Šta je novo?

PC do 650€

lzrbbc

Poštovan
Učlanjen(a)
30.11.2015
Poruke
0
Poena
50
Obzirom da je ovo moj prvi post, nadam se da nećete zameriti što pitam za pomoć.

Kupio bih računar do 75000 dinara, i ovo sam sastavio sa prijateljem.

YghTquh.png


Da li bih mogao da izmenim nešto? Eventualno ako nešto nije u "skladu" ili ako za malo više novca postoji nešto za trunku bolje.

Hvala unapred. :)
 
Za miša i tastaturu 15k? Ne bacaj pare nego kupi i5-4460, GTX 960 ili Radeon 380 poželjno sa 4GB, jeftiniji RAM, ploča može Gigabyte GA-B85M-D3H-A zbog malo bolje zvučne i LC600H napajanje. Šta je sa kućištem i hard diskom?

A može i preko mađara malo jeftinije ako imaš keš.
 
Poslednja izmena:
neki poseban razlog zaststo ta ploca?ram je nepotrebno skup,2400mhz sa zasebnom grafickom vam nece doneti nista.tu vec bi moglo da se ustedi nekih bar 4k dinara koji omogucuju mnogo bolji gpu.predpostavljam da mora nvidia i mora novo u emmi-ju?
 
Verovatno ste svi u pravu. Ipak je kompjuter taj koji treba da je brz i da traje, miš mogu da kupim i posle Nove godine.

Emmi sam uzeo u obzir zato što su najjeftiniji, odnosno u 90% stvari nižih cena.

Zamena:

i5 4460 - 23600 rsd
AMD Radeon R9 380 Sapphire Nitro 4GB DDR5 - 30600 rsd
DDR3 8GB 1866MHz Kingston HyperX Fury White CL10 - 5529 rsd
LGA1150 B85 Gigabyte GA-B85M-D3H-A - 7500 rsd
600W LC Power LC600H - 3900 rsd
Logitech MK520 - 5749 rsd

Sa tim izmenama je cena 76856 rsd. To je ispalo fino.

Ono što me brine je da tako kvalitetne komponente poverim napajanju od 3900 rsd? Ili da ne kupujem ni miš+tastatura komplet i kupim neko napajanje za 7000-9000 rsd? :)
 
Radeon 380/GTX 960 4GB su 225e itd, ostaje ti za bolje napajanje ako hoćeš, ne taj Chieftec koji si pomenuo jer nije ništa posebno, već recimo Antec VPF-550/650, HCG-520 ili LC Power LC9550/9650.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče madjara isplati se kod njih uzimati procesor i grafičku jer može dosta da se uštedi, ovo ostalo verovali ili ne meni jeftinije izadje u emiju baš sam uporedjivao bio cene...
 
mozda je i mis jeftiniji,treba proveriti tacno,ali moze fina usteda da se napravi i da se otvori prostor za i5 i ozbiljniju grafu za iste pare.na kraju krajeva,brzo ce i novak (napred nolo :) ) i snizenja svukud,pa ako je u mogucstvu da saceka,verujem da ce da se isplati.
 
Odlučio sam se za sledeće komponente:

CPU: i5 4460 - 230€ (cena iz Mađarske)
MB: Gigabyte GA-B85M-D3H-A - 70€
GPU: Asus Strix GTX960 4GB GDDR5 - 230€ (cena iz Mađarske)
RAM: Kingston 8GB 1600MHz DDR3 HyperX Fury - 45€
PSU: Antec VPF-550 550W - 65€
MOUSE: Logitech MX Master - 85€

Da li je dovoljan ovaj Antec od 550W za ovu konfiguraciju? Neko je pitao, pa da dodam: imam kućište CoolerMaster Centurion u perfektnom stanju (od trenutnog računara) i hard disk Western Digital Black, 640GB takođe jako malo korišćen.

Ideja mi je da posle Nove godine kupim neki SSD i eksterni storage. :)
 
Poslednja izmena:
Odlučio sam se za sledeće komponente:

CPU: i5 4460 - 230€ (cena iz Mađarske)
MB: Gigabyte GA-B85M-D3H-A - 70€
GPU: Asus Strix GTX960 4GB GDDR5 - 230€ (cena iz Mađarske)
RAM: Kingston 8GB 1600MHz DDR3 HyperX Fury - 45€
PSU: Antec VPF-550 550W - 65€
MOUSE: Logitech MX Master - 85€

Da li je dovoljan ovaj Antec od 550W za ovu konfiguraciju? Neko je pitao, pa da dodam: imam kućište CoolerMaster Centurion u perfektnom stanju (od trenutnog računara) i hard disk Western Digital Black, 640GB takođe jako malo korišćen.

Ideja mi je da posle Nove godine kupim neki SSD i eksterni storage. :)

i5-4460 ne vredi 28.000(230 evra) pa u emiju je 24.000 kod madjara 19 i nesto hiljada.
 
ja bih se protegnuo za 970gtx pa po cenu da uzmem najjeftiniju h81 plocu i da koristim napajanje iz starog racunara (pod uslovom da moze bar 30-35a na +12v kombinovano da isporuci).
 
Pa da li je moguće da treba da gladujem zbog nove konfiguracije? :D

Mogao bih jedino da smanjim budžet pa da umesto Logitech MX Master uzmem neki drugi miš... A stvarno mi se ne drže neke igračke u ruci. :p
 
Idi na r9 380 grafiku umesto nvidie. Vreme će da pokaže zašto.
 
Pa da li je moguće da treba da gladujem zbog nove konfiguracije? :D

Mogao bih jedino da smanjim budžet pa da umesto Logitech MX Master uzmem neki drugi miš... A stvarno mi se ne drže neke igračke u ruci. :p

naleti svasta nesto od ozbiljnih miseva na forumu dosta povoljno.u ovom slucaju je mnogo pametnije da taj deo sredstava ulozis u 970gtx.
 
Konfiguracija je sledeća:

CPU: Intel i5 4460 - 165€ (čeka se iz Mađarske)
PSU: Antec VPF 550 - 8145 dinara (kupljeno u Beogradu)
RAM: 8GB Kindston HyperX Fury, 1866MHz - 5400 dinara (kupljeno u Beogradu)
SSD: Samsung 120GB 850 EV0 - 65€ (čeka se iz Mađarske)
GPU: Asus Strix R9 380 4GB GDDR5 (OC verzija) - 230€ (čeka se iz Mađarske)
MS: Logitech MX Master - 83€ (čeka se iz Mađarske)

Preporučili ste mi ploču Gigabyte GA-B85M-D3H-A. Vidim da ona ima podršku za memoriju 1333/1600MHz a moj modul je 1866MHz. Da li biste mogli da mi preporučite neku drugu ploču koja podržava moj RAM?

Možda neku Asus u toj klasi, čisto kada je već GPU Asus pa da se uklopi.

P.S. Možda ASUS B85M-K? Vidim da je njena cena oko 7500 dinara što je ekvivalent Gigabyte-ovoj ploči (a i čipset je isti, B85).
 
Poslednja izmena:
A mogla je i GTX 970.
 
To ne znači ništa, sam CPU podržava RAM do 1600MHz tako da će ti na svakoj ploči sa tim procesorom raditi na toj frekvenciji.
Hvala puno, rešio sam dilemu. :)
83 evra za misa? Mogao si te pare uloziti na veci SSD!
Nisam, iz dva razloga. Trenutno mi Windows 7 zauzima 52GB na particiji od 140GB. Planiram da igram jednu, maksimum dve igre tako da je 120GB SSD i više nego dovoljan. Nemam preterano aplikacija i bila bi loša investicija davati više novca za bespotrebno parče hardware-a. Takođe, to bi značilo da ostajem bez gotovo najboljeg miša koji je dostupan. A miš je izuzetno bitan jer je to moj "kontakt" sa računarom.

A mogla je i GTX 970.
bila bi loša investicija davati više novca za bespotrebno parče hardware-a. Takođe, to bi značilo da ostajem bez gotovo najboljeg miša koji je dostupan. A miš je izuzetno bitan jer je to moj "kontakt" sa računarom.
+1 za 970gtx,tih par hiljada za dobar mis se brzo skupi.
Voleo bih da znam kako znaš da sam i ovo novca "lako" skupio pa prognoziraš? Hvala na savetima, ipak ne bih preturao po tuđem novčaniku. Pristojnosti radi. :)
 
Nazad
Vrh Dno