima. Možda je najviše zaslužna plava boja pozadinskog neba koja i previše doprinosi napadnom isticanju zgrada - nešto kao Chrome key efekat.
 
@dekius
Sta ces rizikovati, da kazes ono sto mislis ? Ma ljudi opusteno :) Pa svako ima pravo na misljenje, a fotografije samim tim sto su postavljene tome i sluze... Sve je to subjektivno kao sto je i umetnost subjektivna.

@Snesko
Vodi racuna o detaljima narocito kada je pristup ovako minimalisticki :) Dobra je fotka, a detalji o kojima si trebao da povedes racuna su pre svega ovi elementi koji vire iz futera :p i hajlajt na pozodini u bokehu... Hajlajtovi na modelu treba da budu jaci nego hajlajtovi u poizdini zato sto oko posmatraca uvek ide ka najsvetlijim povrsinama u kadru, a ova kombinacija ovako velike hajlaticne povrsine u pozadini sa siluetom ovih elemaneta koji vire iz futera gotova da stavlja model u drugi plan :p Detalji su to sto nas deli od odliucne fotogafije a sve sto sam naveo relatvno je lako srediti obradom...

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=12&t=87&start=130#p9298

Battle is over... by Nenad Ristic, on Flickr
 
^
Dobra ti je fotka kolega, to je najvaznije :) Ono sto je najbitnije to je i najbolje, ekspresija i opustenost...
 
Nisam dugo :D

 
Poslednja izmena:
Hvala!

Hahaha, evo patke :D

 
@dekius
Sta ces rizikovati, da kazes ono sto mislis ? Ma ljudi opusteno :) Pa svako ima pravo na misljenje, a fotografije samim tim sto su postavljene tome i sluze... Sve je to subjektivno kao sto je i umetnost subjektivna.

@Snesko
Vodi racuna o detaljima narocito kada je pristup ovako minimalisticki :) Dobra je fotka, a detalji o kojima si trebao da povedes racuna su pre svega ovi elementi koji vire iz futera :p i hajlajt na pozodini u bokehu... Hajlajtovi na modelu treba da budu jaci nego hajlajtovi u poizdini zato sto oko posmatraca uvek ide ka najsvetlijim povrsinama u kadru, a ova kombinacija ovako velike hajlaticne povrsine u pozadini sa siluetom ovih elemaneta koji vire iz futera gotova da stavlja model u drugi plan :p Detalji su to sto nas deli od odliucne fotogafije a sve sto sam naveo relatvno je lako srediti obradom...

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=12&t=87&start=130#p9298

Battle is over... by Nenad Ristic, on Flickr

Rizikovati u smislu - napričati gluposti :).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno