Šta je novo?

INTEL Pentium G3258

darkbaron

Poštovan
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
552
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 13900kf Arctic Liquid Freezer II 360
Matična ploča
gigabyte aorus elite ddr4 z790
RAM
g.skill 32gb
GPU
rtx 3090ti zotac
Storage
2x ssd 2x hard drive
PSU
cobra power 1000w
Kućište
Cooler Master MasterBox
Miš & tastatura
red dragon wireless
Mobilni telefon
samsung s22 ultra
dali mi se isplati da predjem na ovaj cpu moj trenutni je fx6300 OC na 4.5
 
Naravno da se ne isplati. Otkud ti to?!

Jedino FX 8, i5 ili i7.
 
Gledao sam neke testove OC daje dobre rezultate u igrama pa kontam kada bih ga malo OC da bih imao bolje performance u igrama
 
Ma kakvi. Zbog dva threada je prilicno hendikepiran u (novim) igrama. ;)


Uzmi lepo FX 8, ili prodaj plocu i procesor pa dodaj ~70 evra i kupi i5 4460 i H81M-P33. I vozi Misko...
 
Poslednja izmena:
imam ja plocu GA-Z87-HD3 samo gledam koji cpu da kupim
 
Bilo koji s1150 i5 ili i7, a ako hoces da overclockujes onda mora imati K u oznaci mada ta ploca i nije bas za overclock...
(naravno, gledaj cene preko Madjara)
 
Poslednja izmena:
Nije G3258 za igranje novih naslova, imao sam 4 komada. :)

GTAV na max štuca sa G3258 @4.6GHz i 280X, ne pomaže tu overclock.
 
a boga ti,kako nisi uspeo da pojuris jaci OC?primerak,ili nesto drugo?g3258 je super procesorcic da se covek poigra malo i prosledi ovima sto igraju tenkice,meni jedan zamalo umakao sad na forumu...

darkbaron:

pusti ti deradicci-ja,dovoljna je ta plojka da se poigras za klokom sa tim nekim slabijim kulerima,da vidis koliko ce da da na stock voltazi i mozda malo preko.ali ako si na budzetu,prvi i5 nebitno zakljucan/otkljucan na koji naletis a koji radi na toj ploci uzmi i imas cpu koji ce da iscedi svaku singl kartu koja postoji.
 
^
Samo jedan od četiri koja sam imao je hteo na 4.6GHz i to sa 1.36V, ostali katastrofa tipa 4.4GHz @1.3V...i baš taj "dobar" sam ubio. :D

Uobičajen OC za G3258 je od 4.2-4.5GHz sa naponom ispod 1.3V, zavisno od primerka.
 
ne zezaj se sas životem da menjaš fx6300 za pentiuma bez HT !!!
( a pogotovo da menjaš ploču , procesor i štatijasveznam , i to zbog igara !)


evo šta kaže futuremark na tu temu ( fx 6350 je blago overkloknuti 6300 , sa većim tdp )

izvor- futuremark best gaming processors november 2015
http://www.futuremark.com/hardware/cpu

primećujete da dva dodatna treda kod fx8 još uvek ne daju ama baš nikakvu razliku.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    99.1 KB · Pregleda: 127
Poslednja izmena:
imam ja plocu GA-Z87-HD3 samo gledam koji cpu da kupim

Prodaj taj AMD komplet i juri najjeftiniji 1150 i5 na koji naletiš ili neki K ako budžet dozvoljava. Na svakoj Z ploči je moguć umeren overclock, a to koliko će moći najviše zavisi od primerka procesora.

Zaboravi na G3258, nije za igranje bez obzira na overclock...sigurno ne sa tom grafom. :)
 
ima on primena,tenkici,emulatori,igranje sa klokom...cim naleti neki ispod 50e ja ga uzimam cisto da se poigram i prosledim dalje.

kolos:

vece voltaze nisi mogao da ohladis?ili si ih ubijao sa vecim voltazama? :)
 
Mnogo je preko 1.35V na H81 ploči sa golom naponskom. CM 212 EVO može da ga drži ispod 80-85°C na 1.4V bez problema.
 
Na 1120/1500 gura fino ali pada fps u nekim delovima (a i gpu usage je cesto oko 80, neoptimizovani shit), samo je MSAA 2x, grass je na normal i advanced graphics ukljuceno i do pola napunjeno. Za max je potrebna jaca kartica definitivno.
 
aaa,u tom zecu lezi grm. :) a ako ne pitam previse,kako/cime si ubio tolike proceve?znam za jedan si pisao na g3258 temi,ali mislim da nisi za svaki,ili se ne secam...i onda mu dodje da bi ja cak i 1.4-145v mogao da pokusam sa sve ovim hladjenjem,mada svakako planiram neko 240 aio i 47x0k kad dodjem do nekih para...
 
Pa samo taj jedan sam ubio zajedno sa pločom zbog kontakta backplate-a i lemova naponske na ploči...i prođe reklamaciju i dobijem peti po redu koji je završio u oglasima jer tada nisam imao 1150 ploču, a bio je dobar batch koji ima nizak VID. :p

Ni jedan nisam probao dok sam imao Sabertooth Mark2 i Nepton 240M.

Ma sve zavisi od primerka. Ako postoji zlatni primerak koji hoće na 5GHz sa 1.35V, onda će raditi 24/7 i na MSI H81M-P33 i 212 EVO. :)
 
pa sta si radio sa tolikim procevima?menjao dok nisi nabasao na dobar primerak? :)
 
Pa tražio sam dobar i na kraju odustao...slab je on i na petardi, ali je zanimljiva igračka za relativno male pare. :)
 
a pitao sam se gde si ti sa neosnovanim prozivanjem kad te niko nista i ne pita,pomislih da si mozda nesto zapravo i naucio o hardveru pa si uocio koliko ispadas smesan po forumu. :)

a procitaj nesto malo o ploci pa mozda i ukapiras "sta ce mi".do tad pozdrav.
 
@umart

Pošto videsmo ko je smešan i na čiji racun se sprda raja..nešto i konstruktivno. :D

U samo par dana si za dve koncepciski iste/slicne ploce(z97 i 4-ro fazna,hladjena naponska) komentarisao za prvu,da je bacanje para(nova 10.000 din.),"nema i ne moze nista više od b85" rece ti..A da bi za ovu drugu,a na opasku kolege opet kolegi kome treba savet,da pomenuta z97 "nije nesto za oc"(u priči i nije bio ovaj pentium, nego i5) ti napisao nesto u fazonu "pusti ga lupa gluposti,radice ce to i umereni oc"

Na šta bre to lici? Zasto zamajavas druge,ako već ne znas sta ces sa sobom??

Je li samo cilj "nabijanje" post-ova,pa nije ni vazno na koju ćemo stranu poterati diskusiju?

Ako je ovo poslednje u pitanju,dosta je..šampion si,možeš da o'ladiš. Za dve god. na forumu(od cega si bio banovan 6 meseci) toliki post-ovi..svaka čast!

Edit:
Ne znam još samo šta znaci ovo tvoje "kad te niko nista i ne pita"..ponovo pročitah pravila,ne vidim nigde da neko mora direktno da mi se obrati,da bih slobodno izneo svoj stav?
 
Poslednja izmena:
nije to stav,to je prozivka jer ti imas neki problem.

ocutkujes da sam lepo kolegu pitao sta ide u komp,kad sam dobio odgovor usledila je konstatacija da je bacanje para jer 1) ta ploca i ne moze i ne radi nista bolje od b85 2) on nema potrebe za jacom/skupljom plocom od b85.

ovde na temi je rec o z87 hd3 koja je sasvim dovoljna za kao sto sam napisao : "...se poigras za klokom sa tim nekim slabijim kulerima,da vidis koliko ce da da na stock voltazi i mozda malo preko". aludiranje na deradiccijev racun je sala.

tako da ili ne umes da citas,ili prosto ne razumes napisano ili podbadas iz svojih nekih licnih problema.samo izvoli,nastavi,samo nista sto napises nije niti konstruktivno,niti sluzi icemu sem licnoj konfrotaciji sa nekim ko te niti spominje niti ulazi u raspravu dok ga ti prvi ne prozoves,i to neosnovano,ocutkujuci ili tvrdeci netacne stvari.

tako da mislim da je jasno ko ovde "ne zna sta ce sa sobom",a sto se tice tvojih postova,posto nemaju nikakvu sustinu,neka ljudi sami zakljuce cemu sluze.
 
Poslednja izmena:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?367248-Konačno-lepe-cene!

Neka čita društvo i samo zakljuci da li je ova tema pokrenuta vezano za konkretan slucaj,a tek da li je bilo ovoga "da sam lepo kolegu pitao sta ide u komp"?? Hajde konkretno pokaži gde si,koga i šta pitao? I je li ovo mozda pisano u sobi "sta da kupim od"?

I onda ti daš sebi za pravo,da kazes da neko nesto "ocitkuje",a ti druze izmišljaš ili umišljaš i time se kao opravdaš?

I opet,kažeš ja imam problem? Jesi li siguran?
 
Nazad
Vrh Dno