Šta je novo?

Sastavljena konfiguracija

Kendrick

Poštovan
Učlanjen(a)
30.11.2015
Poruke
0
Poena
50
U startu se izvinjavam ako sam omasio mesto za topik, potrudio sam se da utvrdim da li je ili nije.
Naime, zelim da kupim novi desktop racunar, dok budzet iznosi ~50.000 RSD, s tim sto je jedini uslov da to bude u WinWin-u, ili generalno u nekoj radnji gde je kupovina na cekove bez kamate opcija.
S' obzirom da je moj prethodni kompjuter pazaren davne 2007 u decembru, to je verovatno i poslednji trenutak kada sam iole znao ista oko konfiguracija, stoga trazim pomoc ovde.
Prevashodno racunar bi sluzio za gledanje filmova u vecoj rezoluciji i takoreci za "gejming". Pre svega, LoL, Football Manager, CS:GO, PES, NBA i naravno neke novije koje nisam imao prilike da probam, ali ove navedene su "must have" na njemu. Citajuci komentare na sajtu, receno je da bi bez problema mogao da radi i GTA V na nekim ok podesavanjima kao i dobar deo "novijih igara".
Za oko mi je zapao sledeci racunar (54.443 RSD) (kako rekose u komentarima na sajtu odlican je i, najbolji za ono sto treba da radi u tom plateznom rangu)>

Matična ploča FM2+ PCIe/DDR3/SATA2/LAN/5.1
Procesor AMD Athlon™ X4 Quad-Core 840
Takt procesora 3.10GHz
Memorija DDR3 8GB
Kapacitet hard diska 1000GB
Grafička kartica AMD Radeon R7 360 2GB DDR5, DVI/HDMI/DP/128bit
Optički uređaj DVD+/-RW /SATA/ black, 24XDVD/16xDVD-RAM
Zvučna kartica Integrisana
Kućište ATX Midi Tower, Black

napomena: Dozvoljeno je menjati konfiguraciju, stoga ukoliko neko ima ideju sta promeniti, a da ne utice previse na cenu, slobodno
Hvala unapred :)
 
Bolje idi na Intel, batali AMD. Za taj budzet sastavi neku masinu sa i3 4160 procesorom i H81 plocom. Graficku biraj izmedju R7 360 ili 750ti, koja je jeftinija. Mada bih ja pre isao na 750ti ako nista drugo onda zbog napajanja.
 
Nema kamata na cekove u WW. Evo sta pise na njihovom sajtu.

Čekovima građana

WinWin Vam nudi odloženo plaćanje čekovima na 12 rata bez kamate. Prva rata se plaća odmah, a ostale svakog narednog meseca.

Jedini problem je sto onda placas one vece, maloprodajne cene.
 
Nema kamata na cekove u WW. Evo sta pise na njihovom sajtu.

Čekovima građana

WinWin Vam nudi odloženo plaćanje čekovima na 12 rata bez kamate. Prva rata se plaća odmah, a ostale svakog narednog meseca.

Jedini problem je sto onda placas one vece, maloprodajne cene.

Naravno da je kamata vec zaracunata, oni imaju kombinaciju s bankom da im cekove unovcava odmah. Sa cekovima je jos bolja stvar,gora je sa kreditnim karticama gde placate gornju cenu i odrzavanja kreditne kartice mesecno 250 dinara.
 
Nema kamata na cekove u WW. Evo sta pise na njihovom sajtu.

Čekovima građana

WinWin Vam nudi odloženo plaćanje čekovima na 12 rata bez kamate. Prva rata se plaća odmah, a ostale svakog narednog meseca.

Jedini problem je sto onda placas one vece, maloprodajne cene.
Pa to ti je kamata. Nisu to maloprodajne cene nego cene za placanje na rate.
 
Evo to dva predloga konfiguracija, mozes platiti na 6 rata cekovima i to bez kamate, ali stvarno posto potoji samo jedna cena

http://www.list.rs/proizvod/kucni-r...4-8408gb1tbgf750gtx-2gb-rac08141/?category=22
grafika je 750GTX koja je mali potrosac tako da 550w Spire napajanje radi dobar poao.

druga je varijanta sa i3 Intelom,kucite je obican Spire,ali unutra je napajanje LC Power 500w posto je r7 270 zahtevnija za strujom
http://www.list.rs/proizvod/kucni-r...60-3.68gb1tbamd260x-2gb-rac08358/?category=22

Tesko da se moze povoljnije od ovoga moze i da je na rate.
 
Ova druga varijanta je odlicna.
 
Hvala na odgovorima.
E sad, da li je http://www.list.rs/proizvod/kucni-racunari/racunar-ewe-pc-intel-i3-4160-3.68gb1tbamd260x-2gb-rac08358/?category=22 ovo bolja opcija od one koje sam postavio u prvom postu? Konkretno razlika mi je u sistemu placanja, u WinWinu je moguce na 10 mesecnih rata, ovde na 6. Ukoliko je zaista bolja i isplativija opcija ne bi bio problem, iako mi zaista pravi razliku sistem placanja, zbog mesecnih troskova.
edit:
Kako vam se cini ovo > http://www.list.rs/proizvod/kucni-r...-core-i5-4460-3.28gb1tb-rac06423/?category=22
? Mala je razlika u ceni u odnosu na ovaj iznad, ono sto vidim je da procesor bolji (je li je?), a kapiram da je graficka losija u poredjenju s onom?
 
Poslednja izmena:
Procesor jeste bolji,ali je grafika integrisana Intel HD4600 i ima Spire 500w napajanje, a onaj prvi LC Power 500w. Ako nece da se igras onda kupi i5.
 
Hvala na odgovorima.
E sad, da li je http://www.list.rs/proizvod/kucni-racunari/racunar-ewe-pc-intel-i3-4160-3.68gb1tbamd260x-2gb-rac08358/?category=22 ovo bolja opcija od one koje sam postavio u prvom postu? Konkretno razlika mi je u sistemu placanja, u WinWinu je moguce na 10 mesecnih rata, ovde na 6. Ukoliko je zaista bolja i isplativija opcija ne bi bio problem, iako mi zaista pravi razliku sistem placanja, zbog mesecnih troskova.

Poprilicno je bolja ova konfiguracija iz list-a nego ona tvoja iz prvog posta. I procesor I graficka karta su jaci. Plus sto ovu Intel konfiguraciju ces u buducnosti moci lako da nadogradis, mozes da ubacis i5 ili cak i7 procesor I produzis zivot masini, dok sa onim AMD-om si zavrsio.
 
I ako ne pozuris jos sutra prodace se, mozes preko ceta da rezervies za isti dan,to nije inace standarda konfiguracija u ponudi,nego je tako naletelo komponenti pa su sklopili. Znam jer sam pre nedelju dana za jednog prijatelja jurio nesto da uzme na cekove kod njih, da klinac igra GTA5, te konfiguracije nije bilo.
 
Poslednja izmena:
I skuplje i dosta losija graficka, obicna gtx750 sa samo 1gb video memorije...
 
Nazad
Vrh Dno