Šta je novo?

Hitno, pomoc!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
668
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Drugarica je pre 2 sata izgubila telefon u taksiju. Taksimetar nije bio ukljucen, voznja neregistrovana. Telefon je jos uvek ukljucen, SG A3, sta sad? Ne zna broj taksija.
 
Ili ovako....Nadam se da moderatori nece obrisati ili zakljucati temu, barem dok ne vidis odgovor.

https://support.google.com/accounts/answer/6160491?hl=en

Naravno da bi ovo uspelo mora fon imati pristup netu i lokacija mora biti na ON. Imace prilicno je precizno sto se odredjivanja lokacije tice... Kada se priblizi preko ovog servisa moze aktivirati zvono na max, kako bi uocila telefon.
 
Samo da javim da je telefon nadjen, vratio ga je neki decko koji ga je pronasao na ulici, izgrebanog. Inace u policiji su rekli da ne smeju da ga lociraju osim ako je u pitanju krivicno delo.
 
Samo da javim da je telefon nadjen, vratio ga je neki decko koji ga je pronasao na ulici, izgrebanog. Inace u policiji su rekli da ne smeju da ga lociraju osim ako je u pitanju krivicno delo.

Ortak je pre par godina kupio Sony Xperia P preko KP, telefon stigao u neorginalnog ambalazi sa kineskim punjacem i slusalicama.Posto je radio ortak nije pridavao tome paznju... Elem posle nekih mesec dana zvali su ga na fiksni da se javi u stanicu.Prethodno su pratili koga zove i nazvali njegovog ortaka da se malo raspitaju o njemu. Ispostavilo se da je telefon ukraden u Valjevu i taj neko se svojski potrudio da mu telefon bude vracen, sta vise u SUP mu je receno da je ta osoba insistirala na krivicnog gonjenju, srecom nije bilo nista od toga, ali je ostao bez telefona i para:( Tako da u tvom slucaju ili su te slagali ili govore istinu ali je ovaj iz Valjeva onda imao tesku vezu...
 
Ili je ovaj iz Valjeva bio pokraden/opljačkan a devojka nije oO
 
Imao je tesku vezu za to, to ne rade ako nisi budza neki sa masnom vezom
 
Upravo tako.
 
^^ Bas tako.
Ili ako je povezan sa nekim tezim krivicnim delom.
 
Tako je, mene su cimali pre 8 godina, morao sam da idem u novosadski sup da predam telefon. Fora je što je bila u pitanju krađa torbe u kojoj su bila i dokumenta i novac, pa su se verovatno zato iscimali (ko zna koja suma je bila u torbi).
 
Tako je, mene su cimali pre 8 godina, morao sam da idem u novosadski sup da predam telefon. Fora je što je bila u pitanju krađa torbe u kojoj su bila i dokumenta i novac, pa su se verovatno zato iscimali (ko zna koja suma je bila u torbi).
Mozda nije suma u pitanju, vec nacin izvrsenja.
 
Ne mora da znaci. Sestri je pre par godina policija locirala telefon koji je ukraden u citaonici studentskog doma. Cak nije bio ni preterano skup koliko se secam. Ali kako mi je prenela videlo se da nisu morali to da rade, vec je bilo "ajde krastavac d'uradimo". Tako da je valjda bitno i koliko imas srece i na kakve pandure naletis. Slicno kao sa salterskim sluzbenicama :)
 
Ljudi nije nije isto ukraden i izgubljen...Kada je kradja u pitanju policija mora da pokrene potragu,ali da li ce naci telefon to zavisi..a kada je izgubljen onda nema osnova....niko nije duzan da trazi izgubljene stvari...
 
To nije tacno, ne moraju da traze ni kad je ukraden(tj u praksi ne moraju).
 
A zasto si siguran da ne moraju...?! Daj objasnjenje
 
Сестрићу су мазнули телефон са сточића испред радње, звао је полицију, записали су све и после ваљда неколико дана га звали да дође по телефон. Нити је имао везу нити је телефон био скуп, он је иначе видео типа како узима и бежи али га није стигао. Лак посао ако је лопов наиван а ове не мрзи да губе време за ситнице. Изгубљене телефоне тешко да ће да траже ... а мени и иначе није јасна женска мода да телефон држе у задњем џепу што је можда био случај. Ваљда им фали зрачење.
 
A zasto si siguran da ne moraju...?! Daj objasnjenje
Pa zato sto znam x primera.
I ja sam sam primer, kad su mi ukrali telefon zvao sam policiju, sastavili zapisnik, pitao da li mogu da nadju - kaze ne moze, to radimo samo ako je telefon predmet/dokaz nekog krivicnog dela.
 
Pa kradja je krivicno delo...
 
Jeste, ali kradja telefona je 'nebitno' krivicno delo.
Btw, ne branim ja njih, samo kazem onako kako jeste.
 
Od kada se to krivicno delo deli na bitna i nebitna...:) Naravno da postoje "ozbiljana dela "koja imaju "prednost"...ali odosmo u off...Ne znam koliko si upucen u problem...ali cini mi se da te je neko lose informisao ....Ovde je najveci problem sto ljudi izgube telefon i hoce da ga policija pronadje...Ili kada izgube lazu da im neko ukrao i tu nastaje problem...
 
Poslednja izmena:
Da ti neko ukrade telefon je bas extremna situacija, mislim, koji bolid ostavlja telefon ispred radnje na stolu. Telefon smatram licnim predmetom i uvek ga imam ili u dzepu ili na dohvat ruke.
Jedino ako je razbojsnistvo, to je vec druga stvar i trebali bi da se izcimaju jer sledeci put moze i neko da nastrada.
 
Od kada se to krivicno delo deli na bitna i nebitna...:) Naravno da postoje "ozbiljana dela "koja imaju "prednost"...ali odosmo u off...Ne znam koliko si upucen u problem...ali cini mi se da te je neko lose informisao ....Ovde je najveci problem sto ljudi izgube telefon i hoce da ga policija pronadje...Ili kada izgube lazu da im neko ukrao i tu nastaje problem...

Uzmi procitaj moj post opet.
Ne znam koliko si ti upucen, ono sto treba da se radi je jedna stvar, ono sto se zaista radi u praksi je skroz druga.
 
Lepo sam procitao....ali se mozda ti nisi lepo "izrazio"...Pa ovo je Srbija...ne znam sta te to cudi...Ali poenta moje price je da kradja telefona i izgubljen telefon nije ista stvar...E sada ako odemo u off i krenemo da raspravljamo o tome kako je u teoriji,a kako u praksi...i kako ko obavlja svoj posao...hmmm....nije za ovaj forum i ovu temu...
 
Pa, toj domacoj logici recimo ja ne moram da radim, mogu da kradem mobilne telefone i prodajem ili trazim otkup od vlasnika ako hoce telefon nazad? Posto je kradja mobilnog telefona nebitno krivicno delo...
 
Eto ti ga sad, ne moze da prodje bez pametovanja.
Brate, kazem ti kako se oni odnose prema tome, tako su se odnosili prema meni kad sam prijavio. Nece niko da se cima zbog kradje telefona.
 
Lepo sam procitao....ali se mozda ti nisi lepo "izrazio"...Pa ovo je Srbija...ne znam sta te to cudi...Ali poenta moje price je da kradja telefona i izgubljen telefon nije ista stvar...E sada ako odemo u off i krenemo da raspravljamo o tome kako je u teoriji,a kako u praksi...i kako ko obavlja svoj posao...hmmm....nije za ovaj forum i ovu temu...

Ajd ovako, da li je tebi nekad nesto ukradjeno?
Da li si prijavio policiju kradju?
Sta je policija uradila povodom te kradje?
 
Nije, pazim na svoje stvari...Ali sada ces ti reci zato tako i pricas...meni su ili nekom mom ukrali...bla,bla,bla....niko nista nije uradio, policija ne radi nista, treba veza....itd...
Iskreno, ova tema je zrela za lock....
Ovo ka cemu vi naginjete nije za ovu temu i ovaj forum....
Kao sto rekoh kradja i izgubljen telefon nije isto....i kradja telefona je krivicno delo....
Dalje ne bih da diskutujem na ovu temu....
 
Poslednja izmena:
Dosta je bilo.
KRadja je naravno krivicno delo i ne postoji nebitna i bitna kradja.
Krivicni zakonik nije izvrsio takvu podelu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno