Šta je novo?

Laptop - sto laksi i autonomniji

dapa

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2007
Poruke
56
Poena
309
Naslov sve govori. Neka konfiguracija oko Intelovog i-procesora, 8 giga ram-a, 500 giga disk, tastatura da svijetli (obavezno!), ekran 15,6, graficka da vrti sve osim igrica.

Hvala!
 
Ja sam prije neki dan uzeo Inspiron 3537 i za sad sam nacisto oduševljen njegovim battery management-om ili kako vec da ga nazovem....

Napunjen u cetvrtak uvece oko 7-8 do kraja i skinut sa punjaca. Trenutno ima 31%.

Za to vrijeme:

1.Upgrade na Win 10 uradjen (dakle skinut Win, instaliran, skinuti svi drajveri, Crimson instaliran, jos nekih osnovnih par aplikacija koje mi trebaju, Office paket)

2.Podesavanje Win-a prema mojim potrebama, Chrome-a i Office-a (Outlook povezivanje i skidanje mailova sa Exchange-a) itd itd.

3.Odgledao Par yt video snimaka preko Edge browsera u 720p rez, svi su bili po 7-8-10 minuta

4. Steam nalog podešen i skinut i instaliran CS:GO

Sve sam to na usput radio pored drugih obaveza i posla juce. Dodjem do lap topa, provjerim dokle je neki proces stigao, odem vratim se opet i sve tako. Hocu da kazem da je dosta puta isao na stand by i budio se.

Ne pamtim, nakon nekih mac-ova da mi se ijedan Win lap top ovako dobro pokazao bez punjaca.


i5, Ati 8750m cini mi se, 4+4gb 1600 ddr3, 500gb disk.

Cekam da mi stigne evo 850 ssd i ovo ce da bude odlicna masinica za sve i svasta.

Tastatura jako udobna i tiha, jedino sto nema osvetljenje koje ti trazis.

Lagan za jedan 15" lap top, dosta čvrst u izradi i tanak.

Jedina mana koja meni licno smeta je 100mbit lan i slabiji wifi.
 
Ja imam takođe 3537 ali sa i7 i 1Tb...realno sjajna mašina,oko 6+sati autonomija baterije.Ako te zanima svetleća tastatura onda ne znam šta da kažem osim da je to feature Apple-a,a za 700e može da se uzme pristojan MacBook.A ako baš hoćeš Win platformu...ja bih pre gledao hardver u laptopu pa onda spolja.Za svetleće tipke imaš na netu florescentne navlake za tastere...oko 2e ceo set.
 
Ja sam skoro rođaku uzeo Dell Inspiron 5558 (15.6"/i3-4005U/HD4400/4GB/500GB) sa tastaturom koja svetli za oko 41k dinara. Pošto je tada bio knap sa parama, kasnije planira da doda još 4GB RAM-a i SSD, a pošto ti budžet dozvoljava ti to možeš odmah da odradiš.

Sam laptop nisam nešto detaljno maltretirao osim klasične instalacije i podešavanja samog OS-a, ali evo do sada mi se nije žalio na njegov rad. Doduše, malo sam se igrao taj dan i po koliko je bio kod mene sa VMPlayer-om i Yosemite-om, i s obzirom na količinu RAM memorije radilo je sasvim pristojno.
 
Nazad
Vrh Dno