Šta je novo?

10 sector reallocated???(Seagate Barracuda 7200 12 500gb)

darkfusion

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
89
Poena
59
Inace komp mi je poceo strasno da koci (pogotovo kada pustam you tube hd snimke).
Uradim sve scans za viruse nista . I ja pustim scan za hard disk i izbaci mi 10 sector reallocated?
Inace hard disk star 5 godina
 
Pa relocated nije strašno dok god nema bad sectora. To nije razlog da koči (mnogo). Moguće je da su na tim relociranim sektorima bili neki sistemski fajlovi. Jesi li probao pun defrag sa space consolidation ?
 
Jesi probao da zameniš SATA kabl i/ili port na ploči? Imaš Interface CRC error-e, možda imaš problem sa SATA kablom - nije dobar ili su konektori loši ili jednostavno ne naležu kako treba.
 
Poslednja izmena:
Pa relocated nije strašno dok god nema bad sectora. To nije razlog da koči (mnogo). Moguće je da su na tim relociranim sektorima bili neki sistemski fajlovi. Jesi li probao pun defrag sa space consolidation ?

?! Nije strasno? 1 jedini reallocated sector je potencijalni znak da ce disk da gekne koliko vec sutra. 5 godina mator, i to jos Shitgate. Pa to je odavno za groblje.

@autor teme: Samo se nadam da imas bekap svih podataka. Nemoj posle da kukas kako te niko nije upozorio...
 
Postoji 101 razlog za relocated sectore, ne mora da krešuje glava za to a svaki disk može da rikne, makar i nov novcat, Ko ne drži backup najvažnijih podataka grdno greši u svakom slučaju.
 
?! Nije strasno? 1 jedini reallocated sector je potencijalni znak da ce disk da gekne koliko vec sutra. 5 godina mator, i to jos Shitgate. Pa to je odavno za groblje.

@autor teme: Samo se nadam da imas bekap svih podataka. Nemoj posle da kukas kako te niko nije upozorio...

Ne mora da znaci, evo ja imam par hardova sa tim simptomima.
Jedan ata ima 23 komada vise od 10 godina a da ne pricam o tome da taj nije
video temperature ispod 42 stepena.
 
Ne mora da znaci, evo ja imam par hardova sa tim simptomima.
Jedan ata ima 23 komada vise od 10 godina a da ne pricam o tome da taj nije
video temperature ispod 42 stepena.
Pa da, imam ja 2 Maxtora od 20tak GB I upotrebljavam jedan za čuvanje nekih starih filmova. Taj ima nekolicinu pravih nerelociranih sektora koje sam zaobišao pomoću particija, radi još uvek nesmetano preko USB. Ko zna koliko relociranih ima onaj drugi, XP na njemu. Pre nekoliko godina mi je jedan novi zeleni WD riknuo posle 3 dana, zamenio sam ga drugim i on je perfektan još uvek. Nikad se nezna.
 
Poslednja izmena:
Maxtor...eh kako vise ne prave nista da traje tako dugo.
Imam jedan 80Gb neunistiv iz 2003 ne cuje se, na njemu mi je win 10 32-bit.
 
Maxtor...eh kako vise ne prave nista da traje tako dugo.
Imam jedan 80Gb neunistiv iz 2003 ne cuje se, na njemu mi je win 10 32-bit.
Pa previše velika gustina podataka na pločama pa moraju da stave manje i finije glave i sve je manje i tanje. Sa tim starim Maxtorima so mogao ekser da zakucaš, nove ne smeš ni popreko da pogledaš.
 
Poslednja izmena:
Postoji 101 razlog za relocated sectore, ne mora da krešuje glava za to a svaki disk može da rikne, makar i nov novcat, Ko ne drži backup najvažnijih podataka grdno greši u svakom slučaju.
Nisam li to upravo i rekao :) Potencijalno je znak... a ne mora biti.... ali drugi deo recenice je bitniji a to je da je star preko 5 godina i da je u pitanju Shitgate.

Inace imam i ja jedan bas Shitgate SATA disk doduse, ali ima sigurno 10 godina i dalje se kotrlja, uz par reallocated... naravno za skroz nebitne stvari sluzi.
Kad smo kod stariduje, moj Maxtor 160GB PATA (IDE) iz 2003. jos uvek radi bez ijednog reallocated sektora :) Mislim da taj nikada nece da crkne, uvek bio krcat 95%, sa sedam operativnih sistema (da, sedam!) i bar jos toliko particija. :) Ali zato je uvek aktivno hladjen, 8ica ispod njega usrafljena koja bije elektroniku direktno, ne prelazi 17 stepeni sad zimi, leti do 25-28 max :)
 
Nazad
Vrh Dno