Šta je novo?

Mogucnosti stare i kupovina nove grafike

dijabolik

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruke
655
Poena
169
Brat bi kupio neku masinu, ,pa me zanima sta trenutno moze sa njom igrati sa ovom integrisanom,,i koja bi to najjaca grafika mogla da dodje u obzir sa ovim komponentama.Komponente su sledece


Procesor: AMD Athlon 5350 AM1 quad-core
Matična: ASrock AM1H-ITX
Memorija: 4GB DDR3L 1600MHz Kingston (KVR16LN11/4)
Grafička: AMD Radeon HD 8400 1GB share DVI/HDMI +PCI
Kuciste: Raidmax Element 500W

I da li ce biti problem kuciste koje je prelepo ali manjih dimenzija ,zdog ugradnje nove grafike.Ja sam razmisljao o gtx950 ,ali sumnjam da ce ona raditi kako treba sa ovim procesorom ,ali 750ti ili amd 270 po mom misljenju bi radile ok .Da cujem vasa misljenja pa uzimam.
 
Poslednja izmena:
Procesor je usko grlo , bolje da sam sastavi konfu , za taj low budget procesor je maximum 260x graficka , ako je budzet mali onda procesor Celeron G1820 i ploca MSI H81M-P33 , memorija od 4 do 8GB rama , napajanje neko solidno Power LC600H-12 V2.31 , ostalo po izboru , takva low budget konfa bi ti bila bolji izbor.
 
Mislio sam da je procesor bar malo bolji,onda ne vredi davati pare ,za nesto sto je vec sad na granici,neke donje srednje grafike..
Nasao je masinu povoljno ,za 150 evra.a nije preterano zahtevan ,multimedija i poneka igrica i kuciste mu se bas svidelo,ali ako je tako slabasan procesor ,bolje nek sastavi sam ,kao sto rece darkodar 1820 i h81 ,ali da li ne mislis da ce i ovde procesor biti na granici za pomenute grafike.
 
Poslednja izmena:
to je spakovana makina za htpc surf i fles igre,slabo tu ima gejminga sve i da amd napravi cudo sa novim am1 procevima ako ih uopste bude i bilo.neka ganja athlon x4 fm2 komplet po oglasima,to je best baj za gejming na budzetu.
 
Ako se malo doda moze uzeti ovo ,naravno kasnuje cemo zameniti grafiku
Asus H81 ploca socket 1150
Procesor I3 4130 3.4Ghz Cetvrte generacije
4Gb ddr 3 Kingston
500GB HDD
Gainward GTS 450 1GB DDR5
 
Nazad
Vrh Dno