Šta je novo?

Problem sa Note 5 duos kada je na stand by

I ovo je insteresantno: Kada se ugasi i upadne u taj neki deep slip mod, ako me neko poziva, njemu telefon zvoni. Naravno, ja to ne mogu da vidim...

Ja nikada ovakav problem nisam imao, a koliko vidim ni vi.
 
Nije to tako redak problem, mnogi telefoni su imali sleep of death.
 
Nije to tako redak problem, mnogi telefoni su imali sleep of death.


Ok, kako se sredjuje?

Da li kada se javi problem sleep of death mogu da rade led obavestenja o notifikacijama? Da li moze kad me neko poziva da se cuje zvono (onome koji poziva), a da ja nemam nikakav znak da imam poziv?
 
Da, ne čuje se zvono, a onom ko zove daje ton normalno.
 
Poslednja izmena:
Evo i ovo: Sad sam razgovarao sa prijateljem, u toku razgovora ekran se isljucio, ali ja sam imao vezu i razgovarao sam normalno. Naravno, ekran nije mogao da se ukljuci...
 
Ne znam sto zovu ovaj fenomen sleep of death...to je bilo poznato kod sonija, iskljuci ti se i vise nikada ne mozes da ga upalis redovno.
 
Kazem ti, zargonski je bilo kod sonija koji se ugasio i vise nije hteo da se pali (otuda ono death u nazivu). Ovde je problem malo drugaciji, a ime isto ;)
 
Mozda mu je pomeren proxymiti senzor, pa telefon misli da je probudjen u dzepu i nece da upali ekran.
Skini neki sensors test i proveri da li reaguje proximity senzor.
 
Sad sam napravio neku kombinaciju aplikacija koje su tu da drze ekran, a da ne uticu na perfomanse i da ne izgleda ruzno tipa da ekran bude ukljucen i sl...

skinuo sam neku aplikaciju, zove se AcDisplay i jos jedno KnockOn...

NJih dve sklapaju neku pricu, tako da mi se danas telefon nije gasio, mada cu jos da ga proveravam.

Ujedno, batrerija dosta dobro radi i ne trosi se kao sa onim screensaverom.

Dakle, problem je negde u tome da se ekran gasi i ako u pozadini radi telefon...
 
Custom kernel bi trebao da reši ovo.

Znam, mnogo puta mi se dešavalo to kada sam radio veliki undervolt i dobijem SOD.

Znači prvo probaš sa custom kernelom, pa vidiš jel radi sa njim. Ako ne radi ni sa njim, digni za 25mv prvu voltazu gde je minimalni takt na procesoru. Ako ni tad ne radi, digni za 50mv. Ako ni tad ne radi digni sve za 25mv. Mora negde da proradi.

Mene čudi da voltaze nisu dobre na stock kernelu, to je suludo.
 
Custom kernel bi trebao da reši ovo.

Znam, mnogo puta mi se dešavalo to kada sam radio veliki undervolt i dobijem SOD.

Znači prvo probaš sa custom kernelom, pa vidiš jel radi sa njim. Ako ne radi ni sa njim, digni za 25mv prvu voltazu gde je minimalni takt na procesoru. Ako ni tad ne radi, digni za 50mv. Ako ni tad ne radi digni sve za 25mv. Mora negde da proradi.

Mene čudi da voltaze nisu dobre na stock kernelu, to je suludo.

Imas li root za Note 5 Duos?

Moze li da se to nekako odradi bez rootovanja?
 
Baci pogled na xda, nisam gledao, ako ima neki custom kernel, pa makar i stock neki samo da možeš voltaže da menjaš trebalo bi da upali.

Sto se tiče root-a vidi da li je chainfire uradio da možeš sa njim. Svakako na xda i vidi sta i kako.
 
Trebao si da vratis telefon cim si uocio problem. Ocito je da je telefon neispravan nije bitno da li hw ili sw.
 
Da je mogao, verovatno bi ga vratio jel
 
Custom kernel bi trebao da reši ovo.

Znam, mnogo puta mi se dešavalo to kada sam radio veliki undervolt i dobijem SOD.

Znači prvo probaš sa custom kernelom, pa vidiš jel radi sa njim. Ako ne radi ni sa njim, digni za 25mv prvu voltazu gde je minimalni takt na procesoru. Ako ni tad ne radi, digni za 50mv. Ako ni tad ne radi digni sve za 25mv. Mora negde da proradi.

Mene čudi da voltaze nisu dobre na stock kernelu, to je suludo.

Jel je moguce dignuti voltazu bez rootovanja?
 
Nije samo root nego i custom kernel mora.

Pošto stock to ne može.
 
Ne verujem da kernel sa obicnog moze na Dual SIM model da se stavi?
 
Neko privremeno resenje za Note 5 koji imaju problema sa screen freeze (nema veze da li je duos) je:

1. Iskljuciti fon
2. Stisnuti Volume up, Home i Power dugme u isto vreme
3. Kada se pojavi Drndroid logo, pustiti sve dugmice
4. Uci u meni i izabrati Wipe Cache partition.
5. Restartovati sistem.
 
Neko privremeno resenje za Note 5 koji imaju problema sa screen freeze (nema veze da li je duos) je:

1. Iskljuciti fon
2. Stisnuti Volume up, Home i Power dugme u isto vreme
3. Kada se pojavi Drndroid logo, pustiti sve dugmice
4. Uci u meni i izabrati Wipe Cache partition.
5. Restartovati sistem.

To sam odmah odradio, prosto to je privremeno resenje..

Ako neko naleti na stabilan karnel neka mi javi...
 
EVo nove situacije: Probao sam milion nekakvih aplikacija, ovoga-onoga... nista nije pomoglo. Sve je bilo polovicno i trosilo prilicno bateriju.

Sad sam pronasao neku koja se zove Awesome on/off. Ona radi neku foru da telefon moze da se ukljuci bez dodirivanja dugmeta za ukljucivanje. https://play.google.com/store/apps/details?id=grandmaster.awesomeonoffultimate

Zamislite, telefon se nije uopste gasio od kad sam je namestio.

Nisam telefon rootovao, jos nije izasao root za njega.

Trosi oko 2% vise baterije.

Mozda ona prica oko Sleep of Death ne stoji.

Da li neko, vezano za novu situaciju ima trajnog leka?

P.S.

Probao sam da mu iskljucim neke opcije i kad sam iskljucio neku foru oko proximity senzora, opet se ugasio.

Kad sam to vratio, radi lepo...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno