Šta je novo?

Scythe SCINF-1000 i Fx8300

westorbit

Slavan
Učlanjen(a)
15.11.2007
Poruke
16
Poena
304
U prilici sam kupiti pomenuti hladnjak za CPU. Stvar je dosta stara i ispravna, poseduje sve elemente za kačenje a mene zanima da li se ovaj hladnjak može nakačiti na AM3+ socket? Na zvaničnom sajtu sam proverio piše da može ali nekako mi nije siguran taj podatak.
Da li je neko možda probao ovu kombinaciju, ukoliko jeste voleo bih da čujem iskustva.
 
amd nije promenio kacenje koliko me secanje sluzi jos od 754 soketa.
 
do 1,425-1,45v ne bi trebalo da bude problema,za sve preko treba daleko ozbiljnije hladjenje.nemam pojma koliko bi da platis,ali ako je skuplje od lc cc 120 nisam siguran koliko se isplati,jer sve to radi jako slicno i nece nesto bolje ili gore raditi od pomenutog.

ja licno bih gledao stare jace alpenfoehn kulere tipa brocken,himalaya itd,cesto nalete kod ovih sto dovlace krseve iz nemacke,idu jeftino a fenomenalno rade.ali svakako za jaci klok na fx-u tj 1,5v treba top vazdusno ili ozbiljnije 240 aio.
 
Nije mi klok prioritet za sada, samo želim da držim temperaturu na nekom manjem podeoku. Cena je 1500 dinara za kuler.
 
Imam ja Mugen3, izgleda iste veličine i hladi mi sve na šta ga nabacim. Ph2 965Be na 4.2 GHZ pre ovoga FX 6350 na 4.7GHz i nikada, ni letos nije prešlo 55c. Kakav Evo, kakav LC, nisu ni pola Mugena. Može to da gura sve do performansi neke srednje AIO vode. Ako baš hočeš da ga porediš sa CM kulerima, trebalo bi da je negde u klasi sa CM 612s. Niklovano bakarno dno ali je težak ko tučak.
I ne, 754 nije isto kačenje, AM2 pa naviše.
 
Poslednja izmena:
top mount je isti jos od 754,a vecina 939 ploca je isla sa 4 rupe,bilo je 754 ploca sa dve,zato i napisah od 754 soketa.
 
top mount je isti jos od 754,a vecina 939 ploca je isla sa 4 rupe,bilo je 754 ploca sa dve,zato i napisah od 754 soketa.
Da to jeste ali ovi veliki se ne kače tako. Rupe na ploči su drugačije raspoređene.
 
Nazad
Vrh Dno