Šta je novo?

USB flash kingston od 16 gb problem

bora81

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2010
Poruke
503
Poena
169
Imam problem sa usb stickom Kingston od 16 gb.Kad ga stavim u usb ulaz on mi ponudi format.Ali windows njega ne vidi kao normalan flash nego vidi samo npr 10 mb i pise nesto boot loader.Onda ga ja 10 puta izvadim i vratim i vidi normalno sve file koja sam snimio na njega.Nekad hoce iz prve da radi normalno a nekada po 20 puta moram da ga stavim u usb ulaz da bi radio.Probao sam da ga formatiram preko low level formata , da ga format preko klasicnog formata ali opet ista prica.Evo sad dok kucam ovaj post sam probao 3 puta i svaki put radi sve normalno.Jer zna neko sta je problem?Imam jos 2 kingstona i nikad mi nije pravio slican problem.
 
Nasao sam garanciju i racun i zamenio sam flash sa novim.Citao sam po internetu i u pitanju je hardverski problem sa cipom tako da nema pomoci.Kao ima neki Ruski program koji radi neko reprogramiranje cipa ali probao sam i nije se desilo nista.Na kraju flash vise nije hteo ni iz 50 puta da vidi particiju.Sreca pa sam spasao sve podatke sa njega tako da nije bilo stete.
 
Nazad
Vrh Dno