Šta je novo?

Crni ekran nakon instalacije nove graficke

Seraph

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
2,380
Poena
380
Presao sam sa 280x na gtx970. Maticna pravi problema sa novijim nvidia karticama, tako da pri svakom resetu zabode crni ekran na 2min, i onda udje u Win(crni ekran, pise B2 u donjem desnom uglu). Ne moze da se pristupi biosu nikako. Graficka radi normalno.

Po onome sto sam saznao na netu problem je u biosu, ali je noviji bios radjen za Ivy procesore, i da bi mi nakon flesha onemogucio klokovanje cpu-a sto i bas nije neko resenje.
U sustini meni se cini kao da imam dve opcije ovde:

1. Klokujem CPU bez graficke, ubacim graficku i pomirim se sa sudbinom da mu treba 2min za boot, ionako resetujem komp jednom u par nedelja.
2. Pazarim novu maticnu za neke bagatela pare ako je to ikako izvodljivo.

Varijanta da drzim CPU na stock frekvenciji ne dolazi u obzir.

Ili mozda postoji neka varijanta da i osposobim BIOS i da klokujem CPU(sto nisam bas nasao na netu), sto bi u stvari bio razlog zasto otvaram ovu temu?


2500k
MSI z68a-g43 (g3)
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi u BIOS-u da ima nameštanje za default display. Verovatno je preskočilo na IGP a trebalo bi da bude PCIe.
 
Ja imam plocu Asus Maximus VII Hero i desavami se slicno nekad da mi stoji onaj logo biosa oko 2 minute i nakon toga krece loading windowsa.Problem resavam tako sto iskljucim racunar i iskljucim napajanje na dugme sa zadnje strane.Sacekam da se isprazni struja jedno 30 sec...ponovo upalim dugme za napajanje sa zadnje strane ukljucim racunar i nema zadrzavanja sve protikne dobro.Koristim poslednju verziju biosa.A konfiguraciju mozete da vidite na mom bech profilu.Pre Asus Maximus sam imao BIOSTAR GAMING Z97X ali ona nije mogla SLI da potera samo crosfire tako da tamo nije pravilo takve probleme nzm kako je sa jednom grafickom na asus maximus VII Hero...Ali evo da kucnem u drvo radi mi vec duze vreme sve bez takvih anomalija...to se desavalo samo kada sam se igrao sa Biosom i isprobavao nesto...

Probaj to da iskljucis i ukljucis napajanje.
 
atomi. nek mu je bog upomoć.

original-pop_0.jpg


ontopik -

nis napisao koje napajanje imaš, pošto postoji mogućnost da mašina vuče malo više struje , što može da se manifestuje blekskrinom.
i obavezno poslušaj Count Mikeov savet, atomijev nikako .
 
atomi, poslednji dzedaj tamne strane, pomiluj, amin.
 
Nazad
Vrh Dno