Šta je novo?

Virus ili ne lsass.exe

ucitelj

Poštovan
Učlanjen(a)
03.09.2015
Poruke
788
Poena
80
Danas pri ukljucivanju racunara kaspersky 6.0 me je pitao "allow ili deny" za pomenuti lsass.exe,rekoh mu allow,jesam li navukao neku bedu na vrat ovim
 
Otkud znam sto imam trazeci odgovor na netu vidim da postoji windows program koji je dobar i virus sa istim imenom,zasto me do sada kasperski nije pitao nikad za ovaj program nego eto bas danas
 
Možda zato što je ovaj za koji te je pitao nije Windows-ov i upao je malo pre toga. Skeniraj računar sa Kaspersky i MBAM.
 
Skenirao sam kaze da je cist moze li se nekako dodatno proveriti preko hijacka ili cega vec
 
lsass.exe je legitimni Windows executable. Virusi i malveri koriste ista imena da bi se teže uočili, a kasperski te je pitao da li da ga dozvoliš u firewall-u pretpostavljam. Šta će ti Kasperski kad imaš Windows Defender. AV su postali obsolete sa Windows 10. Jedino ako si neki n00b koji dnevno navlači viruse pa ti treba ekstra industrial strength zaštita.
 
Ako se nalazi u Windows/system32 folderu, onda je legitiman proces
 
lsass.exe je legitimni Windows executable. Virusi i malveri koriste ista imena da bi se teže uočili, a kasperski te je pitao da li da ga dozvoliš u firewall-u pretpostavljam. Šta će ti Kasperski kad imaš Windows Defender. AV su postali obsolete sa Windows 10. Jedino ako si neki n00b koji dnevno navlači viruse pa ti treba ekstra industrial strength zaštita.

imam kaspersky 6 ovde na forumu mi je jedan clan dao kljuc,nemam win10 a nub jesam
 
Nazad
Vrh Dno