Šta je novo?

Koji skener do 120 evra

kosta10

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2007
Poruke
4,492
Poena
440
Pitanje iz naslova, čekam još dve nedelje do Božićnih popusta a onda planiram da kupim neki skener do max. 120 evra.

Po mogućnosti ne-CIS skener, jer sam čitao baš sinoć da oni imaju problem sa skeniranjem knjiga i debljih objekata, pa se može desiti da sken ispadne mutno. Takvih problema CCD skeneri nemaju. Da li sam dobro to pročitao ???


Planirao sam nešto ovako:

-Canon Lide 220
-Epson Epson Perfection V370 ili
-Epson Perfection V39


Ne znam šta još od skenera ima, vidim samo da HP nema neku ponudu baš.


P.S. Kad mi predlažete rešenja, molim vas da se krećete u rasponu cena od 85 do 125 evra, NIKAKO ne ispod toga.


P.S.S. Da li je moguće da još ne postoji kršten USB 3.0 skener, vidim da samo preskupi dokument skeneri imaju USB 3.0 prikljiučak, zašto je to tako, godinama nakon što je USB 3.0 odavno postao standard ???
 
Ja svojevremeno kupih V300 i fercera odlicno. Prezadovoljan sam. Knjigu A4 od 300-tinak strana iskenirah za 2-3 sata popodne posle posla.
 
Aha, dakle V370 može biti samo bolji, pretpostavljam.

Još neko sa iskustvima, treba mi neko sa iskustvom sa Canon Lide 220 skenerom.
 
^ interesantan članak. I sam imam Lide skener samo ne znam da li je 210 ili 220. Kada sam ja kupovao (pre više od dve godine) Canon lide (210 ili 220) mi je delovao kao najbolji izbor u tom cenovnom rangu.
Pamtim još uvek da je razlika u ceni domaćih prodavaca bila i više od duplo. Tipa: negde su ga prodavali za 9000 a negde za 19000!
 
Preporučio bih svima da pažljivo pročitaju i komentare na navedenom linku. Navodi se da mnogi korisnici Canon Lide 220, pogotovo izvan Amerike, ima velikih problema sa drajverima pod W10. Kaže se i da je Canon svestan problema, ali ni posle nekoliko meseci naizgled nema rešenja, a tim ljudima skener uopšte ne radi, odnosno ne mogu da ga koriste, iako pod W8.1 radi normalno. Jedan korisnik je prijavio da problem zaobilazi tako što skener isključi, potom ga izbriše skroz u podešavanjima W10, pa poveže ponovo i pusti da Windows nađe i instalira drajvere.
 
Nazad
Vrh Dno