Šta je novo?

Izgleda da su uvedene reputacije?

Da li ste za uvodjenje reputacija?


  • Ukupno glasača
    108
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Darkodar

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.02.2012
Poruke
3,366
Poena
260
Ove veceri opcija za reputacija mi se pojavila

Capture.PNG

Da li se to testira uvodjenje reputacija mozda?
 
Bilo je samo na kratko, tipa 20min.

Nadam se da nece uvesti. :)
 
ni ja,previse je klincadije koje previse licno i ozbiljno shvata i forum i internet.
 
Samo da se ne zlopotrebuje inace je ok nemam nista protiv i onako 99% od foruma vec imaju neku reputaciju dali so like ili ovakav inace ok je bar ima mogucnost neki clanovi da dobiju neku tituli a neki i trolove :D
 
Po meni glupost,opcija za decu...
Npr,ako ja sad ne varim Weasela,mogu da mu lupam "disapprove" na svaki njegov post bez obzira koliko koristan bio...
Pa jos ako imam ekipu da me prati,ihaj...
Najbolji "app/disapp" je diskusija gde se posle par postova odmah vidi ko kosi a ko vuce kabl...
Forum tako funkcionise vec kolko,16 god?
Naravno da trebaju promene,ali to nije napredak ako ce clanovi imati alatkicu gde ce neko da puni svoj mali ego kliktanjem dugmenceta...
Za to vec imamo fejs...
 
Ne moze sam sebi, ali naravno da moze preko drugog naloga. :d
Na stranu to, nego je potpuno besmisleno jer mozemo da vidimo neciju "reputaciju" ali ne i postove na osnovu kojih je on to zaradio. (samo ta osoba moze da vidi na osnovu kojih postova) Bezveze, jel tako? :)

Zato je mnogo smislenije uvesti nesto nalik thumbs up i down, gde bi svako za svaki post mogao videti taj "rating". Ako ste vec cvrsto resili da nesto uvedete.
Ili eventualno one thanks-ove...
 
Poslednja izmena:
Zato je mnogo smislenije uvesti nesto nalik thumbs up i down, gde bi svako za svaki post mogao videti taj "rating". Ako ste vec cvrsto resili da nesto uvedete.
Ili eventualno one thanks-ove...

Slazem se u potpusnoti sa gore napisanim.
 
Znao sam... a taman se naostrio...
 
dobra je stvar reputacija, odmah znaš koje članove da izbegavaš tj. njihove postove.

e sada u kom će obliku biti reputacija to je već druga stvar.
 
A ko ima 5 reputacija, njemu cvetic, a ko skupi 5 cvetica, dobije bubamaru.
Bezveze pravite farmu i fejs od IT foruma - stavite jos roze pozadinu i zurka moze da pocne.
 
Ideja je na nivou onih fejZbuk nagradnih igara 'ko skupi najvise lajkova dobije dildo" itd
Msm Atomi je vec kralj foruma sta tu ima da trazi iko...
 
vama je do zezanja ali ima dosta ljudi koji su prevareni na forumu od strane drugih članova prilikom kupovine/prodaje i tu treba stati na kraj tako što se dodeli negativna ocena sa obrazloženjem, ima dosta trolovanja od strane pojedinih članova i tu treba dati negativnu ocenu ali obavezno obrazloženje, treba dati pozitivnu ocenu onima koji se trude da pomažu drugima...
 
Benchmark krece stopama SK foruma gde svako ko ima vise od 20 godina nosi titulu moderatora (njih pedesetak) a tinejdzeri se igraju lajkovanja.
 
Postoje rep+/- postoji i na mnogim drugim forumima, pa funkcionise kako treba.
Ja sam za uvodjenje, cak sam razmisljao nedavno zasto bench nema rating ikonice.
 
Nisam za 'dislike' jer moze biti zloupotrebljeno, za neki vid 'lajka' jesam..
 
jedno je reputacija dobijena samo na oglasima,drugo reputacija koja se dobija raspravom koji je AV bolji,jel' bolja nvidia ili amd,galaksi ili htc itd.ako izjednacis to dobijas kupusariju,plus dodaj klince i ljude sa "problemima" i zamisli na sta ce to da lici jako brzo.
 
Nije reputacija glupa ideja. Samo, moze se uvesti samo pozitivna reputacija, nista negovi i to. Mada ja sam za obe :)
 
Nisam za 'dislike' jer moze biti zloupotrebljeno, za neki vid 'lajka' jesam..

i lajk moze da bude zloupotrebljen. mozda i gore no dislike. 56 naloga za lupanje pozitivnih sebi, pa cela jedna "ekipa" koja se medjusobno budzi, i tako to.

vama je do zezanja ali ima dosta ljudi koji su prevareni na forumu od strane drugih članova prilikom kupovine/prodaje i tu treba stati na kraj tako što se dodeli negativna ocena sa obrazloženjem, ima dosta trolovanja od strane pojedinih članova i tu treba dati negativnu ocenu ali obavezno obrazloženje, treba dati pozitivnu ocenu onima koji se trude da pomažu drugima...

SVRHA FORUMA NISU OGLASI. i to lepo pise. to je potpuno usputno.
postoji tema o ispalama, sa svim obrazlozenjima (mada, koliko forum ima clanova i koliko godina traje, ne bih ni blizu bio saglasan da ima "dosta" prevarenih).
npr. ja sam za mnogo ljudi pre trgovine (sto kupovine, sto prodaje) cesljao profile, postove, i temu o ispalama.

apsolutno protiv reputacije jer smo g0vna (nije sloba kriv), i bice mnogo zloupotrebe.
svako ko je par meseci na forumu vec zna ko je ko i ko je kakav.
a mogu se pogledati i prethodni postovi za sve clanove, prethodne teme...
pa ko voli- nek' izvoli.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom, sta god da urade, nikako da ne stavljaju ono sto su juce testirali vec nesto gde svako moze za svaki post videti rating (thanks-ovi, thumbs up-down,...sta god).
Jedino to je smisleno. :)
 
Reputacija ce sigurno da poboljsa kvalitet foruma... sada uporedo citam dve teme koje se bave istim proizvodom, na Benchu i jednom drugom forumu cije ime ne bi da pominjem. Na Benchu diskusiju vode Atomi i Kosta, na tom drugom forumu se prica o paralelizaciji zadataka.

Ali nema veze, ubacice reputaciju. Damirbaj/kellshlus, Atomi i Igoritza ce napraviti 50 naloga i deliti lajkove jedni drugima. Doci ce novi forumas i pitace nesto, @umart ce mu dati predlog ali on ima samo dva'es nesto lajkova. Posle njega uskace @Atomi sa petsto lajkova. Novi forumas kapira da je @Atomi znalac i uvazava njegov predlog.
 
ma to je manji problem,veci problem je sto ce tako prevaranti da zbudze reputaciju i prolaze kao "provereni" forumasi.
 
SVRHA FORUMA NISU OGLASI. i to lepo pise. to je potpuno usputno.
postoji tema o ispalama, sa svim obrazlozenjima (mada, koliko forum ima clanova i koliko godina traje, ne bih ni blizu bio saglasan da ima "dosta" prevarenih).
npr. ja sam za mnogo ljudi pre trgovine (sto kupovine, sto prodaje) cesljao profile, postove, i temu o ispalama.

slažem se da svrha foruma nisu oglasi i znam da postoji tema o ispalama ali da li sada svaki član koji nešto namerava da kupuje ili prodaje treba da nađe temu (koja mislim da nije zalepljena), da je pročita i da uzme olovku i papir i zapiše ko je prevatant da bi ga izbegavao? zar nije bolje da svako ima neki svoj "dosije" (zvuči grubo ali krastavac.) gde ti možeš da klikneš na člana i vidiš da li je trol, prevarant itd?

što se tiče reputacije mislim da je ne treba odobriti svima već samo osobama koje imaju određeni broj poruka ili određeni staž, tada se neće dešavati da svaki novoregistrovani član počne da lupa pluseve i/ili minuse.

neozbiljno je i da postoji lupanje pluseva i minusa, već smatram da treba da se daje samo u određenim okolnostima, da se zabrani u temama poput čije je lepše kućište, soba, ko šta sluša od muzike... tada će da bude puno korisnijih tema i postova, na primer treba dati pozitivnu ocenu ljudima koji se zaista trude na forumu (odmah da kažem da nisam jedan od njih :p), koji ulažu svoje znanje i vreme da pomognu drugima, zašto ih ne nagraditi?
 
Reputacija ce sigurno da poboljsa kvalitet foruma... sada uporedo citam dve teme koje se bave istim proizvodom, na Benchu i jednom drugom forumu cije ime ne bi da pominjem. Na Benchu diskusiju vode Atomi i Kosta, na tom drugom forumu se prica o paralelizaciji zadataka.

.
Znaci i taj forum ima svoje atomi-e
 
Sta ce prevarantima reputacija? Zar se isti ne banuju?
 
ne (bar je do sada tako bilo).
 
Sta ce prevarantima reputacija? Zar se isti ne banuju?
Ne jer ne mozemo da banujemo na rec korisnika.
Ako dokazes bez imalo sumnje da je prevarant, ali to je skoro uvek nemoguce, vec je u 99% slucajeva tvoja rec protiv njegove.
 
Reputacija ce sigurno da poboljsa kvalitet foruma... sada uporedo citam dve teme koje se bave istim proizvodom, na Benchu i jednom drugom forumu cije ime ne bi da pominjem. Na Benchu diskusiju vode Atomi i Kosta, na tom drugom forumu se prica o paralelizaciji zadataka.

Ali nema veze, ubacice reputaciju. Damirbaj/kellshlus, Atomi i Igoritza ce napraviti 50 naloga i deliti lajkove jedni drugima. Doci ce novi forumas i pitace nesto, @umart ce mu dati predlog ali on ima samo dva'es nesto lajkova. Posle njega uskace @Atomi sa petsto lajkova. Novi forumas kapira da je @Atomi znalac i uvazava njegov predlog.

Odmah da znas/znate da od napucavanja reputation poena nema nista. Po trenutnom podesavanju, reputaciju ne mogu da koriste oni koji imaju status Newcommer-a, kao ni oni koji nemaju reputaciju od 10 poena i 1000 postova.

Ako uspes da dodjes do 1000 postova, a da te neko od moderatora ne banuje jer si kompletni ***** - svaka ti cast, koristi sistem. Dakle, po trenutnom podesavanju reputacioni poeni su privilegija odabranih clanova koji imaju Member status.

Za svakih 365 dana provedenih kao registrovan na forumu dobijate 1 poen.
Za svakih 1000 postova, dobijate 1 poen.
Za svakih 100 poena reputacije, dobijate 1 dodatni poen.
Dnevno ne mozes da podelis vise od 5 poena, pa ces da ih koristis pametno (nadam se).
I ne mozes da namerno ubijes neciju reputaciju - ako dodelis minus korisniku A, moras da dodelis jos 20 reputation poena drugima da bi mogao ponovo da spustas korisnika A. Za sta ti treba bar 4 dana. I da te ja ili neko od mod ekipe ne primeti kako se glupiras.

Dakle - poprilicno je ostro :)

I sve ovo je samo moj eksperiment, prosto sam zeleo da vidim ko ce da primeti, otvori temu, a onda i da cujem misljenja. Pa ako bude preovladalo misljenje da to treba probati, uvescemo ga eksperimentalno na odredjeni period i meriti rezultate. Ukoliko se pretvori u lakrdiju, treba mi samo 1 klik da ga ugasimo.

I slazem se da nam treba neka vrsta "Approve" dugmeta za postove tj. slazem se da treba da se pokusa sa necim novim kako bi se ova zajednica ucinila boljom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno