Šta je novo?

Problem sa shutdown-om i sleep-om

kovle

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2008
Poruke
1,054
Poena
350
Imam neke neobjasnjive fenomene na mom racunaru. Dakle kada kliknem shut down ili sleep, krene sve po protokolu, nestane se ekran na kojem pise da se iskljucuje i onda ostane crn ekran a komp jos radi, ono sto cujem je da ugasi HDD-ove. Komp je ovaj iz potpisa.
Prvo sto sam pokusao je reinstalacija sistema. Bila je win 7 instalirana pre tri godine, pa sam hteo nju da osvezim, sad sam stavio win 10 medjutim isto se dogadja.
Kad tako zabode, restart ne pomaze, jedino sta mogu je da mu iskljucim struju na prekidacu na napajanju, posle kada hocu da ukljucim komp, ukljucim i prekidac na on, a kad to uradim komp se odmah pali, a dugme power on/off na kucistu nisam ni pipnuo. I opet stoji na crnom ekranu, opet restart ne pomaze, nego moram duze da drzim power on/off dugme na kucistu ne bi li se restartovao.
Sta jos da proveravam? Moze li HDD ili napajanje da zezaju?
 
Prvo treba da utvrdiš da li jeste ili nije do hardvera.
Po ovome što si napisao verovatno jeste do hardvera, ali ti treba potvrda.

Skini Linux Mint na primer, nareži ili sa Unetbootin-om napravi butabilnu flešku.
Jednostavno je, i što se tiče Minta (Linux Mint je windows friendly) i što se tiče korišćenja Unetbootin-a.

Kada je to spremljeno, butuj sa fleške ili optike i ući ćeš u živi linux, dakle instalacija windowsa na hdd-u će biti netaknuta.
Probaj iz linuxa gašenje, i ako se od ni od tamo ne gasi normalno tada imaš potvrdu da imaš problem sa hardverom.
 
Probao sam i iz terminala isto se desava kao u windowsu samo sto ne cujem da je ugasio HDD. Sta bih mogao sledece da probam? Imam jedan prazan HDD mogao bih da uradim ghost ovog Windowsa pa da probam?
 
Jesam, napajanje se oseca malo na zagoretinu da se tako izrazim, jednom se desilo pre svega ovoga da se komp sam od sebe ukljucio, a bio je iskljucen. Mislio sam da ga nije neki update probudio ili mozda LAN, pa sam sve opcije Wake on: ... poiskljucivao
 
Poslednja izmena:
Problem je napajanje ne reaguje na signal sistema za iskljucivanje
 
Nazad
Vrh Dno