Šta je novo?

Platim i uzivam!

Ja sam za svojih 30 godina platio sam samo jednu igru,Pes2013,a da nemam ovako bednu platu platio bih za Witcher 3! :):):)
 
^^slazem se sa tobom oko plata. Ja sa mojih 27 ,3 igre. Ima jos mnogo stvari na sta se daju pare :)
 
Diablo 3
Elite Dangerous
Path of Exile
 
Warcraft 3 ft (ne mislim na djubre od dote)
 
Football Manager 2013
Football Manager 2014
Football Manager 2015
Football Manager 2016
Assetto Corsa
Fifa 15
PES 2009
 
A da li bi meni, kao laiku za taj svet igara, objasnio razliku između originala koji kupim i onih "drugih"?
 
@encarta
Dosta ljudi uzimaju neku igru legalno zbog nagovora prijatelja,internet hajpa,zato sto su fanovi nekog razvojnog tima itd..!Mnogi se cak i razocaraju,pokaju sto su dali novac,a nisu dobili to sto su ocekivali!Cisto me je interesovalo sta je to i koje se igre igraju danas!Dali su to starije ili novije igre,indie ili AAA naslovi!Bitno je da je nesto placeno,a pri tome i ispuni sva moguca ocekivanja koje je kupac smatrao da je trebao dobiti!Koliko starijih igraca ima pa su kupili neku igru koju su mogli piratizovati i igrati za dzabe!Ja kako sam zasao u neke godine,prosto nisam vise za trazenje kojekakvih fix-eva,lekova(kako ih vec nazivamo),volim jednostavno da kliknem Play i igram!Ne znam zasto,ali to valjda ide sa godinama!
Po vasim postovima,ovde se nalazi mix svega i svacega!Cak sam nasao i par igara koje nisam nikada probao!
 
Poslednja izmena:
Battlefield 2

Borderlands

Borderlands 2

Left 4 Dead
 
A da li bi meni, kao laiku za taj svet igara, objasnio razliku između originala koji kupim i onih "drugih"?

ja kupujem igre najčešće da podržim developere koje poštujem i čije su me igre zabavile. plus u kakvom dobu digitalnih igara živimo, a i bio sam navučen na steam, hteo sam sve te igre da mi stoje na okupu i da ih imam kada god ja to hoću, ažurirane na poslednji patch. ali opet, kod mene je zahvalnica developer timu što su me zabavili njihovom igrom razlog broj jedan
 
ja kupujem igre najčešće da podržim developere koje poštujem i čije su me igre zabavile. plus u kakvom dobu digitalnih igara živimo, a i bio sam navučen na steam, hteo sam sve te igre da mi stoje na okupu i da ih imam kada god ja to hoću, ažurirane na poslednji patch. ali opet, kod mene je zahvalnica developer timu što su me zabavili njihovom igrom razlog broj jedan

Na stranu igre koje moram da platim da bih igrao (online)...ako mi se igra ne svidi dovo5no da bih opravdao trošak ali bih je ipak probao, piratizovaću je. Ako mi se sviđa igra ali mi se ne sviđa poslovna praxa developera/izdavača, piratizovaću je jer bih da je igram ali ne želim da ih nagrađujem za nepoštovanje igrača. Ako mi se igra sviđa i/ili poštujem developera, kupiću je, makar i kasnije, ako ne mogu odmah da izdvojim pare. Ako mi je dovo5no dobra ali ne i must have, a poštujem developera, svejedno ću je kupiti da bi ih ispoštovao...To je moje gledište na tu temu.

On topic...Path of Exile. Do sada sam dao oko 150$ na tu igru bez trunke ža5enja, i nastaviću da dajem koliko mogu, jer je igra fantastična kao i developer. PoE može da služi kao primer kako imati F2P igru a njihov odnos prema svojim igračima je za svaku pohvalu...najsvežiji primer: https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/3uedkf/the_ascendancy_supporter_packs/ Objavili su supporter packove koji će ići uz novu expanziju, 5udi su bili nezadovo5ni onim šta se dobija a gazda lično se pojavio i rekao da je pogrešio, iako je on sam osmislio te packove i da će ih redizajnirati da bi kupci bili zadovo5ni. Ej! Kad se setim kako 95% kompanija tretira igrače od kojih žive, ne zažalim ni zbog centa koje sam dao ovima...

Raspisah se...sem PoE, tu je i Dark Souls, koji s uživanjem igram, najbo5ih 7$ koje sam potrošio, eventualno Borderlands 1&2...

Na drugoj strani je Diablo 3, zbog koga još ne mogu da prežalim 60e koje sam dao pri izlasku plus još 20-ak za RoS (u nadi da će promeniti nešto)...
 
Poslednja izmena:
diablo 3/ros i left for dead 2,zao mi je para sto sam dao na wow poslednje 3 ekspanzije
 
Meni je najžalije što sam kupio Payday 2, retko smor igra, nakon dva dana sam izgubio želju da igram. Doduše i Day Z sam igrao ukupno 2 sata a kupio sam je čim je izašla
 
CS kroz sve iteracije
BF2
Guild Wars 1
Witcher 1 i 3
Demon's Souls
Dark Souls 1
Divinity: Original Sin
NBA 2k
The Last of Us
Pillars of Eternity
Civ 5
Assassin’s Creed 2
 
Poslednja izmena:
A da li bi meni, kao laiku za taj svet igara, objasnio razliku između originala koji kupim i onih "drugih"?
Za koju igru zeslis objasnjenje ? posto postoje 250 razloga i razlika, zavisi od igre
na primer za FT koji sam naveo je battlenet koji nije mogao sa piratom, kao i redovan update koji je bio veoma cest . Preko 40 verzija za par godina.
 
Poslednja izmena:
diablo 3
world of tanks
 
@weasel
Mislim onako uopšteno, dal ima nekih problema ako treba da se igra on-line, dal ima nekih restrikcija, problemi kasnije sa nadogradnjom itd..... Pošto sad malo bistrim neke naslove i kreću se bogami oko 7-8k dinara, što je lepa suma novca a ponovo ima i kopija....
 
Nisam ni na jednu, ali planiram... Nekako mi ni jedna novija igra nije bila vredna para jer sam svaku prešao (ako sam uopšte) jednom i zaboravio na nju. Čekam sad 2016. izlazak Day of The Tentacle Remake i to će biti prva igra koju ću pazariti jer sam originalnu, pored Monkey Island 2, odigrao ne znam ni sam koliko puta, a i rimejk ću bar isto toliko. :d
 
Battlefield 2
Premium za Wot i Wows
 
I vrede li sakupljene kolekcije igara kasnije nešto ili imali neko tržište za menjanje i slično?
 
On topic...Path of Exile. Do sada sam dao oko 150$ na tu igru bez trunke ža5enja, i nastaviću da dajem koliko mogu, jer je igra fantastična kao i developer. PoE može da služi kao primer kako imati F2P igru a njihov odnos prema svojim igračima je za svaku pohvalu...najsvežiji primer: https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/3uedkf/the_ascendancy_supporter_packs/ Objavili su supporter packove koji će ići uz novu expanziju, 5udi su bili nezadovo5ni onim šta se dobija a gazda lično se pojavio i rekao da je pogrešio, iako je on sam osmislio te packove i da će ih redizajnirati da bi kupci bili zadovo5ni. Ej! Kad se setim kako 95% kompanija tretira igrače od kojih žive, ne zažalim ni zbog centa koje sam dao ovima...


Bas zbog ovoga sam je naveo. Iako je free to play, davanje para je uvek bilo povezano iskljucivo sa uzivanjem u igri.
Stash tabovi, po koji mtx... secam se jos uvek, prvi "usable" napredniji karakter mi je bio CoC ST Shadow. Bio je bar jedno 3x jaci kada sam mu ubacio Seraph spectral throw efekat. :D
 
@weasel
Mislim onako uopšteno, dal ima nekih problema ako treba da se igra on-line, dal ima nekih restrikcija, problemi kasnije sa nadogradnjom itd..... Pošto sad malo bistrim neke naslove i kreću se bogami oko 7-8k dinara, što je lepa suma novca a ponovo ima i kopija....
Pa uopsteno online igranje, bez bugova, redovan update, bez cimanje sa komplikovanim kopijama(neke barem... ne moze bas uopste sve da se navede, jer ko sto rekoh zavisi od tipa igre.
Za sve u zivotu imas kopije i besplatne/jeftinije alternative, ali nije isto kao original.

I ja sam FT kolko se secam platio 50 -60 evra.TO je normalna cena.
Imala je i kopija za 0. Svakih mesec dana juriti update i crack koji radi samo za taj update.
Skidati mape.
Igrati na serverima kao sto je bila Karamba, sa ogromnim lagom i 90% rusa koji pojma nemaju, server nije radio svaka 3 dana.
Slicno i sa garenom.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja razumeo temu :D Mislio sam igre koje stalno igrate, a ne koje su ispunile vasa ocekivanja.

Dodao bih na wow i diablo, borderlands 2, peglali smo ga online svako vece po 5,6 sati jedno 4 meseca, za nekih 60,70e sto smo dali dosta :D

Tu je i south park, sacred 1 i 2 :)
 
Kultura koriscenja je glavni razlog zasto dajem pare na igre. Da podrzim developera mi nije toliko bitno jer sam kap u moru a igre uglavnom kupujem na popustu. To je zapetljana prica posto se radi o odnosu izdavac developer. Moje pare nece nikoga spasiti od propasti ukoliko izdavac nije zadovoljan prodajom (ma kolika ona bila).

Jednostavno me mrzi da se bakcem sa piratskim igrama, da pravim backup iso fajla i sacuvanih pozicija, da jurim dobar krek, da se plasim virusa itd. To ostavljam onima koje ne mrzi i koji jos uvek reinstaliraju Windows svakih par meseci. Moja sedmica traje godinama a zadnjih godinu nije restartovana vec sleep mode i budjenje iz istog.
 
I ja sam FT kolko se secam platio 50 -60 evra.TO je normalna cena.
Imala je i kopija za 0. Svakih mesec dana juriti update i crack koji radi samo za taj update.
Skidati mape.
Igrati na serverima kao sto je bila Karamba, sa ogromnim lagom i 90% rusa koji pojma nemaju, server nije radio svaka 3 dana.
Slicno i sa garenom.

Tako se moj drug patio igrajuci L4D2. Novi krek za svaki apdejt, kojekakvi pomocni programi, vpn sta sve ne, da li je server apdejtovan ili nije, dok se sve sredi Valve izbaci novu verziju pa ajde ispocetka... dok ga nisam nagovorio da uzme igru na popustu za sitne pare.
 
Nazad
Vrh Dno