Šta je novo?

Lenovo A2010 "unknown" u call log-u?

ScaRFacE[RGF]

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2004
Poruke
445
Poena
319
Pre nekoliko dana sam devojci preko telenora uzeo navedeni telefon. Posto telefon nije zakljucan na mrezu ubacila je svoju MTS 4G karticu. Sad, problem je u tome sto odredjeni pozivi, nebitno da li ih ima u imeniku ili ne, se prikazuju kao "unknown" u call log-u. Pozove nekog iz imenika, neki put ostane ime kontakta, neki put ne. Iritirajuce je to sto nije moguce videti ko je koji "unknown". Pokusao sam da obrisem ceo call log, da obrisem cache i data za dialer i za call log, ali opet isto. Na nekoliko mesta sam nasao da moze da bude do SIM kartice, mada mi to deluje malo verovatno. Zna li neko da li moze da se resi ovaj problem? OS je android 5.1.
 
Poslednja izmena:
Moj savet je da prvo probas sa novom karticom, prosto zamenis kod operatera.
 
Ovo je problem koji se javlja kod Androida 5.1, pa moze biti sporadican, kada se javlja samo po jedan "Unknown" u Call logu, a moze biti i hronican gde se ovakav slucaj ponavlja sa vise poziva i cesce.
 
isti probelm mi se dešava na Lenovo p1m. Ima li neko rešenje?
 
Cini mi se da sam negde procitao da je problem resavalo da brojevi budu upisani sa +3816.......
Proveri prvo da li ima neki update i uradi moguce i to da resi problem, pusti sve update koje ti ponudi, hard reset i vidi da li ce se javljati isti problem.
 
Izmenio sam ceo imenik (tj dodao +381), jedino da probam sa hard resetom pa da vidim. Totalno čudna stvar, ne mogu da provalim od čega zavisi koje brojeve iz imenika označi kao unknown a koje ne.
 
Ja sam imao isti problem i rešio sam ga kad sam dobio novu karticu jer sam preneo broj iz mts u vip.
 
Poslednja izmena:
Misliš da probam sa novom sim karticom??? Pošto je telefon uzet preko mreže pa od promene operatera nema ni reči.
 
Ubaci neku drugu karticu i ako nemaš više problem onda moraš da zameniš tvoju karticu novom.
Kod mene je na primer bio problem da uvek kada samo cimnem bude sve u redu tačnije piše koga sam zvao a ako sam stvarno razgovarao onda u 70% slučajeva nije pisalo koga sam okrenuo.
Nije vezano za konkretne brojeve nego se random pojavi bug.
 
Poslednja izmena:
Isti je problem u pitanju. Čim se uspostavi veza (tj javi onaj kog sam zvao) kontakt se pretvori umesto IMENA u UNKNOWN (u nekih 70% slučajeva). Videću za vikend da li je do kartice (pošto nije moj telefon) mada mi nešto nije logično da gsm kartica može da pravi problema softveru, pogotovo što je ceo imenik na gmail-u.
 
Nekad sa starom karticom
0f566e5e2ebdcfd4ff74538d5aa19970.jpg

Danas
f9472b1d1829cb3f1d5f10c1e8124ff7.jpg
 
Bilo bi lepo da si javio šta si uradio.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno