Šta je novo?

Trenutne best buy slusalice?

DeeMee3Ye

Poštovan
Učlanjen(a)
26.05.2014
Poruke
3
Poena
51
Mozda ima po forumu odgovor, ali ga nisam naso. Zanima me koje slusalice preporucujete do 3000 din otprilike? Zadnjih 5-6god sam koristio Prestigio PHS3 i juce su napokon riknule. Slusalice ce biti za gaming, i moraju biti sa mikrofonom. Neki predlozi?
 
hama knallbunt 2.0 skida im se i mic i audio kabal pa mozes da ih koristis i za svaki dan za slusanje muzike u basu npr :p
 
To ko da mu preporucujes da uzme supu "iz kesice" umesto one mamine pilece koja "i mrtve ozivljava"...

"Gospođo, koje vam se auto svidja od ovih sto imamo u salonu?"
"Ja bi plavo, mnogo volim plavu boju, da mi se slaze sa ovom bojom cipela ..." :d

Tako i ti, moze zute, plave ili crvene sluske da bira, cak moze i misa u istoj boji i dezenu, a kakav im je zvuk, ma koga to briga...
Istina za 3000 su uglavno to sve ista g***a, tako da se "na prakticnost", boju i slicne stvari i treba obratiti paznja kad se vec pare "bacaju"...
 
Ljudi sta mislite o Creative Fatal1ty HS800 :$ ima za 25dolara nove, vrede li?
https://www.overclockers.co.uk/creative-fatal1ty-hs-800-gaming-headset-sp-091-cl.html

Jes da je to matoro, pre 6,7 god su izasle ali nesto me vuce i govori da su odlicne :-D


e62a1cdfd3a27ae348bb12ba53e67e99.jpg
 
uzmi creative

Uzmi creative. Oni znaju da naprave dobar zvuk...
 
odlicne su ,jedino sto su 25 funti i nema ih vise
Ima na amazonu ;-) doduse za 29dolara free shipping, ako vrede, nema frke :)
Koliko sam video dobro su se pokazale, ne nose za djabe ime po gejmeru Fatal1ty :-D

Ja kapiram te ljude koji odvoje po 100,150e za sluske ali zaista ove bi mi dosle kao 1 na 11 ;-) i iskreno nije velika lova, a ne verujem da ima bolje za te pare.
 
Poslednja izmena:
šta bi bilo tek da nose ime po fudbaleru ...

do 100e philips shp 9500
za 30e takstar hi 2050
 
LoL de po fudbaleru pa nema logike,nije to lopta...

Taj takstar 2050 nema mikrofon?
Pomalo beskorisno, za upotrebu na Pcu...
 
Poslednja izmena:
Pa kupiš neki od onih mikrofona što se kače štipaljkom na odeću i ne treba ti mikrofon na sluškama, verovatno može nešto da se izmajmuniše i da se mikofon zalepi za sluške nekako.
Ja imam neki Genius i otprilike je istog kvaliteta kao i mikrofoni na slušalicama, čak ga najčešće ne kačim na odeću nego stoji ispred mene na stolu i sasvim pristojno hvata sve što treba.

http://www.itsvet.com/mikrofoni_genius_mic_01c-pdaa1-38.i?id=8
 
Poslednja izmena:
Ili webcam da služi kao mikrofon, ako se ima.
 
Hahahahaha imam to, ima postolje i onako visi ko... Djoq :-D a ne valja cak i na boostu od 20db ne daje neke dobre rezultate moras bukvalno da se deres na 30cm od njega..
Ma uzimam te Creative, nema tu greske vidim u Gigatronu su oko 5000k a na amazonu 29dolara.
 
Poslednja izmena:
Nema jaci best buy od Siberija v2 za 4500 na kp, provereno se isto cuju kao original jer posedujem i crne za PS3, izrada i udobnost takodje kao kod originala - jednom recju bez konkurencije do 8-10k verovatno sto se tice gejmerskih sa mic, mikrofon tesko da moze jasniji na sluskama sa bananicom, ako imate iole normalnu plojku tj audio na istoj, dakle no brainer jer udobnije sluske za 20godina kompjuterisanja nisam koristio, a ako narucujete sa ebay ili alija, pazite da vam ne procene kao original na 100+ $ pa ce samo carinski troskovi biti 3600din ;)
 
šta bi bilo tek da nose ime po fudbaleru ...

do 100e philips shp 9500
za 30e takstar hi 2050
PreSonus HD7 u svim parametrima dominiraju u odnosu na Philips SHP 9500. Probao oba modela a HD7 koristim svakodnevno. A i skoro duplo su jeftinije.

P.S. Mada je sve to besmisleno, DeeMee3Ye zahteva slušalice do 3000 dinara i obavezan mikrofon...
 
Poslednja izmena:
Cekaj brate.. kazes da su HD7 bolje od Philips koje sam hteo da narucim iz USA kao apgrejd tj uz ocekivanja da su bolje bar za klasu od tih PreSonus? :)

Znas i sam da sam ti predlozio HD7 jer sam se uverio da kidaju u toj klasi do 60-ak evra i to sa 2-3 klase razlike u odnosu na ostale (van SL/Takstar itd), nikada nisam ni pomislio da mogu da zvuce bolje od tih Philips.. cak sam bio ubedjen da 9500 zvuce toliko bolje od HD7 da se prelazak apsolutno isplati.

Bas me zanima koji li su ''dometi'' HD7, bilo bi dobro da ih neko uporedi sa sluskama iz klasa 100-200$ i to na krstenom DAC-u. Mada ima takvih utisaka po netu.. evo npr:

These are not AKG headphones, they are made by Superlux and are similar to its HD681B's. The reviewer complaining that they are not DJ headphones and that they don't have sufficient bass should be reviewing DJ headphones. These are EQ'd for studio work (they are made for "Presonus") and in that venue or for simply listening to music, these mostly neutral and dynamic headphones simply cannot be beat for the money. If you use them with a USB DAC like the FIIO E10 or E17, you even get the detail of $500 headphones. Compared to others: (1) AKG 240 mkII - much better bass reproduction; (2) Sennheiser HD280 - a little louder, more comfortable, bleeds more sound, similar detail, a little more high end shimmer; (3) Ultrasone Pro 750 - a little less detail, but very similar sound (HD 7 is the better value); (4) Stax electrostatic headphones - less detail/resolution, but better bass reproduction, easier to use and a better value. I find the bass reproduction almost perfect for studio work or listening to music exactly like it was recorded. I've owned a $25k home audiophile system (as well as extensively record live music) and know exactly how some recordings/music should sound. These headphones simply are an outstanding value for someone looking for accurate/neutral, detailed and dynamic sound. Similar priced Sony and Sennheiser headphones do not compare. Make sure to break them in with pink noise for at least 24 hours before listening to them.

I naravno takvi utisci su mi uvek bili ''malo'' nerealni ali kada se pogledaju jos neki komentari sa HF, Amazona i jos nekih foruma.. skoro sve ovo se ponavlja.

Uvek sam HD7 hvalio i preporucivao u okviru budzeta do 60-ak evra, tako ce i ostati ali kad procitam sve to iznad.. sad tek jedva cekam da ih testiram vs BD/Senn iz klase 150-200e a to ce biti uskoro. E jedino mi fali krsten DAC, FiiO e10k je odlican u svojoj ''dzepnoj'' klasi ali nije to-to.
 
Poslednja izmena:
Pa ovi likovi su poredili istina sa filterom.

rockgrotto.proboards.com/thread/4769
Call me stupid but I prefer the HD681 with filter above my HD650 and DT770 and DT880
 
Poslednja izmena:
Philips Fidelio X2/X1 su bolje od HD7...

Kao sto sam vec rekao.Zavisi to sve od nekoliko parametara..."boje" zvuka ,mids ,highs,bass ,soundstage,balanced,neutra,warm,natural.

A udobnos slusalica je vec prica za sebe.

To sto je neko rekao na internetu da su neke jeftine slusalice uporedive sa mnogo skupljim nemoj te bas bukvalno da shvatate.
 
Poslednja izmena:
Philips Fidelio X2/X1 su bolje od HD7...

Kao sto sam vec rekao.Zavisi to sve od nekoliko parametara..."boje" zvuka ,mids ,highs,bass ,soundstage,balanced,neutra,warm,natural.

A udobnos slusalica je vec prica za sebe.

To sto je neko rekao na internetu da su neke jeftine slusalice uporedive sa mnogo skupljim nemoj te bas bukvalno da shvatate.
Ti si, takođe, jedna od "osoba sa interneta" tako da... Moraš da poradiš na logičkim inputima. Takođe, porediti Philips Fidelio X2 od 280$ sa HD7 od 40€ je van svake pameti. Ko god da je to uradio, ti ili bilo ko drugi. :)

hsv.stoned, imaš PM.
 
Ispisaste se vi fino, od 20 poruka 3 slusalica koje su mi u dometu :D
 
Ma jednostavno je pomalo i smesno pricati o najboljoj kupovini a gledati kupiti sto jeftinije slusalice, da su ispod 50e ako ikako moze, a ako su do 30e onda bi ih smatrali svetskim cudom...
Realno kvalitet mora da se plati i tacka.
Izvrsna kupovina bi bile one Philips SHP9500 ali za onih 61$ koliko ih plati onaj amerikanac iz opisa (F*** YOU Philips), samo sto te cene nigde vise nema a i daleko je Amerika...
Prica da li su "bolje" HD7 ili EVO za 35e (inostranstvo) ili 45-50e (kod nas ili kolika im je vec cena) je mlacenje prazne slame.

Bolje bi bilo pitati "koje su od jeftinih slusalica najbolja kupovina", jer za pravi kvalitet narod nema para, malo njih moze izdvojiti 150-200-300e za dobre slusalice.
 
Poslednja izmena:
Ma jednostavno je pomalo i smesno pricati o najboljoj kupovini a gledati kupiti sto jeftinije slusalice, da su ispod 50e ako ikako moze, a ako su do 30e onda bi ih smatrali svetskim cudom...
Realno kvalitet mora da se plati i tacka.
Izvrsna kupovina bi bile one Philips SHP9500 ali za onih 61$ koliko ih plati onaj amerikanac iz opisa (F*** YOU Philips), samo sto te cene nigde vise nema a i daleko je Amerika...
Prica da li su "bolje" HD7 ili EVO za 35e (inostranstvo) ili 45-50e (kod nas ili kolika im je vec cena) je mlacenje prazne slame.

Bolje bi bilo pitati "koje su od jeftinih slusalica najbolja kupovina", jer za pravi kvalitet narod nema para, malo njih moze izdvojiti 150-200-300e za dobre slusalice.

Amin.

PS: Atomi banovan? Wut?
 
Poslednja izmena:
Je li, zna li neko za neke jeftine a dobre sluške koje bih mogao da nakačim na Sansu Clip, a da nisu bubice i da nisu glomazne...? Dakle, da je jeftino, da nema 2m kabla koje ću da vučem za sobom...a da ipak zvuči koliko-toliko dobro. Sem kineskih bubica, kući imam samo Sonyjev XB700 sa kablom od 1,2m, a one su definicija "antikompaktnog" :)
 
Možda bi ti odgovarale Panasonic RP-HT030E-A ako ih ima negde ili RP-HS46E-W.
 
Poslednja izmena:
Cekaj brate.. kazes da su HD7 bolje od Philips koje sam hteo da narucim iz USA kao apgrejd tj uz ocekivanja da su bolje bar za klasu od tih PreSonus? :)

Znas i sam da sam ti predlozio HD7 jer sam se uverio da kidaju u toj klasi do 60-ak evra i to sa 2-3 klase razlike u odnosu na ostale (van SL/Takstar itd), nikada nisam ni pomislio da mogu da zvuce bolje od tih Philips.. cak sam bio ubedjen da 9500 zvuce toliko bolje od HD7 da se prelazak apsolutno isplati.

Bas me zanima koji li su ''dometi'' HD7, bilo bi dobro da ih neko uporedi sa sluskama iz klasa 100-200$ i to na krstenom DAC-u. Mada ima takvih utisaka po netu.. evo npr:



I naravno takvi utisci su mi uvek bili ''malo'' nerealni ali kada se pogledaju jos neki komentari sa HF, Amazona i jos nekih foruma.. skoro sve ovo se ponavlja.

Uvek sam HD7 hvalio i preporucivao u okviru budzeta do 60-ak evra, tako ce i ostati ali kad procitam sve to iznad.. sad tek jedva cekam da ih testiram vs BD/Senn iz klase 150-200e a to ce biti uskoro. E jedino mi fali krsten DAC, FiiO e10k je odlican u svojoj ''dzepnoj'' klasi ali nije to-to.

mene nagovori za Takstar naspram hd7 :(
 
Takstar i jesu malo bolje slusalice od HD7, nema razloga da dramis :)
 
Nazad
Vrh Dno