Šta je novo?

"Pravljeni DAC"/ Da ili ne ?

Ljudi, koji hiFi dac bi mogli da preporucite do 100-150e. Potrebno je da ima asinhroni USB ulaz i jedan 3.5mm ili RCA izlaz. Nista vise.
Pozeljno da podrzava 32bit/384, ali ne mora. Dovoljno je i 24/192. Uslov je da je DAC cip bolji od onog na xonar DX zvucnoj (ciruslogic neki).
Novo, polovno. Da moze da se kupi u BGu. Hvala
 
Poslednja izmena:
Razmisli o M6 https://www.amazon.com/SMSL-M6-384KHz-asynchronous-Decoder/dp/B00WQXEBSG

[youtube]1BSJ-_4LKvE[/youtube]

Naravno mora da se naruci. Ali se vodi kao jedan od najboljih do 200$.
Proveri ipak to oko konekcija.

Mada mene malo brinu s.m.s.l kontrola kvaliteta i garancija, razmisljam o M6 ali cu mozda sacekati Fiio Q5 koji bi prema najavama trebao da kosta oko 250$ a bice u ponudi domacih prodavnica, sa garancijom.


Sent from my D6503
 
A šta ti je transport?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
PC->DAC->pojacalo>zvucnici

Ovo mi je setup. Trenutno mi fali neki uredjaj da glumi DAC ali da je bolji od xonar DX. U igri je mozda fiio e10k (11k din).
 
Poslednja izmena:
E10k zvucno nije nikakav agrejd u odnosu na DX. Imaju slicne DAC, DX zvuci malo otvorenije a E10k ima dobro pojacalo za slusalice, hw-ski bass boost, mogucnost usb konekcije-lake prenosivosti i mogucnost da i slusalice i zvucnici budu povezani u isto vreme.

Upravo je ta multifunkcionalnost uz premium izradu i nisku cenu lansirala taj fiio model kao odlicnu kupovinu a ne sad neki vrhunski kvalitet zvuka.
E10k se vodi kao "swiss knife" usb DAC koji po amazonima kosta u proseku 75$, otuda i toliki hajp koji je mozda i probudio konkurenciju pa su se do 100$ pojavili slicni uredjaji kao Schiit Fulla, 3-4 s.m.s.l uredjaja, AQ dragonfly, Micca Origen, FiiO q1, k1 itd. Neki su postojali i pre Fiia ali sustina je jasna.

Sve su to mali i lako prenosivi uredjaji u rangu sa e10k i nijedan od njih nije primetno zvucno bolji od DX karte, osim sto imaju pojacala.

Koristim e10k skoro 2 god. i veoma sam zadovoljan ali kao ozbiljniji apgrejd vidim tek M6 ili neki drugi model takvih karakteristika, mozda i neki custom :)

Tako da mislim da je bolje da stekas pare za neku ozbiljniju spravu.


Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Imas snizenja-rasprodaju odredjenih uredjaja u 4A, NuForce npr.
Popusti po 15k din, npr sa 55 'iljada na 37k. S tim sto mislim da imas bolje opcije cak i pored tih snizenja.

Dobro se informisi pre kupovine, DX je dobra karta pa nije lako napraviti primetan apgrejd za male pare, to je najlakse sa onim cajniz kao sto je M6 npr.

Ako nadjes neki zanimljiv uredjaj kod nas dobro bi bilo da probas pre kupovine.

Sent from my D6503
 
Na kraju je uzet ProJect USB Box S+.
Cini se kao veoma dobra spravica. Za neku univerzalniju primenu bi joj falilo bar 1 opticki ulaz, ali ni ovako se ne zalim. Zvuk je dosta dobio na dinamici, a i basu bogme.
 
Nazad
Vrh Dno